Depilacja miejsc intymnych. Którą metodę wybrać? Wady i Zalety.

, Depilacja miejsc intymnych. Którą metodę wybrać? Wady i Zalety., Naturalna PłodnośćDepilacja miejsc intymnych – którą metodę wybrać?

Maszynka, wosk, czy może laser? Zastanawiasz się, jaka metoda depilacji miejsc intymnych będzie dla ciebie najlepsza? Sprawdź plusy i minusy najpopularniejszych sposobów usuwania niechcianych włosków.

Lato zbliża się wielkimi krokami. Jest to czas, kiedy odsłaniamy trochę więcej – bikini na plaży, skąpe krótkie spodenki w upalne dni, odwiedzamy siłownię, aby zadbać o formę, a tam czeka nas wspólna szatnia, przebieralnia i prysznice. Wszystkie te sytuacje są bezpośrednio związane z eksponowaniem okolic, które niepielęgnowane przez dłuższy czas – zamieniają się w dżunglę. Jeśli chodzi o życie łóżkowe za drzwiami sypialni – depilacja okolic intymnych jest już dzisiaj absolutnym obowiązkiem i większość kobiet zdaje sobie z tego sprawę. Stąd też istnieje wiele różnych metod, które pomogą nam usunąć niechciane owłosienie, bądź je finezyjnie wypielęgnować i przystrzyc.

Najpopularniejsze metody depilacji okolic intymnych:

Klasyczna maszynka do golenia

Jest to chyba najczęściej wybierana przez kobiety forma pozbywania się włosków z wszystkich partii ciała, w tym właśnie okolic intymnych. Związane jest to przede wszystkim niskimi kosztami, bezproblemową dostępnością maszynek praktycznie w każdym sklepie, a także łatwością zabiegu. Golenie przebiega szybko i bezboleśnie. Jednak minusem tej metody jest nietrwałość, ponieważ już na drugi dzień widzimy odrastające włoski. Istnieje również możliwość podrażnienia okolic intymnych, a także spowodowania, że włoski zaczną wrastać w skórę.

Kremy i żele do depilacji

W ten sposób również wiele kobiet pozbywa się niechcianego owłosienia. Preparaty można kupić w praktycznie każdym sklepie kosmetycznym za kwotę kilkunastu złotych i wymagają jedynie rozsmarowania i  pozostawienia ich na skórze na ok. 10-20 minut. Po tym czasie włoski odchodzą same i zsuwa się je specjalną szpatułką, którą dołącza się do opakowania. Często zawierają również saszetkę z kremem łagodzącym, którym można posmarować miejsca poddane depilacji. Usunięcie owłosienia w ten sposób powoduje, że odrasta ono nieco wolniej niż po goleniu maszynką i włoski stają się słabsze i mniej widoczne. Minusem jest możliwość wystąpienia reakcji alergicznej dlatego zawsze należy zrobić najpierw test na małym fragmencie skóry, który pokaże, czy nie jesteśmy przypadkiem uczulone na jakiś składnik preparatu.

Wosk

Depilacje woskiem można wykonać w warunkach domowych i polega na wyrywaniu włosków z cebulkami. W związku z tym jest to niestety bolesny zabieg, w szczególności, gdy wykonujemy go w miejscach wrażliwych, takich jak okolice intymne. Istnieje również możliwość poparzenia się gorącym woskiem dlatego najlepiej oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Samodzielne i nieumiejętne usuwanie plastrów z woskiem może powodować dodatkowy ból, który i tak podczas tego zabiegu jest wystarczająco mocny. Plusem jest jego trwałość (ok.2-3 tygodnie) i niski koszt, jeśli wykonujemy go same w domu.

Depilatory elektryczne

Mają różne formy – niektóre wyrywają włoski i działają podobnie jak wosk, inne jedynie je przycinają, tak jak zwykła maszynka do golenia. Efekty są podobne, jak w przypadku ich odpowiedników w formie maszynki (krótki efekt) i wosku (bolesność).  Maszynki, które wyrywają włoski z cebulkami mają czasem wbudowane różne formy łagodzenia bólu (efekt chłodzący, korzystanie z maszynki pod wodą, masażer itd.) jednak niestety w praktyce niewiele to pomaga.

Depilacja w gabinetach kosmetycznych

W gabinetach kosmetycznych najczęściej spotyka się 3 sposoby usuwania owłosienia z okolic intymnych: depilacja brazylijska, depilacja pastą cukrową oraz depilacja laserowa.

Depilacja brazylijska

Polega na usunięciu wszystkich włosków ze wzgórka łonowego, warg sromowych, a także odbytu za pomocą wosku. Jest na pewno bardziej dokładna i bezpieczna niż jakbyśmy same chciały zrobić to w domu. Nadal jednak wiąże się ze sporym bólem podczas zabiegu, ponieważ włoski wyrywane są wraz z cebulkami. Mimo tego ma swoich fanów i wiele kobiet zapisuje się na tego typu zabiegi. Ich koszt waha się od 80 zł.

Depilacja pastą cukrową

Podobnie jak depilacja woskiem, czy maszynką – polega na wyrywaniu włosków, stąd też jest dość trwałą formą usuwania owłosienia. Jej plusem jest fakt, że może być stosowana przez alergików i nie podrażnia skóry tak, jak gorący wosk, ponieważ rozprowadzona  ma znacznie niższą temperaturę. Niestety jest w związku z tym dwa razy droższa od depilacji brazylijskiej.

Depilacja laserowa

To najtrwalsza i bezbolesna forma, stąd też tak uwielbiana przez kobiety, jednak jej cena jest  najwyższa spośród wszystkich pozostałych form depilacji. Laser niszczy nieodwracalnie cebulki włosa, przez to przestają odrastać. W zależności od struktury, grubości i koloru włosa – zabieg należy powtarzać parę razy, aż do całkowitego usunięcia owłosienia. Możliwe jest jednak pojawienie się obrzęku, zaczerwienienia i podrażnienia skóry przez kilka dni po zabiegu, dlatego trzeba postępować bardzo delikatnie z miejscami poddanymi depilacji. Niemniej jednak jest najbardziej pożądaną przez kobiety formą depilacji, niestety nie wszystkie panie mogą sobie na nią pozwolić ze względu na kwestię finansową.

 

Leave a Reply

Translate »