Czy tabletki na potencję mogą powodować problemy z zajściem w ciążę?

Tabletki na potencja a problemy z zajściem w ciążę

Tabletki na potencja a problemy z zajściem w ciążę

Według danych statystycznych po leki na potencję sięga w naszym kraju prawie 2 miliony mężczyzn. Dla wielu z nich stosowanie środków na potencję to warunek utrzymania erekcji, a w konsekwencji udanego życia seksualnego. Na rynku dostępnych jest wiele środków wspomagających erekcję, jednak nie brakuje również  leków, które pochodzą z nieznanych źródeł. W przypadku ich stosowania istnieje ryzyko wystąpienia wielu objawów niepożądanych, wśród których jednym z poważniejszych są zaburzenia płodności i problemy z zajściem w ciążę przez partnerkę.

Czy leki na potencję są bezpieczne?

Zaburzenia erekcji to wstydliwy problem dla każdego mężczyzny, który zmaga się z tym schorzeniem. Przyczyny tej dolegliwości mogą być różnorodne – od problemów natury psychicznej, partnerskiej po różnorodne schorzenia zdrowotne takie jak – choroba wieńcowa, cukrzyca, problemy z krążeniem, jak również nadmierny stres. Prawidłowa erekcja to w odczuciu wielu mężczyzn warunek udanego życia seksualnego,  a jej brak może nierzadko stanowić źródło dużego dyskomfortu psychicznego, poczucia bycia ,,niewystarczającym’’ partnerem seksualnym. Mężczyźni, które borykają się z problemem zaburzeń erekcji mają aktualnie dostęp do wielu środków pozwalających poprawić jakość życia  seksualnego. Należy jednak pamiętać, że preparaty, które uznano za skuteczne dostępne są jedynie w aptekach. Tego typu środki można uznać za bezpieczne dla zdrowia w tym płodności i nie powinny powodować problemów z zajściem w ciążę. Nie ma naukowych dowodów, które potwierdzałyby negatywny wpływ farmakologicznych środków na jakość czy ilość plemników.

Uwaga na podróbki

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku środków na potencję, które pochodzą z innych źródeł – np. z sex shopów czy sklepów internetowych. W przypadku tego typu preparatów nie można mieć pewności co do tego, czy przed wypuszczeniem ich na rynek producent zadbał o odpowiednie badania. Okazuje się, że tego typu preparaty mogą w swoim składzie zawierać substancje w nieodpowiednich, szkodzących zdrowiu proporcjach. W ich składzie można niekiedy znaleźć substancje niebezpieczne, wykazujące negatywne lub nieznane skutki uboczne. Przypuszczalnie środki te mogą również negatywnie wpływać na męską płodność, obniżając jakość i ilość plemników. W efekcie ich stosowanie może przyczynić się do problemów z zajściem w ciążę.

Przeczytaj także:

Jaki jest najlepszy wiek dla kobiety, aby zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko

10 wskazówek Jak Zajść w Ciążę

Planujesz dziecko ? Wyznacz najpierw swoją Owulację !

Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę – skuteczne narzędzie w wyznaczaniu dni płodnych i owulacji

 

 

 

Leave a Reply

Translate »