Seks analny a ciąża: Czy można zajść w ciążę po seksie analnym w dni niepłodne?

Czy można zajść w ciążę po seksie analnym w dni niepłodne?

Seks analny a ciąża: Czy można zajść w ciążę po seksie analnym w dni niepłodne?

Seks analny polega na stymulacji odbytu partnerki, najczęściej poprzez wprowadzenie do odbytu członka. Choć dla niektórych kontrowersyjny, ten rodzaj aktywności seksualnej wśród wielu par cieszy się dużą popularnością. W przeciwieństwie do tradycyjnego stosunku pochwowego, seks analny uznawany jest również za względnie bezpieczny jeśli chcemy uniknąć nieplanowanej ciąży.

Na czym polega seks analny?

Seks analny to rodzaj praktyki seksualnej, polegającej na stymulowaniu odbytu partnera lub partnerki za pomocą członka, ręki lub zabawek erotycznych.  Podjęcie tego rodzaju pieszczot seksualnych dobrze jest wcześniej przedyskutować z partnerem. Seks analny wymaga bliskiej i intymnej relacji partnerskiej, ponieważ początkowo może stwarzać dyskomfort.

Do seksu analnego warto się odpowiednio przygotować – należy pamiętać o właściwiej higienie i nawilżeniu śluzówki odbytu. Przed rozpoczęciem seksu analnego dobrze jest podjąć odpowiednio długą grę wstępną, aby rozluźnić ciało i odpowiednio się nastroić. Choć stosunek analny może nieść dużo satysfakcji, wiąże się również z ryzykiem chorób przenoszonych drogą płciową, o czym często zapominają osoby podejmujące ten rodzaj aktywności seksualnej. W związku z tym podczas seksu analnego rekomenduje się stosowanie prezerwatyw, które chronią przed zakażeniem kiłą lub AIDS. Na rynku dostępne są specjalne prezerwatywy przeznaczone do seksu analnego, które zawierają dodatkową ilość lubrykantu.

Czy można zajść w ciążę podczas seksu analnego

Ryzyko zajścia w ciążę podczas stosunku analnego jest bardzo mało prawdopodobne. Jeśli do wytrysku nasienia nie dochodzi w drogach rodnych kobiety, plemniki mają bardzo niską szansę dotrzeć do jajowodu, gdzie mogą zapłodnić komórkę jajową. Nie ma możliwości, by plemniki, które znalazły się w odbycie mogły przemieścić się do struktury pochwy. Bywa jednak i tak, że podczas stosunku analnego nasienie może samoistnie spłynąć do pochwy (zwłaszcza jeśli stosunek podejmowany jest w pozycji, w której partnerka leży na brzuchu) lub zostać do niej wprowadzone za pomocą nieoczyszczonego członka. Wówczas ryzyko zapłodnienia może znacznie wzrosnąć.

Przeczytaj także:

Antykoncepcja mechaniczna – w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdza?

Wyznaczanie dni płodnych i niepłodnych – Skuteczność 98% – Tester Owulacyjny na ślinę

Ból podczas stosunku – przyczyna i sposoby leczenia

Ból podczas stosunku – przyczyna i sposoby leczenia

 

 

 

 

Leave a Reply

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: