, Nowa przyczyna niepłodności, Naturalna PłodnośćNowa przyczyna niepłodności

Problem niepłodności dotyka wiele osób. U części z nich bardzo trudno ustalić konkretną przyczynę problemów z poczęciem dziecka, przez co ustawienie odpowiedniego leczenia jest jeszcze trudniejsze. Działanie „po omacku” zdecydowanie tego nie ułatwia . Badania nad niepłodnością cały czas trwają i są prowadzone przez różne grupy medyczne na całym świecie. Dokładne przeanalizowanie całego procesu zapłodnienia może dostarczyć nowych wniosków, które pomogą w walce z zaburzeniami płodności. Tak też się stało w przypadku londyńskich naukowców, którym udało się ustalić dodatkowe fakty występujące w procesie łączenia się jajeczka z męskim nasieniem.

Badania skoncentrowały się na tzw. łańcuchu cukrowym, który ma bezpośredni związek z łączeniem się komórki jajowej ze spermą. Dzięki niemu, nasienie staje się bardziej przyczepne, a molekuły cukru umożliwiają połączenie się męskiej i żeńskiej komórki i tym samym – zapłodnienie. Ważna rola łańcucha cyfrowego była nam znana już od dawna, jednak dopiero teraz potwierdzono jej kluczowe znaczenie w całym procesie zapłodnienia.  Badania te mogą rzucić nowe światło w kierunku leczenia niepłodności, ponieważ im dokładniejsze odkrycie i zrozumienie problemów z płodnością w konkretnym przypadku, tym większe szanse na wyleczenie. Ponadto badania nad łańcuchem cukrowym i jego bezpośredni związek z procesem zapłodnienia zwiększają szansę na odkrycie skuteczniejszych leków do walki z problemem niepłodności.

Płodność to złożony proces, na który nie zawsze mamy wpływ. Istnieje jednak wiele czynników w naszym życiu, które możemy zmienić lub poprawić, aby polepszyć jej jakość. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak styl i tryb naszego codziennego funkcjonowania oddziałuje na najważniejsze procesy, w tym właśnie płodność. Zdrowa dieta, wyzbycie się używek, aktywność fizyczna, czas na relaks i zmniejszenie do minimum czynników stresogennych – są to jedne z ważniejszych kwestii, które mają wpływ na poczęcie dziecka. Warto być tego świadomym, ponieważ jeszcze przed planowaniem powiększenia rodzinny dobrze jest poprawić styl naszego życia i wziąć pod uwagę wszystkie te wymienione czynniki. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, ponieważ problemy z płodnością dotykają w równym stopniu obie płcie, a nie jak uważa wiele osób – że jest to głównie kobiecy problem.

W artykule wykorzystano informacje znajdujące się na  https://portal.abczdrowie.pl

 

 

0 komentarzy

Leave a Reply

, Nowa przyczyna niepłodności, Naturalna Płodność
, Nowa przyczyna niepłodności, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Nowa przyczyna niepłodności, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »