Czy żel wspomagający płodność i zapłodnienie jest skuteczny?

Czy żel wspomagający płodność i zapłodnienie jest skuteczny?

Czy żel wspomagający płodność i zapłodnienie jest skuteczny?

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, być może zastanawiałaś się nad zastosowaniem w sypialni nowych produktów. Przydatny może okazać żel wspomagający płodność. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego.

Po co korzysta się z lubrykantów?

Na miejsca intymne można zaaplikować lubrykant, aby uczynić je bardziej wilgotnymi i śliskimi, co zmniejsza tarcie. Trzymanie lubrykantu w sypialni jest naprawdę przydatne, ponieważ może sprawić, że seks stanie się wygodniejszy i przyjemniejszy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego partnera.

U kobiet regularny seks może czasami powodować infekcję i zapalenie cewki moczowej i pęcherza moczowego – stosowanie lubrykantu może być dobrym sposobem na zmniejszenie ryzyka uszkodzeń. Lubrykant jest również pomocny podczas seksu analnego. Dzieje się tak dlatego, że odbyt nie jest samosmarujący, a tkanka w tym miejscu może łatwo się uszkodzić.

Należy pamiętać, że nie wszystkie lubrykanty są sobie równe, więc zawsze przeczytaj opis przed zakupem. Jeśli używasz prezerwatyw, powinno się użyć lubrykantu na bazie wody, ponieważ ten na bazie silikonu może uszkodzić materiał prezerwatywy.

Czy żele wspomagające płodność są skuteczne?

Lubrykant płodności różni się od zwykłego lubrykantu pod kilkoma względami. Po pierwsze, został on specjalnie zaprojektowany, aby pomóc parom starającym się o dziecko. Wiele innych rodzajów lubrykantów nie będzie bezpiecznych, ponieważ mogą mieć negatywny wpływ na ruchliwość plemników, co uniemożliwia zapłodnienie. Przykładowo PreFert zapewnia optymalne środowisko dla męskich gamet, dzięki czemu mogą bez przeszkód podróżować ku dojrzałej komórce jajowej. Wszystko dzięki temu, że produkt zmniejsza barierę osmotyczną wydzieliny pochwy, a także wspomaga żywotność i ruchliwość plemników. Co więcej, pozwala wytworzyć odpowiednią wartość pH śluzu szyjki macicy.

Pamiętaj jednak, że używanie lubrykantu na płodność nie sprawi, że będziesz bardziej płodna, ale może poprawić Twoje życie seksualne, gdy próbujesz zajść w ciążę. Mogą pomóc w suchości pochwy, naśladując naturalny płyn szyjkowy.

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, spróbuj wykonać następujące czynności:

  • Uprawiaj seks bez antykoncepcji co dwa do trzech dni
  • Codziennie przyjmuj 400 mikrogramów kwasu foliowego (przed rozpoczęciem suplementacji skontaktuj się ze swoim lekarzem)
  • Obserwuj swój cykl menstruacyjny i owulację – okno płodności w ciągu cyklu to jedynie kilka dni, więc istotne jest, żeby nie przegapić tego okresu

I pamiętaj, że zajście w ciążę może zająć trochę czasu, więc nie panikuj, jeśli nie nastąpi to od razu.

Przeczytaj także:

PreFert – żel dopochwowy wspomagający żywotność i ruchliwość plemników.

Tester Afrodyta do wyznaczania dni płodnych i owulacji na podstawie kropli śliny. Wyrób medyczny. Skuteczność działania 98% potwierdzona badaniami klinicznymi.

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

 

Leave a Reply

Translate »