Jaka jest najlepsza pora na seks?

Jaka jest najlepsza pora na seks?

Jaka jest najlepsza pora na seks?

Niezależnie od tego, czy jesteś rannym ptaszkiem, czy nocną sową, być może zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas na seks? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i odpowiednia pora będzie inna dla każdej osoby i pary.

Jaka jest najlepsza pora na seks?

Istnieje wiele korzyści z porannego seksu, od lekkiego treningu z samego rana po rozpoczęcie dnia od zalewu hormonów wywołujących dobre samopoczucie. Co więcej, poziom testosteronu jest naturalnie najwyższy w organizmie mężczyzny rano, dlatego mężczyźni mają tendencję do porannych erekcji. Uprawianie seksu rano może być przyjemniejsze niż uprawianie seksu o innych porach dnia, ponieważ Twoje ciało jest zrelaksowane i wolne od stresu.

Jednak istnieją pewne wady porannego seksu. Kiedy ciało dopiero się budzi, synapsy nie działają na pełnych obrotach. Organizm jest nadal w „trybie spoczynku” i nie odczuwa doznań seksualnych tak, jak to ma miejsce, gdy jesteś w pełni przebudzonym i czujnym.

Dla tych, którzy nie są rannymi ptaszkami, myśl o porannym seksie nie napawa ekscytacją. Seks popołudniowy jest idealny dla tych, którzy nie wstają wcześnie, ale są też zbyt zmęczeni nocą na współżycie.

Dodanie seksu do regularnej rutyny wieczorem lub w nocy sprawi, że dzień przestanie być uciążliwy i stanie się ekscytujący. Daje powód, na który warto czekać pod koniec ciężkiego dnia i sprawia, że rośnie ekscytacja przed spotkaniem z partnerem. Może również ułatwić zasypianie, ponieważ po orgazmie mózg uwalnia hormony, które sprawiają, że człowiek robi się senny, zrelaksowany i ma dobre samopoczucie. Przykładowo oksytocyna (hormon miłości) wpływa na tworzenie więzi między partnerami, a uwolnienie tego hormonu przed snem pozostawia pozytywne uczucia wobec partnera.

Konkludując, najlepszą porą dnia na seks, jest czas, kiedy ma się ochotę na seks. Ustalenie, najlepszego momentu dla Ciebie i Twojego partnera, może wzmocnić intymne połączenie i bliskość w związku. Bez względu na porę dnia, nadal czerpiemy ogólne korzyści ze współżycia, takie jak poprawa krążenia, zwiększenie odporności organizmu i zmniejszenie poziomu stresu. Tak więc, chociaż ma jednoznacznie najlepszej pory na seks dla wszystkich, z pewnością nie ma obiektywnie złego czasu na współżycie.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

Monitor płodności Afrodyta Smart – test owulacyjny na ślinę na smartfon wielokrotnego użytku

 

 

Leave a Reply

Translate »