Jak opóźnić lub przyśpieszyć okres?

, Jak opóźnić lub przyśpieszyć okres?, Naturalna PłodnośćPlanujesz ślub, podróż poślubną, wyjazd na wakacje, ważne zawody, czy po prostu romantyczny wieczór, natomiast twój kalendarzyk wskazuje, że w tym czasie powinnaś raczej  zaopatrzyć się w podpaski i tampony? Miesiączka często potrafi pokrzyżować najprzyjemniejsze plany, dlatego wiele kobiet zastanawia się, czy istnieją sposoby na jej przyspieszenie lub opóźnienie. Jeśli okres przypada w nieodpowiednim dla nas terminie można wpłynąć na to, by pojawił się później lub w ogóle nie wystąpił w danym cyklu. Jak to zrobić?

Tabletki hormonalne/ środki antykoncepcyjne

Jest to najlepszy, a w zasadzie jedyny sprawdzony sposób na opóźnienie miesiączki i spowodowanie, że nie pojawi się w danym cyklu menstruacyjnym. Sprawa jest prostsza w przypadku, gdy stosujemy już antykoncepcję hormonalną.  W momencie, gdy chcemy opóźnić lub przyspieszyć okres trzeba wybrać się do lekarza ginekologa, który powie nam w jaki sposób i w jakim momencie brać lub przestać stosować pigułki.  Gdy chcemy, aby miesiączka w ogóle się nie pojawiła w danym cyklu, a bierzemy pigułki typu 21+7 (21 tabletek plus 7 dni przerwy) można pominąć przerwę i od razu zacząć brać nowe opakowanie. Jednak niektóre kobiety skarżą się, że w takiej sytuacji pojawiają się u nich niezapowiedziane plamienia śródcykliczne. Kiedy stosujemy antykoncepcję hormonalną, a chcemy wpłynąć na termin miesiączki, najlepiej wybrać  się do ginekologa, który doradzi w jaki sposób przyjmować pigułki.

Wysiłek fizyczny

Intensywny wysiłek fizyczny może wywołać krwawienie i przyspieszyć nadciągającą miesiączkę. Często zdarza się, że przed okresem podczas biegania, czy ćwiczeń fizycznych nagle dostajemy okres. Jeśli chcemy, aby pojawił się lekko z wyprzedzeniem aktywizujmy w szczególności dolne partie brzucha. Natomiast, gdy okres się już pojawi lepiej odpuścić sobie bardziej wymagające ćwiczenia i zbyt duży wysiłek fizyczny, ponieważ powoduje to nasilenie krwawienia.

Ciepłe kąpiele

Długa, gorąca kąpiel w wannie, czy korzystanie z sauny powoduje szybszy przepływ krwi, co może wpłynąć na przyspieszenie pojawienia się miesiączki. Warto powtarzać te zabiegi kilka razy, co zwiększy prawdopodobieństwo szybszej miesiączki. Ciepło i wyższa temperatura powodują ogólne rozluźnienie, dlatego zabiegi te będą dodatkowo bardzo przyjemne. Przydać się mogą również ciepłe okłady na brzuch lub termofor, które miejscowo jeszcze dodatkowo rozgrzeją podbrzusze.

Ziołowe napary

Picie ziołowych herbatek, w szczególności naparów z dziurawca, nagietka i krwawnika powoduje rozluźnienie organizmu, a także ma działanie rozkurczające, co może przyczynić się do szybszego wystąpienia menstruacji. Napary te są zazwyczaj przyjemne w smaku i wiele pań pije je nieświadomie, że mogą tym przyspieszyć miesiączkę. Jednak aby poskutkowały należy pić je regularnie, w szczególności przed terminem spodziewanej miesiączki.

Leave a Reply

Translate »