W jakich sytuacjach może dojść do mimowolnego nietrzymania moczu?

W jakich sytuacjach może dojść do mimowolnego nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu  jest częstym i dla wielu osób wstydliwym problemem. Nasilenie waha się od sporadycznego wycieku moczu podczas kaszlu lub kichania, aż po potrzebę oddania moczu, która jest tak nagła i silna, że ​​nie zdążysz dotrzeć do toalety. Jeżeli utrata kontroli nad pęcherzem utrudnia Ci codzienną aktywność, nie wahaj się i idź do lekarza. W jakich sytuacjach może dochodzić do nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu - co to takiego, przyczyny i jak leczyć

Nietrzymanie moczu – co to takiego, przyczyny i jak leczyć

Nietrzymanie moczu jest powszechnym i często wstydliwym problemem. Nasilenie waha się od okazjonalnego wycieku moczu podczas kaszlu lub kichania, po potrzebę oddania moczu, która jest tak nagła i silna, że nie udaje się na czas dotrzeć do toalety. Chociaż występuje częściej wraz z wiekiem, nietrzymanie moczu nie jest nieuniknioną konsekwencją starzenia się. Jeśli nietrzymanie moczu wpływa na codzienne czynności, nie warto wahać się, żeby skontaktować się z lekarzem. W przypadku większości ludzi proste zmiany stylu życia i diety lub opieka medyczna mogą leczyć objawy nietrzymania moczu.

Nietrzymanie moczu po porodzie. Jak temu zaradzić i jak długo może trwać?

Nietrzymanie moczu po porodzie. Jak temu zaradzić i jak długo może trwać?

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który dotyka ponad połowę kobiet pod koniec okresu ciąży oraz w czasie połogu. Jak długo utrzymuje się ta przykra dolegliwość i jak sobie z nią radzić?

Nietrzymanie moczu – pessaroterapia

Pessary – pessaroterapia- nowoczesny i nieinwazyjny sposób na nietrzymanie moczu dla kobiet po porodzie i nie tylko

Jedną z metod stosowanych przy problemach z nietrzymaniem moczu jest pessaroterapia czyli stosowanie pessarów, które kobieta może codziennie samodzielnie zakładać. Świeżo upieczone mamy często cierpią na tzw. wysiłkowe nietrzymanie moczu związane z rozluźnieniem mięśni miednicy spowodowane ogromnym wysiłkiem fizycznym, jakim jest poród. Bywa, że problem jest niezwykle krepujący i uciążliwy, a na efekty ćwiczeń mięśni Kegla trzeba niestety trochę poczekać. Wtedy z pomocą przychodzi zastosowanie pessarów.

Nietrzymanie moczu – częsta i wstydliwa przypadłość. Gdzie się udać: Urolog czy Ginekolog?

Nietrzymanie moczu – częsta i wstydliwa przypadłość. Gdzie się udać: Urolog czy Ginekolog?

W naszym społeczeństwie panuje błędne przeświadczenie, że urolog zajmuje się chorobami typowo „męskimi”. Wiele osób po prostu rozgranicza sobie, że z kobiecymi „intymnymi” problemami idziemy do ginekologa, natomiast mężczyźni w takich wypadkach wybierają urologa. W rzeczywistości  jest inaczej.

Jak zapobiegać nietrzymaniu moczu?

Jak zapobiegać nietrzymaniu moczu?

Wiele osób zastanawia się, czy można zapobiec nietrzymaniu moczu. Na szczęście w większości przypadków jest możliwe jego uniknięcie czy nawet wyeliminowanie przypadłości.

Translate »