, Przydatne gadżety dla kobiet w ciąży, Naturalna PłodnośćPrzydatne gadżety dla kobiet w ciąży

Ciąża to okres w życiu kobiety, w którym jej ciało przechodzi prawdziwą rewolucję. Pomimo radości z nadchodzących narodzin nie brak wielu niedogodności, z którymi ciężarna musi sobie poradzić. Nieprzespane noce, bóle kręgosłupa, do tego stres związany ze zdrowiem dziecka. Jak sobie z tym wszystkim radzić? Poznaj przydatne gadżety, które ułatwią Ci życie przez te 9 miesięcy.

Detektor  tętna płodu

Z pewnością pozwoli Ci spokojniej myśleć o zdrowiu maluszka. Detektor jest przydatnym narzędziem umożliwiającym nasłuchiwanie bicia serca dziecka już od 12 tygodnia ciąży. W szczególności może się sprawdzić u kobiet, które już kiedyś poroniły lub ich ciąża jest zagrożona.

BabyKick

Kolejnym narzędziem, które możesz stosować,  gdy z jakiś powodów martwisz się o zdrowie maluszka jest BabyKick,  umożliwiający obserwację ruchów dziecka oraz czasu ich trwania.

Słuchawki na brzuch

Doniesienia z badań informują o pozytywnych właściwościach muzyki na rozwijające się dziecko. Rozwój poznawczy dzieci, które przebywają w łonie matki mają kontakt z muzyką przebiega się szybciej, np. dzieci te zaczynają szybciej mówić. Dziś jest to możliwe np. dzięki specjalnym słuchawkom na brzuch.

Masaż w domowym zaciszu

Dolegliwości bólowe z okolic kręgosłupa, na które często skarżą się kobiety w ciąży pomoże uśmierzyć specjalna mata masująca. Można ją założyć na fotel i poddać się relaksującym masażom w zaciszu domowym.

Pas ciążowy

Odciąża miednicę oraz wspomaga mięśnie pleców, co przynosi sporą ulgę naszemu kręgosłupowi. Regularne noszenie pasa ciążowego dodatkowo zmniejsza ryzyko pojawień się w ciąży przedwczesnych skurczy.

Wygodna poduszka

Wygodne ułożenie się do snu to dla wielu ciężarnych nie lada wyzwanie. Ponadto już od około 2 trymestru leżenie na brzuchu jest niewskazane. W związku z tym lekarze zalecają młodym mamom zasypianie w pozycji na lewym boku. W tym wypadku pomocne okazuje się korzystanie ze specjalnej poduszki w kształcie rogala, która umożliwia wygodne i bezpieczne ułożenie ciała na lewym boku.

Adapter do pasów bezpieczeństwa

Korzystanie z tradycyjnych pasów bezpieczeństwa może podczas gwałtownego hamowania lub zderzenia wywoływać zbyt duży nacisk na brzuch ciężarnej, a w konsekwencji doprowadzić do poronienia. W celu zachowania bezpieczeństwa warto skorzystać więc ze specjalnego adaptera do pasów dla kobiet w ciąży.

TAGI: ciąża, jak zajść w ciążę, gadżety dla kobiety w ciąży, pas ciążowy, detektor tętna płodu

 

– wysokie stężenie prolaktyny

– endometrioza

– mięśniaki macicy

– nowotwory

Są to najczęstsze przypadłości, które rzutują na problemy z zapłodnieniem. Dodatkowe czynniki mające negatywny wpływ na płodność to: stres, używki, nadwaga, zbyt późny wiek i dotyczy to zarówno partnera jak i partnerki, gdyż wymienione elementy mają również związek z jakością nasienia.

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej ilości par. Ważne jest, by się nie załamywać i nie poddawać. Należy dać sobie czas na to, by swobodnie starać się o dziecko. Dopiero po tym okresie powinno się szukać specjalistycznej pomocy. Poznanie własnego ciała, obserwacja cyklu, zdrowy tryb życia i przede wszystkim seks w trakcie dni płodnych to podstawowe czynności, o których trzeba pamiętać starając się o dziecko.

Przy diagnostyce niepłodności pojawia się coraz popularniejsze dziś pojęcie naprotechnologii, która w naturalny sposób bada przyczyny problemów z zapłodnieniem, a potem próbuje je zniwelować. Warto zapoznać się z jej procesem, w momencie gdy mija rok starań o dziecko, ponieważ dzisiejsze statystyki mówią o wysokiej skuteczności naprotechnologii w ustalaniu przyczyn niepłodności, leczeniu ich i w efekcie doprowadzeniu do zajścia w ciążę.

 

0 komentarzy

Leave a Reply

, Przydatne gadżety dla kobiet w ciąży, Naturalna Płodność
, Przydatne gadżety dla kobiet w ciąży, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Przydatne gadżety dla kobiet w ciąży, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »