Co to jest orgazm ? Sprawdź jakiego typu orgazm przeżywasz ?

14792Co to jest orgazm ? Sprawdź jakiego typu orgazm przeżywasz ?

Seks już od dawna przestał być tematem tabu dla Polaków. Jest obecny na każdym kroku, poczynając od reklamy żelu pod prysznic, kończąc na naszej własnej sypialni. To z czym nierozerwalnie się łączy, to  najbardziej wyczekiwany punkt kulminacyjny każdego stosunku, a czasem nawet stricte cel sam w sobie. Mowa oczywiście o orgazmie, który został rozłożony na czynniki pierwsze już dawno temu. Freud miał do powiedzenia pare słów w tej kwestii, tworząc teorię na temat bardziej i mniej „dojrzałych” orgazmów. Jak to wygląda w praktyce?

Fala rozkoszy, eksplozja podniecenia, trzęsienie ziemi – każda kobieta określa swój orgazm inaczej, ponieważ ciężko go precyzyjnie opisać. Czasem nawet brakuje słów, by wyrazić co się dokładnie czuje w trakcie szczytowania. Poza oczywistym zalewem przyjemności, orgazm jest to szereg różnych doznań psycho-fizycznych, które zachodzą podczas niego w kobiecym organizmie: uderzenia ciepła, przyspieszone bicie serca, skurcze w różnych częściach ciała, dreszcze, wilgotnienie łechtaczki, nabrzmiałe piersi, pulsowanie i zaciskanie mięśni pochwy, chwilowa utrata kontaktu z rzeczywistością, ogromne uczucie euforii, potrzeba wydawania z siebie rozmaitych dźwięków i westchnień itd. Kiedy orgazm minie, pojawia się uczucie błogiego spełnienia i odprężenia. Wiele osób traktuje osiągniecie szczytu, jako cel sam w sobie, ale często bywa i tak, że skupiamy swoją uwagę na bliskości z partnerem i czerpaniu przyjemności z samego seksu, a orgazm staje się wtedy ważnym, ale nie najważniejszym elementem.

O ile, co to orgazm, każdy wie, to fakt, że ma on swoje różne typy i nazwy – już nie wszyscy są świadomi. Kwestia ta dotyczy przede wszystkim kobiet, ponieważ to właśnie one mogą przeżywać różne rodzaje orgazmów.

Łechtaczkowy

Spowodowany jest odpowiednią stymulacją łechtaczki.  Kobietom najłatwiej jest go osiągnąć zarówno podczas seksu, jak i masturbacji. Możliwy jest również przy jednoczesnym odziaływaniu na pochwę oraz łechtaczkę i wtedy mamy do czynienia z orgazmem pochwowo-łechtaczkowym

Pochwowy

Freud określił go jako „dojrzały” i jego zdaniem tylko do takiego powinny dążyć wszystkie kobiety. Jest on drugim najbardziej popularnym orgazmem, zaraz po łechtaczkowym. Związany jest ze stymulacją zakończeń nerwowych łechtaczki, które znajdują się w pochwie.

Wielokrotny

Jest to seria występujących po sobie orgazmów. Dla wielu kobiet może być tylko marzeniem, ponieważ przytrafia się on stosunkowo rzadko i najczęściej podczas masturbacji. Uzależniony jest od indywidualnych preferencji kobiety, jej poziomu libido itd.

Sutkowy

Doświadczany podczas intensywnej stymulacji piersi kobiety. Jest trudny do osiągnięcia, mimo iż sutki są bardzo wrażliwym miejscem. Podczas pieszczot piersi, kobieta odczuwa dużą przyjemność, ale szczytowanie w ten sposób to spore wyzwanie.

Analny i oralny

Choć dla niektórych może być to zaskoczeniem, to podczas seksu analnego można osiągnąć orgazm, lecz zdarza się on naprawdę rzadko. Natomiast orgazm oralny osiągamy znacznie częściej, jednak w tej statystyce duży większy udział mają panowie.

Wyobrażeniowy

Związany jest z erotycznymi wyobrażeniami, jakie snujemy. Orgazm osiąga się w drodze  fantazji i nie musi wiązać się z fizyczną stymulacją i pieszczotami.

Nocny

Orgazm, który można doświadczyć podczas snu i często przebiegający nieświadomie. Częściej przeżywają go mężczyźni w młodym wieku pod postacią nocnych polucji.

.

Leave a Reply

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d