Zioła i herbatki płodności. Czy są skuteczne?
Statystki pokazują, że coraz więcej par ma problemy z poczęciem dziecka. Jeśli trwa to ponad rok przy regularnym współżyciu, możemy mówić o niepłodności. Metody leczenia są różne, mniej lub bardziej inwazyjne. Niestety nie zawsze przynoszą upragniony efekt. Stres, zła dieta, mało ruchu, używki dają się we znaki płodności, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Czasem wystarczy zmiana trybu życia, aby ją poprawić, innym razem wszelkie metody po prostu zawodzą. Na jakim etapie byśmy jednak nie byli, zawsze warto wspomóc naszą płodność, w szczególności, gdy można zrobić to w naturalny sposób.
Jedną z takich metod jest sięgnięcie do ziołolecznictwa, które okazuje się skutecznie w staraniach o dziecko. Jest to dobre rozwiązanie dla par, które dopiero przymierzają się do tego, aby zostać rodzicami, a także dla tych, które szukają alternatywnych lub dodatkowych metod walki z niepłodnością. Należy jednak pamiętać, że mimo iż zioła są naturalnego pochodzenia, to zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z tym, jak należy je dawkować, dla kogo są zalecane, a kto nie powinien ich spożywać. Nie zawsze można również wszystkie ze sobą łączyć. Warto zasięgnąć dodatkowej porady lekarza w tym zakresie.
Ziołolecznictwo stosowane jest od zawsze i w wielu przypadkach przynosi upragnione efekty. Jest wiele gotowych mieszanek wspomagających płodność, ale można też stosować pojedyncze zioła. Które zioła wspomagają płodność?
Wiesiołek lub olej z wiesiołka – zawiera kwasy tłuszczowe Omega-6, które świetnie oddziałują na cały organizm, w tym poprawia jakość i ilość śluzu szyjkowego u kobiety. Istotnie jest jednak, aby szczegółowo przestrzegać okresu jego zażywania, czyli od początku cyklu do owulacji. Wtedy działa pozytywnie na płodność. Po tym czasie jednak może powodować pewne skurcze w macicy, które utrudniają zagnieżdżeniu się w niej zarodka, a nawet poronienie.
Niepokalanek mnisi – pomaga w wyregulowaniu cyklu miesiączkowego i łagodzeniu objawów Zespołu Napięcia Przedmiesiączkowego PMS. Wpływa zbawiennie na układ hormonalny kobiety, w tym przede wszystkim na uwalnianie prolaktyny. Poprzez ustabilizowanie hormonów i cyklu, łatwiej jest kobiecie wyznaczyć dni płodne i niepłodne, dzięki czemu można szybciej zajść w ciążę. Pozytywnie na regulację cyklu wpływa również dzięgiel chiński ( często stosowany w naturalnej medycynie dalekiego wschodu), a także bardziej znany nam imbir.
Pokrzywa i liście maliny – picie naparów z pokrzywy i maliny wzmacnia i oczyszcza organizm z toksyn. Działają bakteriobójczo, co pomaga przy, m.in. infekcjach pochwy. Zawierają również cenne dla przyszłych mam witaminy i minerały.
Sida Cordifolia – jest to indyjska roślina, która wspomaga udrożnienie jajowodów i jest wykorzystywana przy leczeniu problemów z niepłodnością
Przywrotnik i Pluskwica groniasta – picie ich naparu pozytywnie wpływa na hormonalny układ kobiety odpowiedzialny za płodność.
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi
0 komentarzy