Czy tampony są odpowiednie dla dziewic?

, Czy tampony są odpowiednie dla dziewic?, Naturalna PłodnośćKwestia korzystania z tamponów przez młode kobiety, które jeszcze nie rozpoczęły współżycia jest dosyć  sporna. Wiele osób twierdzi, że są one 100% bezpieczne w związku z ewentualnym przerwaniem błony dziewiczej. Inni uważają, że dziewice powinny stosować jedynie podpaski. Po której stronie leży prawda?

Błona dziewicza jest to fałd błony śluzowej znajdujący się w przedsionku pochwy. Można ją zobaczyć, kiedy rozchyli się wargi sromowe i przyłoży lusterko. Posiadają ją wyłącznie kobiety – żadne inne ssaki nie zostały w nią wyposażone. Może przybierać różne kształty, np. półksiężycowaty, pierścieniowaty, postrzępiony, płatkowaty, wielootworowy i jest to subiektywna kwestia organizmu zależna od różnych czynników. Jej kształt, grubość i rozciągliwość jest sprawą subiektywną i u każdej kobiety będzie wyglądało to inaczej, co ma ścisły związek z ewentualnym przerwaniem jej podczas różnych czynności. U niektórych pań do jej naruszenia może dojść podczas uprawiania sportu, co świadczy o delikatności błony. U innych, które mają grubą i mocną błonę dziewiczą może nie zostać ona przerwana nawet podczas drugiego współżycia. Wnioski, co do stosowania tamponów przez dziewice, nasuwają się w takim razie same.

Do przerwania błony dziewiczej najczęściej dochodzi podczas pierwszego stosunku seksualnego. Jeśli chodzi o młode kobiety, które jeszcze nie współżyły istnieje niebezpieczeństwo, że tampon naruszy błonę dziewiczą. Wszystko zależy od jej kształtu, którego kobieta nie jest sama w stanie ustalić. W takich sytuacjach kobiety powinny wybierać tampony o najmniejszej wielkości lub stosować podpaski. Tampon w takich przypadkach powinien być aplikowany delikatnie i być jak najmniejszy, ponieważ zminimalizuje to ryzyko naruszenia błony. Generalnie przerwanie jej przez tampon jest dość mało prawdopodobne, ponieważ jest ona bardzo rozciągliwa, ale w teorii istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że mogłoby się tak wydarzyć. Ryzyko rośnie w momencie, gdy młoda kobieta o delikatnej błonie dziewiczej zdecyduje się np. na korzystanie z tamponów o dużym rozmiarze. Niesprzyjający jest również fakt, że często w młodym wieku miesiączki bywają bolesne i bardzo obfite, co nie współgra z korzystaniem z tych najmniejszych tamponów, ponieważ trzeba  byłoby je często wymieniać.

TAGI: tampon, tampony, tampony do seksu, błona dziewicza, dziewica

Leave a Reply

Translate »