Czy z tamponami można chodzić na pływalnię?

, Czy z tamponami można chodzić na pływalnię?, Naturalna PłodnośćCzy z tamponami można chodzić na pływalnię?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi sezon plażowo-kąpielowy. Kiedy upał daje się we znaki, częściej zaczynamy pokazywać się na basenie, plaży, kąpieliskach itd. Żadna z nas nie jest zadowolona, kiedy podczas zaplanowanego urlopu, czy choćby wizyty na pływalni lub saunie akurat wypadnie miesiączka. Nie dość, że odczuwamy ogólny dyskomfort w tym czasie, to korzystanie z podpasek uniemożliwia założenie stroju kąpielowego oraz kąpania się w miejscach publicznych. Większość z nas sięga wtedy po tampony, które pozwalają cieszyć się życiem w każdym dniu miesiączki.

Czy można korzystać z tamponów podczas pływania i czy są one dobrym zabezpieczeniem?

Jak najbardziej. To jeden z przykładów, w których tampony są niezastąpione i żadna podpaska nie byłaby w stanie spełnić dobrze swojej roli. Dzięki wewnętrznej aplikacji, zatrzymują krew miesięczną w głębi pochwy i uniemożliwiają jej wydostanie się na zewnątrz. W związku z tym można z nich korzystać podczas wizyt na basenie, saunie, kąpieli w morzu itd. bez obaw, że nagle wokół nas pojawi się plama krwi. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które uprawiają zawodowo sport, np. pływanie, ponieważ w innym przypadku byłyby wyeliminowane na kilka dni ze swojej pracy. Ponadto panie musiałyby planować urlopy nad morzem pod dyktando swojego cyklu menstruacyjnego, co oczywiście jest niemożliwe i byłoby absurdem w dzisiejszych czasach. Tampony zostały stworzone właśnie z myślą o tego typu sytuacjach. Po skorzystaniu z basenu, czy pływalni warto od razu wyciągnąć tampon i założyć świeży, ponieważ pod wpływem wody powiększy swoją objętość i nie będzie już tak dobrze trzymał wilgoci. Ponadto przy gwałtowniejszych ruchach może zacząć siąpić się z niego płyn, dlatego dla własnego komfortu i higieny  dobrze go wymienić.

Dla niektórych pań minusem klasycznych tamponów jest sznureczek, który jako jedyna część składowa tamponu wystaje na zewnątrz pochwy. Czasem, gdy zbytnio się wysunie poza granice bielizny – może być widoczny. Świadomość ta powoduje u niektórych kobiet duży dyskomfort, w szczególności, gdy podczas pływania wykonują gwałtowne ruchy nogami lub po prostu spacerują po plaży i obawiają się, że sznurek wysunie się na zewnątrz.  Jest jednak na to rozwiązanie – specjalne tampony, które mają zupełnie inny kształt, niż te klasyczne oraz pozbawione są sznurka, np. tampony Beppy. Dzięki temu nie ma  ryzyka, że coś wysunie się na zewnątrz. Stworzone zostały z elastycznej gąbki, dlatego są bardzo miękkie i gwarantują niewidzialną ochronę podczas pływania, uprawiania sportów i normalnego funkcjonowania. Dodatkowo, podczas miesiączki można uprawiać seks bez konieczności wykładania tamponu, co byłoby niemożliwe w przypadku normalnych tamponów. Są również doskonałym rozwiązaniem w przypadku odczuwania bólu szyjki macicy w trakcie stosunku. Tampon w kształcie gąbki chroni szyjkę macicy przed bezpośrednim kontaktem z członkiem co umożliwia zmniejszenie bądź wyeliminowanie bólu.

 

 

 

 

Leave a Reply

Translate »