Aplikacja antykoncepcyjna i monitory płodności, które skutecznie współpracują z nowoczesnymi aplikacjami na smartfon

Aplikacja antykoncepcyjna i monitor płodności

Aplikacja antykoncepcyjna i monitor płodności

Naturalne metody antykoncepcyjne wymagają precyzji obserwacji, pomiaru i obliczeń, dzięki czemu możliwe jest wyznaczenie okresów płodności i niepłodności w cyklu. Aktualnie na rynku dostępne są narzędzia, które znacznie ułatwiają ten proces dzięki czemu uzyskujemy precyzję pomiaru.

Afrodyta Smart oraz cyclotest Mysense umożliwiają kontrolę płodności dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w tym aplikacji antykoncepcyjnej na smartfon. Dowiedz się na czym polega ich działanie i jak korzystać z tych urządzeń.

Afrodyta Smart –  działanie

Afrodyta Smart to monitor płodności, a jednocześnie nowa wersja testera owulacyjnego Afrodyta. Afrodyta Smart  podobnie jak standardowy model określa okres płodny (w tym moment owulacji) i niepłodny na podstawie próbki śliny. Test ten wykazuje wrażliwość na działanie estrogenów, których poziom wzrasta przed owulacją. Współpracująca z urządzeniem aplikacja na smartfon pozwala na śledzenie dni płodnych i niepłodnych w ciągu cyklu. Nanoszone dane zaprezentowane są za pomocą wykresu. Dodatkowo aplikacja antykoncepcyjna pozwala na nanoszenie własnych notatek dotyczących obserwacji, które możemy prowadzić.

Jak korzystać z monitora płodności Afrodyta Smart?

Użytkowanie z urządzenia jest bardzo proste i polega na nałożeniu na soczewkę specjalnego monitora kilku kropel śliny a następnie odczekanie ok. 5 minut. Następnie monitor należy zamontować na aparat fotograficzny smartfona i pobrać na telefon specjalną aplikację o nazwie Afrodyta (np. ze sklepu Google Play).

W aplikacji zaprezentowany zostanie obraz skrystalizowanej śliny dzięki czemu możliwe jest porównywanie zdjęć. Obserwacja skrystalizowanej śliny pozwala na obserwację kształtów przypominających liście paproci. Obserwacja ich ułożenia wg załączonej instrukcji pozwala na interpretację tego, w jakim okresie kobieta aktualnie się znajduje. Więcej informacji znajdziesz na www.TestOwulacyjny.com

Cyclotest mySense – jak działa monitor płodności z plikacją antykoncepcyjną?

Monitor płodności cyclotest mySense umożliwia monitoring cyklu i podobnie jak Afrodyta Smart łączy się ze smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji. Urządzenie cyclotest mySense jest wygodnym w użyciu cyfrowym  termometrem  owulacyjnym, który na podstawie pomiarów temperatury pozwala wyznaczać okresy płodności i niepłodności w ciągu miesiąca.  Dzięki temu prostemu w obsłudze narzędziu kobieta może zaplanować poczęcie dziecka lub odłożyć decyzję o posiadaniu potomstwa.

Działanie  termometru oparte jest na metodzie objawowo-termicznej, która wyznacza okresy płodności i niepłodności dzięki ocenie zmian temperatury w ciągu cyklu oraz obserwacji śluzu i innych wskaźników płodności. W różnych okresach w ciągu cyklu temperatura może mieć różne wartości, z czego z punktu widzenia okresu płodności ważny jest jej nagły wzrost (ok. 0,5 stopnia Celsjusza).

Korzystanie z Cyclotest mySense to pestka. Jak działa aplikacja antykoncepcyjna!

Monitor płodności cyclotest mySense opiera się na działaniu Bluetooth, a więc dane o wartości temperatury przesyłane są bezprzewodowo na smartfona a dedykowana aplikacja antykoncepcyjna automatycznie określa w jakim okresie płodnym czy niepłodnym znajduje się kobieta. Specjalna aplikacja umożliwia nanoszenie dodatkowych danych samoobserwacyjnych. Więcej informacji na http://cyclotest-polska.pl/monitor-plodnosci-cyclotest-mysense/

Przeczytaj także:

Ból podczas stosunku dotyka wiele kobiet i w różnym wieku. Poznaj przyczyny i metody leczenia.

Diafragma dopochwowa – antykoncepcja mechaniczna to skuteczna alternatywa dla antykoncepcji hormonalnej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Translate »