FemiGlove

Czy można zapobiec rakowi piersi?

Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów, jaki dotyka kobiety. W przypadku mężczyzn spotyka się go bardzo rzadko. Najbardziej narażone są na niego kobiety pomiędzy 50 a 70 rokiem życia. Ryzyko znacznie wzrasta, jeśli w rodzinie były zachorowania na raka piersi, kobieta jest otyła, zaczęła miesiączkować przed 12 rokiem życia, przeszła menopauzę po 55 roku, nadużywa alkoholu itd. Czy można w jakiś sposób się przed nim uchronić?

Niestety w przypadku nowotworów jest tak, że jeśli będzie miał się u nas pojawić, to się pojawi.  Ale są pewne rzeczy, które możemy zrobić, by jak najbardziej zminimalizować to ryzyko. W naszej kwestii jest również to, by nie dopuścić do rozwoju nowotworu, nawet jeśli mielibyśmy na niego zachorować. Poznaj sposoby, które spowodują, że znacznie obniżysz prawdopodobieństwo pojawienia się raka piersi!

Profilaktyka

W przypadku raka piersi, jak i wielu innych nowotworów profilaktyka ma tutaj kluczowe znaczenie. Wykrycie  raka piersi we wczesnym stadium prawie zawsze daje szansę na całkowite wyleczenie, bez usuwania gruczołu. Kiedy regularnie wykonuje się samobadanie piersi oraz raz na rok robi USG bądź mammografię mamy duże szanse na szybkie wykrycie niepokojących zmian.

Prowadź zdrowy tryb życia

Badania pokazują, że aktywny styl życia i regularne uprawianie sportu zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi. Nawet zwykły, codzienny spacer wpływa bardzo korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu, dlatego nigdy nie zapominajmy o tej minimalnej dawce ruchu, jaką każdy z nas powinien mieć każdego dnia. Ponadto otyłość i nadwaga zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór piersi, dlatego pilnujmy wagi. Równie istotna jest zdrowa dieta, w której do minimum powinno ograniczać się tłuszcze trans i rafinowany cukier. Podnoszą one poziom otłuszczenia organizmu, a to z kolei zwiększa ilość estrogenów w organizmie, co może zwiększyć ryzyko zachorowania.

Jedz produkty ze sprawdzonych źródeł

Wiele dzisiejszej żywności jest wysoce przetwarzana, co sprzyja nowotworom. Ponadto często przy uprawach warzyw i owoców wykorzystuje się różnego rodzaju chemiczne nawozy i pestycydy zaburzające gospodarkę hormonalną naszego ciała, jak i funkcjonowanie całego organizmu. Ponadto wybieraj produkty ekologiczne, organiczne, które posiadają wiele antyoksydantów (przeciwutleniaczy) zabijających wolne rodniki. Jedz owoce, warzywa, rośliny strączkowe, chudy nabiał, pełnoziarniste produkty, ryby, pokarmy bogate w błonnik – taka dieta wspomaga układ odpornościowy i pozytywnie oddziałuje na poziom hormonów.

Sprawdzaj skład kosmetyków

Niestety wiele  produktów kosmetycznych, takich jak balsamy, żele pod prysznic, płyny do kąpieli, kremy, szampony zawierają sztuczne parabeny (konserwanty), które mogą zaburzać poziom estrogenów w organizmie co bezpośrednio przyczynia się do zachorowania na raka piersi.

Unikaj hormonów

Badania pokazują, że antykoncepcja hormonalna sprzyja rozwojowi raka piersi. Ingerencja w naturalne funkcjonowanie gospodarki hormonalnej nigdy nie jest korzystna dla organizmu i niesie różnego rodzaju konsekwencje. Sztuczne odziaływanie na estrogen i hamowanie owulacji przyczynia się do zachorowania na nowotwór.

Karm dziecko piersią

Długie karmienie swojego dziecka piersią obniża ryzyko zachorowania na ten nowotwór, co pokazują liczne badania. Dlatego jeśli tylko masz taką możliwość przystawiaj dziecko do piersi tak długo, jak to tylko jest wskazane.

Odstaw używki

Alkohol w nadmiernych ilościach i papierosy mają destrukcyjny wpływ na organizm i działają chorobotwórczo, w tym sprzyjają zachorowaniu na różnego rodzaju nowotwory.

 

 

ersi za pomocą samych dłoni.

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi, wielokrotnego użytku posiada szereg cech, które sprawiają że kobieta wyrabia w sobie zdrowy nawyk comiesięcznego badania piersi.
Rękawica FemiGlove:
  • zwiększa czułośc Twojego dotyku nawet 8-krotnie,
  • wielokrotnego użytku,
  • wygodna i łatwa w użyciu,
  • trwała – wystarcza na 3 lata,
  • całkowicie bezpieczna i samowystarczalna
  • przystępna cenowo
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi jest narzędziem pomocniczym i w żadnym wypadku nie powinna zastępować regularnych badań u ginekologa, USG czy mammografii.

 

 

, Czy można zapobiec rakowi piersi?, Naturalna Płodność
, Czy można zapobiec rakowi piersi?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Czy można zapobiec rakowi piersi?, Naturalna Płodność
, Czy można zapobiec rakowi piersi?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »