Jak prawidłowo wykonać test ciążowy

Jak prawidłowo wykonać test ciążowy

Test ciążowy

Wykonanie testu ciążowego to najszybsza i jak się wydaje najprostsza metoda dowiedzenia, że kobieta jest w ciąży.

Jednak wiele kobiet stosuje go w nieprawidłowy sposób, co skutkuje niewiarygodnym wynikiem. Dowiedz się, jak właściwie korzystać z testu ciążowego i o czym należy pamiętać przy jego zakupie.

 Kiedy zrobić test ciążowy?

Jeśli podejrzewasz możliwość zajścia w ciążę najbezpieczniej jest wykonać test po około 10 dniach od zapłodnienia. Wykonanie testu dzień po stosunku nigdy nie wskaże rzetelnego wyniku, ponieważ proces zagnieżdżenia zarodka trwa zazwyczaj ponad tydzień. Dopiero po tym czasie rozpoczyna się stopniowe wydzielanie gonadotropiny kosmkowej, na którą wrażliwy jest test. Wcześniej najprawdopodobniej test wskaże zafałszowany wynik, np. ujemny, nawet, gdy doszło do zapłodnienia lub dodatni, pomimo tego, że do zapłodnienia nie doszło.

W jaki sposób wykonać test ciążowy?

Prawidłowe wykonanie testu ciążowego nie wydaje się być skomplikowane. Intensywne emocje, które zazwyczaj towarzyszą podczas wykonywaniu testu mogą być jednak przyczyną błędów w jego stosowaniu. Wykonywanie testu ciążowego sprowadza się do zwilżenia płytki testowej lub papierka moczem (w zależności od rodzaju testu). Zazwyczaj testy zawierają pole kontrolne, które powinno się zabarwić (wskazując, że test wykonano prawidłowo) oraz pole, które będzie wskazywało na wynik, zabarwiające się w przypadku zapłodnienia.

O czym należy pamiętać wykonując test ciążowy?

Bardzo ważne jest, by stosować się do instrukcji dołączonej do każdego testu ciążowego – w niej najczęściej znajdziesz odpowiedź na wszelkie wątpliwości, które pojawiają się w trakcie wykonywania testu (np. ile trwa oczekiwanie na wynik, ile kropli moczu należy wpuścić do okienka). Nie zapomnij o tym, by przed stosowaniem testu ciążowego sprawdzić jego datę ważności. Test ciążowy po terminie nie wskaże rzetelnego wyniku.

Odczytywanie wyniku

Brak linii na teście najczęściej wskazuje na nieprawidłowe wykonanie testu, np. ze względu na zbyt małą ilość moczu. Przy prawidłowym wykonaniu testu powinna pojawić się jedna lub dwie kreski. Jedna kreska oznacza wynik negatywny, a więc brak ciąży. 2 kreski wskazują prawdopodobnie na ciążę.

Przeczytaj także: Poradnik JAK ZAJŚĆ W CIĄŻĘ

0 komentarzy

Leave a Reply

test ciążowy, Jak prawidłowo wykonać test ciążowy, Naturalna Płodność
test ciążowy, Jak prawidłowo wykonać test ciążowy, Naturalna Płodność
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi
test ciążowy, Jak prawidłowo wykonać test ciążowy, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »