man-and-woman-1464255_640Nowa metoda – antykoncepcja dla mężczyzn. Czy zrewolucjonizuje świat?

Prezerwatywa zmniejszająca doznania podczas seksu, czy inwazyjna wazektomia powodująca trwałą bezpłodność – dotychczas mężczyźni mogli wybierać tylko pomiędzy tymi dwiema metodami antykoncepcji. Ma się to jednak zmienić, ponieważ naukowcy zapowiadają, że w najbliższym czasie na rynek trafi Vasalgel – czym jest i czy zrewolucjonizuje świat antykoncepcji, tak jak pigułka w latach 60?

Jak donoszą źródła, Vasalgel ma  nieporównywalną przewagę nad pozostałymi metodami zabezpieczeń przed niechcianą ciążą. W przeciwieństwie do prezerwatywy nie wpływa na odczucia i doznania w trakcie seksu. Jego skutki są odwracalne po jednym zastrzyku, więc jeśli mężczyzna nagle zechce być tatusiem – nie będzie musiał martwić się, że czeka go skomplikowany zabieg , tak jak w przypadku prób odwrócenia wazektomii, które jednocześnie nie dają  gwarancji, że operacja przyniesie pożądane efekty. Nie ingeruje on również w gospodarkę hormonalną organizmu, ponieważ nie zawiera  hormonów.

Vasalgel podaje się w miejscowym znieczuleniu w postaci zastrzyku ze specjalnym żelem wprost do nasieniowodu. Substancja powoduje unieruchomienie plemników znajdujących się w nasieniu, dzięki czemu nie będą w stanie przedostać się do jajowodu kobiety. Jeden zastrzyk ma spełniać swoją antykoncepcyjną rolę przez wiele miesięcy. Odwrócenie jego działania jest bardzo szybkie i proste – do organizmu mężczyzny wprowadza się odpowiedni roztwór, który rozpuszcza żel i nie pozostawia po nim śladu.

Badania przeprowadzane na zwierzętach dają bardzo dobre rokowania i Vasalgel ma trafić na rynek już w najbliższych latach. Czy zmieni on oblicze dzisiejszej antykoncepcji i zdejmie ciężar z kobiecych ramion, ponieważ to właśnie one od zawsze były obarczone główną odpowiedzialnością za zabezpieczenie przed niechcianą ciążą? Bardzo ciekawe, w jaki sposób podejdą do tego mężczyźni i czy metoda stanie się tak popularna jak tabletka antykoncepcyjna. Na podstawie obecnych wyników można spodziewać się interesujących rezultatów, jednak Vasalgel posiada jedną cechę, o której trzeba dokładnie pamiętać – nie zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi droga płciową. Prezerwatywa bije go w tej konkurencji na głowę. Stąd też ta nowoczesna metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn znajdzie swe zastosowanie przede wszystkich w stałych związkach, w których zna się dobrze i ufa swojemu partnerowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentarz

  1. neomag

    Wazektomia to świetne rozwiązanie dla osób, które mają już dzieci i chcą cieszyć się z bezpiecznego seksu. 🙂 Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn (99,9%).
    Dla osób zainteresowanych wazektomią, posiadam kupon zniżkowy/rabatowy o wartości 200 zł na zabieg wazektomii do doktora Siwika. Kupon oddam za darmo. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: neomag.neomag@o2.pl

    Odpowiedz

Leave a Reply

, Nowa metoda – antykoncepcja dla mężczyzn. Czy zrewolucjonizuje świat?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, Nowa metoda – antykoncepcja dla mężczyzn. Czy zrewolucjonizuje świat?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »