Monitor płodności Afrodyta Smart – test owulacyjny na ślinę na smartfon wielokrotnego użytku

Monitor płodności Afrodyta Smart test owulacyjny na ślinę na smartfon

Monitor płodności Afrodyta Smart test owulacyjny na ślinę na smartfon, wielokrotnego użytku

Kontrola płodności w dzisiejszych czasach nie wymaga samodzielnego i (często) żmudnego obliczania dni płodnych i niepłodnych na podstawie danych z kalendarza cyklu. Postęp technologiczny umożliwił korzystanie nam z urządzeń, które znacznie ułatwiają określenie momentu owulacji bez konieczności wykonywania precyzyjnych obliczeń czy pomiarów temperatury. Jednym z nich jest Monitor Płodności Afrodyta Smart – czyli nowoczesny test owulacyjny na ślinę, który wraz z dołączoną aplikacją pozwala nam na kontrolę płodności przy użyciu smarfona.

Czym jest monitor płodności Afrodyta Smart?

Monitor płodności Afrodyta Smart to unowocześniona wersja testera owulacyjnego na ślinę Afrodyta. Najnowszy Monitor Płodności jest niewielkim urządzeniem, które podobnie jak tradycyjny tester Afrodyta pozwala na pobranie próbki śliny.

Różnica polega na tym, że urządzenie to można  w łatwy sposób przymocować do smartfona i wraz ze specjalną aplikacją monitorować, w którym etapie cyklu – płodnym,  owulacji lub niepłodnym aktualnie się znajdujemy. Dzięki tej wiedzy możemy odpowiednio planować aktywność seksualną, stosując dodatkowe zabezpieczenie lub skutecznie zaplanować optymalny moment na poczęcie dziecka.

Jak działa Monitor Płodności?

Afrodyta Smart to innowacyjny test owulacyjny wielokrotnego użytku, który na podstawie próbki kilku kropel śliny pozwala określić okres płodny, moment owulacji oraz dni niepłodne w ciągu cyklu. Test ten wrażliwy jest na działanie hormonów estrogenów, które wzrastają wraz ze zbliżającą się owulacją.

Wykonanie testu owulacyjnego za pomocą Afrodyta Smart jest niezwykle proste i polega na nałożeniu kilku kropel na soczewkę monitora płodności i odczekaniu 5 minut. Po tym czasie należy założyć monitor płodności na aparat fotograficzny smartfona i pobrać darmową aplikację o nazwie Afrodyta (np. ze sklepu Google Play), która zaprezentuje obraz skrystalizowanej śliny oraz obrazy referencyjne, z którymi należy porównać zdjęcie. Po wyschnięciu śliny dochodzi do jej krystalizacji, co umożliwia zaobserwowanie różnych (w zależności od okresu w cyklu) kształtów, które przypominają liście paproci.

Interpretacja ich ułożenia (zgodnie z instrukcją) pozwala na określenie okresu płodnego, niepłodnego i momentu owulacji. Bardzo pomocne są widoczne w aplikacji podpowiedzi obrazów referencyjnych, tak więc żadna z użytkowniczek nie powinna mieć najmniejszego problemu z przyporządkowaniem i interpretacją swojego zdjęcia ze skrystalizowaną śliną.

Co umożliwia aplikacja AFRODYTA?

Dzięki specjalnej aplikacji możliwe jest codzienne wykonywanie zdjęć i zapisywanie obrazów skrystalizowanej śliny dzień po dniu, co umożliwia dokładne prześledzenie dni płodnych i niepłodnych w ciągu miesiąca. Dane o okresach płodnych i niepłodnych zaprezentowane są w aplikacji za pomocą specjalnego wykresu. Aplikacja umożliwia również nanoszenie dodatkowych notatek, np. dotyczących pomiaru temperatury, samopoczucia, co jest bardzo pomocne w monitorowaniu swojego cyklu. Co ważne, oprócz intuicyjnej i darmowej aplikacji, monitor płodności Afrodyta Smart Test Owulacyjny na ślinę na smartfon jest wielokrotnego użytku, tak więc można go używać znacznie dłużej niż tylko przez 1 czy 2 cykle, jak w przypadku tradycyjnych testów owulacyjnych na mocz.

Więcej informacji znajdziecie na www.TestOwulacyjny.com

Przeczytaj także:

Antykoncepcja dla kobiet karmiących piersią

 

Diafragma dopochwowa – antykoncepcja mechaniczna to skuteczna alternatywa dla antykoncepcji hormonalnej

Leave a Reply

Translate »