Kobiecy wytrysk: co oznacza kobiecy wytrysk z krwią?

Kobiecy wytrysk

Kobiecy wytrysk

Kobiecy wytrysk to rzadkie zjawisko polegające na wydzielaniu ejakulatu podczas orgazmu, który przeżywa kobieta. Hipotez dotyczących kobiecego wytrysku jest wiele. Dowiedz się na czym polega kobiecy wytrysk, w jaki sposób do niego dochodzi i czy stanowi powód do niepokoju.

Jak powstaje kobiecy wytrysk?

Kobiecy wytrysk powstaje najprawdopodobniej w wyniku stymulacji strefy Grafenberga, czyli tzw. punktu ,,G’’, który stanowi tkankę gruczołową, otaczającą cewkę moczową. Miejsce to porównywane jest do męskiej prostaty, która zbudowana jest z tej samej tkanki. U nielicznej grupy kobiet stymulacja punktu G wywołuje wzmożone wydzielanie ejakulatu, który najpierw przedostaje się do cewki moczowej i tą drogą wydostaje się na zewnątrz. Liczne badania wydzieliny powstałej w trakcie kobiecego wytrysku wskazują, że znajdują się w niej mocznik, kreatynina oraz pewna ilość cukru. W przeciwieństwie do męskiego nasienia nie ma w nim oczywiście plemników.

Jak wygląda przebieg kobiecego wytrysku?

Przebieg wytrysku kobiecego jest kwestią bardzo indywidualną. Niekiedy przybiera postać niewielkiej wydzieliny, innym razem to  duża ilość szybko wypływającej cieczy (nawet z 20-centrymetrowym, która tworzy tzw. efekt fontanny). Wydzielina ta jest najczęściej dużo bardziej płynna niż typowy śluz powstający w wyniku pobudzenia seksualnego. Do wytrysku kobiecego można doprowadzić jedynie poprzez stymulację pochwy.

Mam kobiecy wytrysk… czy powinnam się niepokoić?

U kobiety pierwszy w życiu wytrysk może z pewnością zszokować – zarówno ją jak i partnera. Należy jednak pamiętać, że reakcje seksualne są bardzo indywidualną kwestią – tak bywa również z kobiecym wytryskiem. Mimo zaskoczenia nie należy traktować go jako dysfunkcji lub schorzenia, lecz jako osobliwą cechę kobiety, która go doświadcza. Z czasem kobiecy wytrysk może stanowić urozmaicenie życia seksualnego.

Przeczytaj także:

Jak szybko zajść w ciążę? Wskazówki dla par starających się o dziecko.

Cyclotest® myWay – Komputer cyklu Antykoncepcji Bez Hormonów

Antykoncepcja mechaniczna – w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdza?

Ból podczas stosunku – przyczyna i sposoby leczenia

 

 

 

Leave a Reply

Translate »