3

Jak zajść w ciążę przy nieregularnych cyklach?

Nieregularne cykle najczęściej dotyczą młodych kobiet, a także tych, które są w okresie menopauzy. Spowodowane jest to silnymi wahaniami hormonów w organizmie, które występują u kobiet w czasie dojrzewania i przekwitania. Ustalenie momentu owulacji przy nieregularnych cyklach jest kłopotliwe i jeśli kobieta stara się o dziecko, warto w takiej sytuacji zaczerpnąć porady lekarza ginekologa.

Ustalenie momentu owulacji przy nieregularnych cyklach bywa ciężkie, ponieważ nigdy nie można przewidzieć jak długi cykl nam przypadnie w danym miesiącu. Generalnie przyjmuje się zasadę, że jajeczkowanie występuje na ok. 14 dni przed pojawieniem się kolejnej miesiączki. W momencie, gdy kobieta ma nieregularne cykle bardzo trudno określić, kiedy konkretnie będzie miała dni płodne.  W takich sytuacjach najważniejsza jest systematyczna i dokładna obserwacja własnego organizmu oraz znajomość podstawowych objawów owulacji.  Podczas jajeczkowania temperatura ciała wzrasta, dlatego należy mierzyć ją codziennie, o tej samej porze i tym samym termometrem. Jeśli przez 2-3 dni utrzymuje się podwyższona temperatura – może być to oznaka nadejścia dni płodnych. Trzeba jednak pamiętać, że na wzrost ciepłoty ciała mają wpływ także różne czynniki zewnętrzne, takie jak np.: wirusy, stres, przemęczenie, stany zapalne itd. dlatego warto wspomagać się nowoczesnymi monitorami cyklu, które znacznie pomagają w ustalaniu dni płodnych, nawet przy nieregularnych cyklach. Dobrym rozwiązaniem są również testery owulacyjne, dzięki którym można monitorować swój cykl menstruacyjny.

Ponadto warto starać się o dziecko nie tylko w okresie przewidywanych dni płodnych, ale regularnie, co 2-3 dni, ponieważ wpływa to pozytywnie na jakość nasienia, a także narządy rodne kobiety. W przypadku, gdy nieregularne cykle nie są związane z zaburzeniami owulacji i cyklami bezowulacyjnymi to regularne współżycie, a także precyzyjne wyliczanie dni płodnych może bardzo pomóc.

TAGI: nieregularne cykle, jak zajść w ciążę, zajść w ciążę, ciąża, planowanie ciąży, test owulacyjny, komputer cyklu, monitor cyklu, tester owulacyjny

 

0 komentarzy

Leave a Reply

, Jak zajść w ciążę przy nieregularnych cyklach?, Naturalna Płodność
, Jak zajść w ciążę przy nieregularnych cyklach?, Naturalna Płodność
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi
, Jak zajść w ciążę przy nieregularnych cyklach?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »