Bezpieczny seks podczas okresu

Bezpieczny seks podczas okresu

Bezpieczny seks podczas okresu

Miesiączka to trudny czas dla kobiety. Wiąże się on często z wieloma nieprzyjemnymi objawami jak np. silne bóle podbrzusza, pleców, nudności czy nadmierne zmęczenie. Mimo złego samopoczucia i potrzeby regeneracji, część kobiet odczuwa największą ochotę na intymne zbliżenia właśnie podczas trwania menstruacji. Jako, że w czasie cyklu hormony ulegają zmianie to całkiem normalne, że libido rośnie i maleje w zależności od fazy.

Jeśli seks wiąże się z obupólną zgodą- kobiety jak i mężczyzny- nie ma żadnych wskazań by zachować wstrzemięźliwość seksualną. Z odpowiednim podejściem może być to okazja do pogłębienia więzi emocjonalnej partnerów i oswojenia się z kobiecym ciałem. Nie należy jednak zapominać, że mimo krwawienia nadal istnieje możliwość zajścia w ciążę.

Zalety uprawiania seksu podczas okresu

W pierwszej kolejności warto skupić się na towarzyszących nam emocjach. Kobieta której partner wykazuje chęć kochania się z nią podczas okresu, może cieszyć się całkowitą fizyczną akceptacją z jego strony. Oznacza to, że nie boi się on styczności z pełnią kobiecości i wspiera w ten sposób pewność siebie partnerki. Jeśli dotychczas kobieta hamowała się z powiedzeniem o swoich pragnieniach seksualnych właśnie podczas miesiączki, warto przezwyciężyć lęk i otwarcie porozmawiać na ten temat. Kochający mężczyzna na pewno nie zawiedzie naszego zaufania, a rozmowa ta może być ciekawym doświadczeniem zbliżającym dwie osoby. Dodatkowo kobiety borykające się z suchością pochwy mogą skorzystać na zbliżeniach seksualnych podczas menstruacji. Krew może posłużyć jako lubrykant, zmniejszając możliwość podrażnień.

Jak bezpiecznie kochać się w czasie miesiączki?

Na samym początku warto wybrać miejsce, w którym oboje partnerów będzie czuć się komfortowo. Jeśli pierwszy raz zdecydowaliśmy się uprawiać seks podczas okresu, warto zastanowić się nad prysznicem pod którym od razu możemy się umyć. Krew będzie swobodnie spływać w dół, więc nie przestraszy nas aż tak duża jej ilość. Jednocześnie pozwoli to na powolne oswojenie się z nowym odczuciem. Gdy mamy ochotę uprawiać seks na łóżku, w celu uniknięcia bałaganu można położyć na nim gruby ręcznik- najlepiej ciemny. Wybierzmy na początek prostą pozycję- np. klasyczną. Wystrzegajmy się pozycji na jeźdźca, która przyspieszy odpływ krwi za pomocą sił grawitacji i może sprawić, że za szybko zrezygnujemy z erotycznych doznań podczas tych dni.

Podczas miesiączki zawsze zaleca się używać prezerwatywę. Większe przekrwienie śluzówki i podatność na infekcje prowadzić może do łatwego zakażenia. Po zbliżeniu należy się dokładnie umyć w okolicach intymnych, aby zmyć z siebie bakterie.

Przeczytaj także:

Specjalne Tampony BEPPY bez sznureczków do seksu podczas okresu

Tester Owulacyjny do wyznaczania dni płodnych i niepłodnych na podstawie kropli śliny

Monitor płodności Afrodyta Smart – test owulacyjny na ślinę na smartfon wielokrotnego użytku

Leave a Reply

Translate »