Specjalna rękawica FemiGlove do samodzielnego badania piersi
samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność

FemiGlove – rękawica do samodzielnego badania piersi

Rękawica FemiGlove jest specjalnie opatentowaną rękawicą WIELOKROTNEGO użytku do samodzielnego badania piersi, która zwiększa czułość dotyku nawet 8-krotnie!

 

O FemiGlove

Rękawica do wykrywania zgrubień w piersiach ma rozmiar standardowej rękawicy i jest narzędziem pomocniczym w badaniu piersi w zaciszu domowym. Rękawica FemiGlove działa jak “szkło powiększające” opierając się na naukowej zasadzie lokalizowania i powiększania. Rękawica FemiGlove zwiększa czułość dotyku poprzez specjalnie opatentowaną technologię wytwarzania, która redukuje tarcie pomiędzy palcami a skórą oraz zapobiega przemieszczaniu się guzków i zgrubień w trakcie badania. Rękawica FemiGlove sprawia, że ruch jest płynny a zgrubienia dobrze wyczuwalne.

Rękawica FemiGlove wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które tworząc całość wygładzają ruchy palców oraz działają jak katalizator wzmacniający zmysł dotyku oraz zwiększający efektywność i dokładność badania za pomocą dłoni.  Drobne zgrubienia, guzki lub deformacje piersi mogą być słabo wyczuwalne podczas badania samą dłonią, gdyż zarówno powierzchnia palców jak i piersi nie jest idealnie gładka, FemiGlove sprawia, że dłoń idealnie „ślizga” się po powierzchni piersi i rozpoznaje wszelkie nieprawidłowości.

 

Zastosowanie takiej metody pozwala na bardziej dokładne badanie. Zwiększenie czułości dotyku nie jest możliwe w przypadku badania piersi za pomocą samych dłoni.

Rękawica do samodzielnego badania piersi FemiGlove pozwala kobietom wykryć wszelkie zmiany w stadium, gdy są one w pełni uleczalne lub w pierwszych fazach nowotworu. Dzięki takiej rękawicy wykrycie najmniejszej grudki podczas samobadania piersi jest szybkie i dokładne, co więcej samo badanie nie wprawia w dyskomfort i nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych.

Specjalna rękawica FemiGlove do samodzielnego badania piersi

Dlaczego rękawica FemiGlove

jest wyjątkowa?

Rękawica FemiGlove do samodzielnego badania piersi zwiększa czułość dotyku nawet 8-krotnie, dzięki czemu  jest bardzo dokładnym i skutecznym narzędziem do walki z rakiem piersi. Rak piersi jest drugim zaraz po raku płuc nowotworem najczęściej zabijającym kobiety. 90% nieprawidłowości w piersiach jest wykrywanych podczas manualnego badania piersi, również przy użyciu rękawicy FemiGlove.

Rękawica FemiGlove zwiększa czułość Twojego dotyku nawet 8-krotnie, co gwarantuje dokładne i precyzyjne samodzielne badanie piersi.

Rękawica FemiGlove jest wygodna i łatwa w użyciu – badanie za jej pomocą zajmuje tylko 10-15 minut w miesiącu.

Rękawica FemiGlove jest wielokrotnego użytku przez 3 lata, wystarczy po każdym użyciu umyć ją w ciepłej wodzie z mydłem.

Rękawicę FemiGlove może stosować kilka kobiet w rodzinie, gdyż materiał z którego jest wykonana, nie absorbuje żadnych substancji ani zapachów.

Rękawica FemiGlove jest całkowicie bezpieczna dla organizmu – nie zawiera sztucznych barwników ani szkodliwych substancji.

Rękawica FemiGlove jest przystępna cenowo, co sprawia, że może sobie na nią pozwolić każda kobieta, która tylko chce zadbać o swoje zdrowie i życie.

Do każdej rękawicy FemiGlove do samodzielnego badania piersi dołączona jest płyta DVD z instrukcją w j. polskim, jak należy wykonać badanie z jej użyciem, a także zawieszka instruktażowa do powieszenia w łazience.

FemiGlove rękawica do samobadania piersi
FemiGlove rękawica do samobadania piersi
FemiGlove rękawica do samobadania piersi

Zalety rękawicy do samodzielnego badania piersi FemiGlove zostały docenione przez liczne grona opiniotwórcze, co zaskutkowało zdobyciem wielu nagród oraz złotych medali na Międzynarodowych Targach Innowacji w Niemczech oraz Szwajcarii. 

Samodzielne badanie piersi z rękawicą FemiGlove

samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność

Jak badać się za pomocą FemiGlove

Rękawica do samodzielnego badania piersi FemiGlove jest narzędziem mającym na celu ułatwienie badania piersi i zwiększenia czułości dotyku nawet 8-krotnie tak by wykryć nawet najmniejszą zmianę w piersi. Badanie z użyciem rękawicy FemiGlove jest bardzo zbliżone do badania piersi, które kobieta powinna przeprowadzać raz w miesiącu, tylko bardziej skrupulatne i prostsze.

Samodzielne badanie piersi należy wykonywać 7-10 dni po menstruacji (licząc od pierwszego dnia krwawienia) a w przypadku kobiet w okresie menopauzy tego samego dnia miesiąca.

samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność

Czy rękawica FemiGlove jest dla mnie?

Samodzielne badanie piersi powinny zacząć wykonywać kobiety po ukończeniu 20-go roku życia w odstępach miesięcznych około 7-10 dni po menstruacji (licząc od pierwszego dnia krwawienia), w tym czasie piersi wracają do stanu sprzed okresu przedmiesiączkowego gdy mogą być obrzęknięte i obolałe w wyniku „burzy” hormonów zachodzącej w kobiecym organizmie.

Samodzielne badanie piersi powinny przeprowadzać już 20 letnie dziewczyny lecz nie można zapominać że ryzyko zachorowania na raka piersi jest największe u kobiet w przedziale wiekowym 30-45 lat. Z uwagi na ten fakt kobiety w przedziel wiekowym 20-39 powinny badać się samodzielnie co miesiąc oraz raz na 3 lata udać się na badanie USG piersi.

Samodzielne badanie piersi jest również istotnym aspektem kobiet dojrzałych, które ukończyły 50 rok życia. W przypadku pań w tym przedziale wiekowym zaleca się wykonywanie samodzielnego badania raz w miesiącu 7-10 dni po menstruacji (licząc od pierwszego dnia krwawienia) lub w przypadku kobiet w okresie menopauzy zawsze tego samego dnia miesiąca. Dodatkowo kobiety przed 50 rokiem życia powinny wykonywać badania mammograficzne raz na 1-2 lata a kobiety po 50-tce raz w roku.

samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność
samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność
samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność
samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność
samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność

Niezależnie od wieku, w jakim znajduje się kobieta, samodzielne badanie piersi jest kluczem do szybkiej diagnostyki zachorowań na raka piersi. Dlaczego rękawica FemiGlove jest dla każdej kobiety? Ponieważ pozwala ona na skrupulatne, drobiazgowe i czułe badanie piersi, które może uratować zdrowie i życie każdej z nas.

Działanie rękawicy FemiGlove bazuje na zwiększeniu czułości dotyku palców nawet 8 –krotnie co daje szanse na wykrycie nawet najmniejszej zmiany w piersi. Jeśli jesteś kobietą świadomą swojego ciała i zagrożeń jakie czyhają na kobiece zdrowie niezależnie od wieku rękawica FemiGlove jest właśnie dla Ciebie! Z FemiGlove masz pewność że nie przeoczysz najmniejszego zgrubienia, guzka czy powiększonych węzłów chłonnych i w porę zareagujesz udając się do swojego lekarza.

Badania kliniczne

Czułość i efektywność rękawicy do samodzielnego badania została poddana najróżniejszym testom tak by użytkowniczki miały absolutną pewność, że produkt który zakupiły spełnia wszystkie ich oczekiwania i rzeczywiście ułatwia dbanie o swoje zdrowie i życie.

Utility of Nurses' Guidance Regarding Breast Self-Examination Using “Sensor Pads” (Przydatność wskazówek położnych w odniesieniu do samodzielnego badania piersi przy użyciu rękawicy)

„W ostatnim czasie promocja samodzielnego badania piersi zyskała na ważności jeśli chodzi o szybkie wykrywanie zmian nowotworowych we wczesnym stadium ich wzrostu. W przeprowadzonym badaniu wykazujemy użyteczności informacji dotyczących korzystania z rękawicy do samobadania piersi. Rozesłaliśmy ankietę do 225 kobiet i przestudiowaliśmy 135 anonimowych odpowiedzi. Analiza została przeprowadzona w oparciu o użycie rękawicy do samodzielnego badania piersi w stosunku do typu choroby, wieku, daty zakupu, częstotliwości użytkowania i wskaźnika wykrywalności zmian w piersiach. 

Badania wykazały, że porady dotyczące samodzielnego badania piersi przy użyciu rękawicy, udzielane przez położne, przyczyniły się do zwiększonej częstotliwości korzystania z tego typu przyrządów. Jeśli chodzi o wskaźnik wykrywalności to kilka z ankietowanych kobiet wykryło w piersiach zmiany. Otrzymane wyniki wskazują, iż należy zachęcać kobiety do wykonywania  samodzielnego badania piersi i zbadać użyteczność rękawic do samodzielnego badania piersi na większej grupie kobiet[…]”

Źródło: Nihon Nyugan Kenshin Gakkaishi (Journal of Japan Association of Breast Cancer Screening); ISSN:0918-0729; VOL.2; NO.3; PAGE.285-290; (1993).

Autor: Shigeko Maesaki; Hiroshi Sonoo (Department of Endocrine Surgery, Kawasaki Medical School)

Accuracy of BSE Aid. (Dokładność Rękawicy do Samodzielnego Badania Piersi)

“Badanie miało na celu zbadanie stopnia efektywności i szybkości wykrywania guzków w piersiach przy użyciu  urządzenia zwanego rękawicą do samodzielnego badanie piersi. Trzynaście kobiet badało modele piersi wykonane z pianki poliuretanowej z których część zawierała guzek a część nie. Kobiety badały modele za pomocą palców dłoni 80-krotnie przy pomocy rękawicy do badania piersi i 80-krotnie przy użyciu samych palców. Odsetek akuratności badania i szybkości wykrycia zmian jednoznacznie wskazywał na większą czułość i szybkość badania przy użyciu rękawicy do samodzielnego badania piersi […] Podsumowując odsetek akuratności badania oraz szybkości wykrycia zmian wskazują na zwiększoną czułość rękawicy do samodzielnego badania piersi. Pacjentki wykonujące badanie piersi przeprowadziły badanie dużo dokładniej i szybciej gdy posługiwały rękawicą do samodzielnego badania piersi. Badanie wykazało również, iż zmiany w piersiach były „większe” i łatwiejsze do zauważenia gdy wykonywało się je przy pomocy rękawicy.” 
Źródło: Inventive Products Inc. Sensor Pad Research. D. Rene Verry Ph.D.

The practice of breast self-examination results in the earlier detection and better clinical course of Japanese women with breast cancer (Nawyk samodzielnego badania piersi skutkuje lepszym przebiegiem leczenia raka piersi u Japonek)

“Korzystając z kwestionariusza przeprowadziliśmy ankietę mającą na celu wykazanie zależności pomiędzy częstotliwością wykonywania samodzielnego badania piersi a stopniem zaawansowania klinicznego i przebiegu raka piersi u pacjentek w Japonii […] ankieta wykazała pozytywną relację pomiędzy częstym wykonywaniem samodzielnego badania piersi a stopniem zaawansowania klinicznego (wykrytych zmian) oraz ich leczenia.”

Źródło: Surgery Today,1994, Volume 24, Issue 4, pp 337-341. Junichi Kurebayashi, Kojiro Shimozuma,  Hiroshi Sonoo

Brest Self-Examination (Samodzielne Badanie Piersi)

“ Z badań przeprowadzonych nad rękawicą do samodzielnego badania piersi wynika, iż jest ona bardzo efektywnym i pomocnym narzędziem do wczesnego wykrywania raka piersi, równie efektywnym co badania palpacyjne. Rękawica umożliwia wykrycie groźnych guzów z pozornie łagodnych zmian a także zmian łagodnych nie wymagających dalszego badania czy leczenia. Rękawica do samodzielnego badania piersi jest narzędziem porządanym w wielu instytucjach medycznych jako efektywne narzędzie uzupełniające samodzielne badania piersi . Rękawica może być stosowana również przez lekarzy w gabinetach ginekologicznych do celów edukacyjnych.”

Źródło: SURGERY, June 1992. H.Sonoo, T. Sai, S. Maesak.

A helping hand (Pomocna dłoń)

“[…] Jest nowe narzędzie do walki z rakiem piersi: rękawica do samodzielnego badania piersi. Jest to wypełniona olejem mineralnym rękawica, wielokrotnego użytku, której używa się raz w miesiącu do przeprowadzenie samodzielnego badania piersi. Została stworzona by pomóc Twoim placom prześlizgiwać się po powierzchni piersi i wykrywać wszelkie nieprawidłowości . ‘Połączenie samodzielnego badania piersi, corocznego badania piersi przez lekarza i dostosowana do wieku kobiety mammografią są wciąż największą bronią kobiety we wczesnym wykrywaniu chorób piersi i ratowaniu życia’ mówi doktor Neil B. Friedman, dyrektor Centrum Hoffbergera przy Medycznym Centrum Miłosierdzia w Baltimore.”

Źródło: Natural Health. Feb2007, Vol. 37 Issue 2, p18-18. 1/2p. 1 Color Photograph.

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę samodzielnie badać piersi jeśli mam implanty?

Nawet jeśli posiadasz żelowe implanty piersi istotnym jest byś raz w miesiącu wykonywała samodzielne badanie piersi. Badanie należy przeprowadzić tak jak w przypadku naturalnych piersi choć może być to utrudnione przez żelowe implanty. Zbadaj dokładnie całą piersi w celu wykrycia możliwych guzków lub zmian w tkance. 

Jak często powinnam wykonywać samodzielne badanie piersi

Samodzielne badanie piersi kobieta powinna wykonywać raz w miesiącu około 7-10 dni po menstruacji, licząc od pierwszego dnia krwawienia.  

Jak często powinnam badać piersi u lekarza?

Dokładnie przeprowadzone przez lekarza badanie piersi pomaga zdiagnozować chorobę nowotworową we wczesnym jej stadium co zwiększa szansę całkowitego wyleczenia choroby. Badanie piersi przez lekarza powinno być wykonywanie raz na 3 lata w przypadku kobiet między 20 a 30 rokiem życia a w przypadku kobiet po 40 roku życia co roku. Badanie piersi wykonane przez lekarza jest istotnym aspektem profilaktyki nowotworów piersi gdyż nie wszystkie z nich można wykryć w trakcie mammografii. 

Jaki lekarz może przeprowadzić badanie piersi?

Badanie piersi zazwyczaj przeprowadza lekarz ginekolog a nawet lekarz pierwszego kontaktu. Osobami uprawnionymi są także położne.

Co powinno mnie zaniepokoić w trakcie przeprowadzania samodzielnego badania piersi?

W trakcie samodzielnego badania piersi Twoją szczególną uwagę powinny przykuć: 

• Guzki lub zgrubienia

• Czerwona i zaogniona skóra

• Skórka pomarańczowa

• Zagłębienia i pofałdowania

• Swędzenie i wysypka

• Wciągnięte brodawki

• Zmiany sutków

• Krwawy lub nienaturalny płyn wydobywający się z sutka

• Nieustający ból piersi

samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność
Od jakiego wieku należy zacząć badać piersi?

Badanie piersi powinna wykonywać każda kobieta która ukończyła 20 rok życia, oczywiście nie ma przeciwwskazań by i młodsze kobiet badały swoje piersi raz w miesiącu.

Co to jest mammografia?

Mammografia to badanie piersi za pomocą promieni rentgenowskich. Badanie wykonuje się specjalnym aparatem który wykonuje zdjęcia piersi w przekroju, ukazując ich strukturę i ewentualne zmiany. Skuteczność badań mammograficznych w procesie wykrywania raka piersi oceniany jest na 80-95%.

Fakty i mity na temat samodzielnego badania i raka piersi

samodzielne badanie piersi, FemiGlove specjalna rękawica do samodzielnego badania piersi, Naturalna Płodność
MIT: Tylko „białe” kobiety chorują na raka piersi

FAKT:  Każda kobieta narażona jest na zachorowanie na raka piersi niezależnie od rasy i uwarunkowań społeczno-ekonomicznych. Niestety odsetek zgonów spowodowanych rakiem piersi u Afroamerykanek jest większy ze względu na brak dostępu do lekarzy i leczenia a także braku świadomości  o potencjalnym zagrożeniu. 

MIT: Profilaktyczna mastektomia chroni kobiety znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka przez zachorowaniem na raka piersi.

FAKT: W przypadku mastektomii profilaktycznej chirurg usuwa pierś bez zmian nowotworowych lecz część tkanek pozostaje. Tkanka piersi ciągnie się aż do karku, pach i ścian klatki piersiowej. Ryzyko zachorowania na raka piersi pozostaje tak długo jak długo tkanka piersi jest w organizmie. 

MIT: Wiedząc, że posiada się gen BRC1 można zapobiec rakowi.

FAKT: Nic nie może zapobiec rakowi piersi. Kobiety, które są nosicielkami genu BRC 1 mają na 85% szans na zachorowanie na raka piersi. Kiedy zostają zdiagnozowane powinny zostać otoczone opieką lekarską i poddane bacznej obserwacji.

MIT: Rak piersi jest w pełni wyleczalny.

FAKT: Kobieta, u której rak piersi został wyleczony, musi się liczyć z możliwym nawrotem choroby.  Statystyki pokazują, że rak piersi może nawracać przez około 20 lat od czasu zdiagnozowania. Z tego powodu kobiety, które pokonały raka muszą regularnie wykonywać badanie piersi mammografem i odbywać wizyty lekarskie.

MIT: Kobiety, u których zdiagnozowano nie mogą mieć dzieci.

FAKT: Czasami, lecz nie zawsze, chemioterapia może powodować niepłodność u kobiet w wieku przed menopauzalnym. Płodność w przypadku kobiet, które nie przechodziły chemioterapii pozostaje nietknięta. Lekarze zalecają by odłożyć  zajście w ciąże 2-3 lata po zdiagnozowaniu raka gdyż ciąża zwiększa ryzyko nawrotu.

Fakty i mity na temat samobadania piersi i raka piersi

MIT: Rakowi piersi można zapobiec.

FAKT: Na chwilę obecną nie ma żadnej metody zapobiegania rakowi piersi a bezpośrednia przyczyna jego występowania nie jest znana. Wczesne wykrycie raka i szybkie leczenie oferują największe szanse na całkowite wyzdrowienie.

MIT: Tylko kobiety z tzw. „grupy ryzyka” mogą zachorować na raka.

FAKT: Ponad 70% kobiet które zachorowały na raka piersi nie znajdowało się w żadnej „grupie ryzyka”. Każda z kobiet jest narażona na zachorowanie a ryzyko wzrasta wraz z wiekiem.

MIT: Tylko kobiety które miały w rodzinie przypadki zachorowania na raka piersi są w grupie ryzyka

FAKT: Większość kobiet, która zachorowała na raka piersi nie miała w rodzinie podobnych przypadków. Kobiety, których matki, siostry, babcia czy prababcie chorowały na raka piersi mają większe szanse na to, że choroba rozwinie się w ich organizmie. Te kobiety powinny rozpocząć badanie piersi za pomocą USG i mammografu wcześniej i z większą częstotliwością

MIT: Rak piersi jest zaraźliwy.

FAKT: Rak piersi w żadnym przypadku nie jest chorobą zakaźną. Zachorowanie na raka piersi wynika z niekontrolowanego rozrostu komórek rakowych w organizmie konkretnej osoby. 

MIT: Kobiety z małym biustem nie mogą zachorować na raka piersi.

FAKT:  Ilość tkanki piersiowej nie ma żadnego przełożenia na ryzyko zachorowanie na raka piersi. 

MIT: Karmienie piersią chroni przed zachorowaniem na raka piersi.

FAKT:  Żadne przeprowadzone dotąd badania nie wykazały by karmienie piersią w jakimkolwiek stopniu chroniło przed rakiem piersi. Istnieją badania które wskazują na bezpośredni związek pomiędzy karmieniem a mniejszym ryzykiem zachorowania na raka lecz badania nad tą korelacją nadal trwają.

MIT: Profilaktyczna mastektomia chroni kobiety znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka przez zachorowaniem na raka piersi.

FAKT: W przypadku mastektomii profilaktycznej chirurg usuwa pierś bez zmian nowotworowych lecz część tkanek pozostaje. Tkanka piersi ciągnie się aż do karku, pach i ścian klatki piersiowej. Ryzyko zachorowania na raka piersi pozostaje tak długo jak długo tkanka piersi jest w organizmie. 

MIT: Zdiagnozowany rak piersi jest wyrokiem śmierci dla kobiet.

FAKT: Nie! Ponad 2 miliony kobiet które zachorowały w Stanach Zjednoczonych na raka piersi ciągle żyją. Większość z nich żyje pełnią życia, rozwijają swoje kariery, wychowują dzieci i zakładają rodziny. Ponad 90% kobiet, które wykryły raka we wczesnym jego stadium wyleczyły go w przeciągu 3-5 lat.

Specjalna Promocja

SPECJALNA PROMOCJA

Rabat – 25%

SPECJALNA PROMOCJA

Rabat – 25%

Artykuły

Translate »