Pas poporodowy, bielizna poporodowa. Jak działa, dla kogo są przeznaczone?

, Pas poporodowy, bielizna poporodowa. Jak działa, dla kogo są przeznaczone?, Naturalna PłodnośćW wyniku ciąży i porodu mięśnie znacznie się rozciągają a stawy rozluźniają. Skutkiem tego są częste bóle pleców i  osłabienie powłok brzusznych. Dodatkowo kobieta nierzadko pozostaje z mniejszą lub większą nadwyżką kilogramów. Są to naturalne zmiany, specyficzne dla okresu ciąży i połogu. W większości przypadków przy odrobinie  chęci i aktywności młoda mama jest w stanie powrócić do dawnego wyglądu. W międzyczasie jednak  może zakupić  bieliznę  korygującą, aby poprawić mankamenty urody, a nawet wzmocnić mięśnia brzucha dzięki specjalnemu pasowi porodowemu.

Pas poporodowy na wzmocnienie

Po porodzie potrzeba trochę czasu, by mięśnie oraz stawy wróciły do poprzedniej formy. Kobiety często doświadczają w związku  z tym różnego rodzaju  dolegliwości  bólowych. Z pomocą może przyjść pas poporodowy, który pomaga zwalczać bóle. W szczególności sprawdza się  u kobiet, które urodziły za pomocą cesarskiego cięcia i doświadczają bolesności w okolicach podbrzusza, zwłaszcza w obrębie blizny pooperacyjnej. Dzięki noszeniu takiego pasa możliwe jest wzmocnienie nadmiernie rozciągniętych powłok brzusznych. Dodatkowo zabezpiecza to kobietę przed pojawieniem się pooperacyjnej przepukliny. Warto dodać, że noszenie pasa poporodowego  dobrze współgra z podejmowaną  aktywnością fizyczną– pomaga kształtować i wzmacniać mięśnie brzucha, co z kolei zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów. Sprawdza się on również jako pomoc w utrzymaniu odpowiedniej pozycji ciała – z czym często zmagają się karmiące mamy. Ważnym aspektem przy zakupie pasa poporodowego jest wybór odpowiedniego rozmiaru – należy wcześniej dokładnie zmierzyć obwód brzucha. Decyzję  tę warto skonsultować także z  lekarzem, w celu upewnienia się czy nie ma ku temu przeciwskazań.

Bielizna korygująca

Dodatkowe parę kilogramów, których kobieta nabrała w wyniku ciąży nie powinno stanowić powodu do nadmiernych zmartwień. Po okresie połogu nie ma  zazwyczaj przeciwskazań do wykonywania aktywności fizycznej, która przy racjonalnym odżywianiu pozwoli wrócić do dawnej sylwetki.  W międzyczasie warto wspomóc się bielizną korygującą, która modeluje sylwetkę . W zależności od typu bielizny (halek, specjalnego body czy majtek) możliwe jest ukrycie mankamentów sylwetki. Wizualnie brzuch wyda się szczuplejszy, fałdki stają się niewidoczne, a pośladki ładnie podniesione. Ten ,,wyszczuplający’’ efekt z pewnością sprawi, że kobieta poczuje się atrakcyjniej i smuklej.  Obecnie na rynku dostępne są różne typy bielizny modelującej. Może to być na przykład modelująca halka z usztywnianymi miseczkami przeznaczona do noszenia bez biustonosza, zazwyczaj wykończona od wewnątrz silikonową taśmą, która pomaga w nieprzesuwaniu się materiału. Jeśli posiada dodatkowe wzmocnienia wokół materiału pomaga też w modelowaniu brzucha, talii i górnej części ud. Niektóre kobiet korzystają dodatkowo z  modelującego gorsetu, który pozwala wyszczuplić talię, brzuch, biodra a także pośladki. W podobny sposób działa też korygujące body. Odrobiny sexapilu mogą również dodać korygujące figi, pomagające ukryć wszelkie fałdki. Dobrze sprawdzają się również specjalne, sięgające do piersi spodenki korygujące, które potrafią wysmuklić ciała nawet o jeden rozmiar. Ponadto są niewidoczne pod ubraniem, a przede wszystkim przewiewne i wygodne. Nie rzadko posiadają  też właściwości antycellulitowe.

TAGI: ciąża, bielizna korygująca, bielizna po ciąży, pielęgnacja po ciąży, pas poporodowy, bielizna poporodowa

 

 

Leave a Reply

Translate »