Jaka jest skuteczność stosunku przerywanego?

Jaka jest skuteczność stosunku przerywanego?

Jaka jest skuteczność stosunku przerywanego?

Metoda stosunku przerywanego polega na wyjęciu penisa z pochwy i wytrysku poza pochwą, aby zapobiec ciąży. Jej celem jest powstrzymanie przedostania się plemników do wnętrza dróg rodnych kobiety. Jakie jest ryzyko związane z tą techniką?

Jaka jest skuteczność stosunku przerywanego?

Ludzie stosują tę metodę, aby spróbować zapobiec ciąży. Wśród różnych korzyści techniki wymienia się to, że jest darmowa i każdy może z niej skorzystać, bo nie wymaga recepty, a także to, że nie niesie ze sobą skutków ubocznych. Niektóre pary decydują się stosunek przerywany, ponieważ nie chcą stosować innych metod antykoncepcji np. tabletek antykoncepcyjnych z hormonami.

Stosowanie stosunku przerywanego jako metody kontroli urodzeń wymaga samokontroli. Ta metoda nie jest tak skuteczna w zapobieganiu ciąży, jak inne formy kontroli urodzeń. Szacuje się, że jedna na pięć par zachodzi w ciążę podczas korzystania ze stosunku przerywanego. Jest to związane z tym, że plemniki mogą dostać się do pochwy, jeśli wycofanie nie nastąpi w odpowiednim czasie lub jeśli preejakulat zawiera plemniki. Co więcej, stosunek przerywany nie zapewnia ochrony przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Dodatkowo, niektóre pary uważają również, że metoda zakłóca przyjemność seksualną. Nawet jeśli partner robi wszystko, co w jego mocy, aby wycofać się na czas, zawsze coś może pójść nie tak. Presja, by się wycofać, może sprawić, że seks stanie się bardziej stresującą i ryzykowną sytuacją niż w przypadku stosowania niezawodnych metod kontroli urodzeń.

Aby stosunek przerywany był bardziej efektywny, należy dobrze poznać swoje ciało i wyciągnąć penisa we właściwym czasie. Kiedy poczujesz, że zbliża się wytrysk, wyciągnij penisa z pochwy. Upewnij się, że wytrysk następuje z dala od układu rodnego, żeby sperma nie dostała się do środka. Podejmij środki ostrożności przed ponownym uprawianiem seksu. Jeśli planujesz wkrótce ponownie uprawiać seks, najpierw oddaj mocz i oczyść czubek penisa. Pomoże to usunąć wszelkie pozostałe plemniki z ostatniego wytrysku. Jeśli wytrysk nie następuje w odpowiednim czasie i martwisz się ciążą, porozmawiaj ze swoim lekarzem o antykoncepcji awaryjnej.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

Kubeczek menstruacyjny BEPPY Cup, który nie przecieka dzięki specjalnemu wewnętrznemu kołnierzowi

 

Leave a Reply

Translate »