, Jak ujędrnić biust po porodzie i karmieniu piersią, Naturalna PłodnośćJak ujędrnić biust po porodzie i karmieniu piersią

Karmienie piersią  jest naturalną  czynnością i niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla malca jak i matki.  Jednak myśl o rozstępach czy perspektywie opadającego biustu budzi u wielu kobiet niepokój. Pojawiają się obawy o utratę jego jędrności, krągłości  i wcześniejszego wyglądu. Na szczęście istnieją sposoby, by temu zapobiec. Dowiedz się, jak ujędrnić biust po porodzie i w czasie karmienia piersią, tak by nadal prezentował się pięknie.

Wzmocnij klatkę piersiową

Okazuje się, że ćwiczenia mogą przynieść wiele dobrego  dla naszego biustu. Warto zatroszczyć się o jego kondycję, np. wykonując ćwiczenia, które pomogą rozciągnąć klatkę piersiową,  a to od niej w dużej mierze zależy jędrność naszego  biustu. Wypełnione mlekiem piersi karmiącej zwykle robią się ciężkie i mogą mieć tendencje do opadania. Wyćwiczone mięśni klatki piersiowej pomogą temu zapobiec. Skuteczne w tym wypadku okazuje się wykonywanie pompek kobiecych, ćwiczeń  z unoszeniem lekkich ciężarów, czy choćby pływanie.

Odpowiednia bielizna to podstawa

Piersi karmiącej kobiety potrzebują solidnego podtrzymania. Na czas karmienia zaleca się nawet spanie w biustonoszu, co pozwali  zapobiec opadaniu biustu. Dodatkowo też uniemożliwi to nadmierne rozciąganie skóry. Ważne jest, by dobrze dopasować rozmiar biustonosza , ponieważ rozmiar biustu zwykle  ulega zmianie u karmiących matek. Ważne by nie powodował spłaszczania ani nie ugniatał nadmiernie naszych piersi. W tym wypadku z pomocą może przyjść braffiterka, która  postara się dopasować nam właściwy  model i rozmiar . Nie należy również zapominać o prawidłowym ułożeniu biustu w staniku. Powinno się zebrać część skóry z okolicy pachy i wraz z piersią umiejscowić je w miseczce.  Po wieczornej kąpieli  i pielęgnacji skóry warto wykonywać ćwiczenia polegające na wygarnianiu każdej piersi do przodu, co znacznie pomaga w formowaniu się skóry.

Ujędrniający masaż

W ujędrnieniu biustu może pomóc również masaż . Dobrze sprawdzą się do tego olejki pielęgnacyjne. Przyjemnym urozmaiceniem może być masaż wykonany przez partnera. Przy regularnych ćwiczeniach możliwe jest podniesienie biustu nawet do 2 cm.  Masowanie jednak najkorzystniej jest rozpocząć  po zakończeniu karmienia.

Ciepłe i zimne prysznice

Dobry wpływ na kondycję naszego biustu może mieć branie naprzemiennie zimnych i ciepłych pryszniców. Poprawi to ukrwienie naszych piersi. Najlepiej jest kierować strumień wody od dołu piersi ku górze (starając się unikać kontaktu z brodawką, która w czasie karmienia piersią staje się bardzo wrażliwa).

TAGI: jak ujędrnić piersi, jak ujędrnić biust po porodzie, jak dbać o piersi po porodzie, biust po porodzie, piersi po porodzie, jędrny biust, karmienie piersią

 

0 komentarzy

Leave a Reply

, Jak ujędrnić biust po porodzie i karmieniu piersią, Naturalna Płodność
, Jak ujędrnić biust po porodzie i karmieniu piersią, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Jak ujędrnić biust po porodzie i karmieniu piersią, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »