Jak prawidłowo wykonać test ciążowy

Test ciążowy

Kiedy można zrobić test ciążowy, aby pokazał wiarygodny wynik?

Prawidłowe wykonanie testu ciążowego nie wydaje się być trudnym zadaniem. Jednak silne emocje, które zwykle towarzyszą przed jego wykonaniem sprawiają, że nie użytkujemy go właściwie. Nieprawidłowe stosowanie testu może spowodować, że jego wynik może być zafałszowany. Jednym z powszechniejszych błędów jest zbyt wczesne wykonywanie testu, np. dzień po spodziewanym zapłodnieniu. Dowiedz się, kiedy najlepiej wykonać test ciążowy, aby wskazywał wiarygodny wynik.

Kiedy powinno się wykonać test ciążowy?

Dla kobiety, która pragnie zajść w ciążę lub wręcz przeciwnie – wcale jej nie planowała wykonywanie testu ciążowego wiąże się z silnymi emocjami. Jednak najważniejsze– nie należy się spieszyć. Wykonanie testu ciążowego kilka godzin po stosunku lub dzień- dwa po możliwym zapłodnieniu nigdy nie wskaże prawidłowego wyniku. Najlepiej jest wykonać test po ok. 10 dniach po stosunku, który mógł zakończyć się zapłodnieniem. Wówczas wynik testu można uznać za miarodajny, choć kobiety, które chcą mieć jeszcze większą pewność powinny wykonać test w dniu spodziewanej miesiączki. Wiarygodność testu ciążowego wynosi wówczas blisko 99%. Dlaczego wcześniejsze wykonanie testu nie wskaże prawidłowego wyniku? Należy pamiętać, że do zagnieżdżenia zarodka w endometrium dochodzi po upływie ok. 10 dni (nie tuż po stosunku) –  wówczas dopiero wydzielana jest gonadotropina kosmówkowa, na którą wrażliwy jest test.

W jaki sposób wykonać test ciążowy?

Test ciążowy teoretycznie można wykonać o dowolnej porze dnia i nocy. Jednak zdecydowana większość producentów zaleca wykonanie testu z porannego, pierwszego moczu, gdyż poziom HCG (hormonu gonadotropiny kosmówkowej) jest wtedy najwyższy. Prawidłowe wykonanie testu ciążowego polega na zwilżeniu płytki testowej próbką moczu. Najczęściej testy ciążowe posiadają również specjalne pole, które ulega zabarwieniu, jeśli test zostanie wykonany prawidłowo. Podczas wykonywania testu ciążowego należy zapoznać się z informacjami dołączonymi do instrukcji testu, np. dotyczącymi odczytu i interpretacji wyniku, długości czasu oczekiwania, sposobu naniesienia próbki moczu itp.  Powinno się również zapoznać z datą ważności testu. Przeterminowany test ciążowy może wskazać nieprawdziwy wynik.

 

Przeczytaj także:

Czy można zajść w ciążę na kilka dni przed wystąpieniem miesiączki?

Cyclotest® myWay – Komputer cyklu Antykoncepcji Bez Hormonów

Jak wyznaczyć Dni Płodne i Niepłodne – Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę

Ból podczas stosunku po porodzie. Przyczyny i rozwiązania

 

 

 

0 komentarzy

Leave a Reply

test ciążowy, Kiedy można zrobić test ciążowy, aby pokazał wiarygodny wynik?, Naturalna Płodność
test ciążowy, Kiedy można zrobić test ciążowy, aby pokazał wiarygodny wynik?, Naturalna Płodność
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi
test ciążowy, Kiedy można zrobić test ciążowy, aby pokazał wiarygodny wynik?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »