, Klinika plemnika. Co to takiego?, Naturalna PłodnośćKlinika plemnika. Co to takiego?

Jednym z powszechniejszych mitów, które utrwaliły się w świadomości wielu ludzi jest to, że problemy z poczęciem dziecka leżą przede wszystkim po stronie kobiety, co jest oczywiście nieprawdą. Okazuje się, że problem niepłodności dotyka w takiej samej części zarówno kobiety, jak i mężczyzn, ponieważ blisko połowa przypadków wynika z męskiego czynnika. Jednak większość informacji na temat niepłodności, które możemy otrzymać, a także lista specjalistycznych klinik, czy lekarzy związane są z leczeniem i terapią skupiającą się przede wszystkim na kobietach. W związku z tym może się wydawać, że problem męskiej niepłodności jest spychany na drugi plan. Przełom w tym podejściu pokazała jednak sieć ośrodków leczenia niepłodności –  Klinika INVICTA, posiadająca największe w Polsce Eksperckie Laboratorium Medyczne specjalizujące się w diagnostyce męskiej niepłodności i stworzyła tzw. Klinikę Plemnika.  

Klinika wychodzi naprzód panom oraz ich problemom z poczęciem dziecka i jest jedyną w Polsce kompleksową poradnią płodności mężczyzn. Wykonuje się tam podstawową i specjalistyczną diagnostykę, w tym szczegółowe badania nasienia, hormonalne, obrazowe, infekcyjne, genetyczne itd. Klinika dysponuje zintegrowanym, doświadczonym zespołem składającym się ze specjalistów z dziedziny m.in. medycyny rozrodczości, andrologii, endokrynologii, genetyki, immunologii, psychologii itp. Ponadto klientom oferuje się autorskie terapie wspierające płodność i poprawiające jakość nasienia. Mają oni dostęp do zaawansowanych metod leczenia i doboru plemników do zapłodnienia. Do kliniki mogą się również zgłosić osoby, które chcą sprawdzić swoją płodność, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat profilaktyki i higieny płodności.

O niepłodności mówimy, kiedy para bez stosowania żadnej antykoncepcji stara się o dziecko i przez rok nie ma w tym  żadnych efektów. Problem z poczęciem dziecka dotyka coraz więcej par i w połowie z nich przyczyna leży po stronie męskiego czynnika.  Przyczyn męskiej niepłodności może być m.in. zła dieta, stres, niezdrowy tryb życia i wszelkiego rodzaju aspekty zdrowotne.  Klinika INVICTA dysponuje najnowocześniejszymi metodami leczniczymi, w których prezentuje się nowy standard diagnostyki podstawowej, dlatego uważana jest za jedną z najlepszych w kierunku leczenia męskiej niepłodności. Wykonuje się w niej komputerowe badanie ogólne nasienia polegające na analizie próbki spermy pod kątem najważniejszych parametrów. Pomaga to wykluczyć ewentualne nieprawidłowości lub w przypadku zdiagnozowania problemów z płodnością dopasowanie najlepszej metody terapii i leczenia. Innym ważnym badaniem, które można wykonać w tej klinice to badanie stresu oksydacyjnego, który może być źródłem poważnych problemów z poczęciem dziecka. Ponadto oferta kliniki obejmuje również badania takie jak: Rozszerzone Badanie Nasienia MSOME, Fragmentację DNA Plemnika, Test Hypoosmotyczny HOS, Rozszerzone Badanie Some+HOS, Test z Hialuronianem, Separacja Diagnostyczna Plemnika, Biopsja Jądra, badania genetyczne (ocena zaburzeń chromosomalnych, badanie mutacji genu CFTR, Mikrodelecje chromosomu Y).

Nie mogę zajść w ciążę – przyczyny, rozwiązania

Wydawać by się mogło, że zajście w ciążę to prosta sprawa –  jedna noc, spóźniający się okres, dwie kreski na teście i już można kupować wózek i łóżeczko – jednak nic bardziej mylnego. Niestety życie bywa często przewrotne i kobiety, które nie planują chwilowo dziecka zostają nagle mamami, a te które pragną powiększyć rodzinę, z niewiadomych ich względów, nie mogą tego zrobić.

Problemy z zajściem w ciążę mogą mieć różne przyczyny zaczynające się od niskiego poziomu wiedzy na temat własnej płodności, przez różnego rodzaju choroby, aż po niepłodność. O tej ostatniej można mówić dopiero wtedy, gdy kobieta regularnie współżyjąca przez okres co najmniej roku nie zachodzi w ciążę. Jest to moment, kiedy należy udać się do specjalisty, który spróbuje zdiagnozować źródło problemu i pomóc parze w osiągnięciu wymarzonego celu.

Najważniejsze to znać swój organizm

Bez tego zaplanowanie ciąży jest bardzo trudne. Mało kobiet zdaje sobie sprawę, że przez większość cyklu miesiączkowego jest niepłodna. Tak naprawdę mamy tylko pare dni w miesiącu, aby starać się o dziecko, ponieważ seks we wszystkie pozostałe, nigdy nie będzie skutkował ciążą. Pierwsza i podstawowa zasada starających się o dziecko to współżycie w trakcie dni płodnych kobiety, a z nią ściśle wiąże się wiedza na temat ustalania, kiedy one się pojawią. Owulacja jest niezbędnym procesem, który umożliwia zajście w ciążę. Seks w trakcie owulacji i okresu okołoowulacyjnego daje wysokie prawdopodobieństwo zapłodnienia. Wiedzę na ten temat można uzyskać poprzez dokładną obserwację własnego organizmu i zapisywanie czynników, które wskazywałyby na poszczególne fazy kobiecego cyklu. Brak tej świadomości może powodować, że kobieta przez dłuższy czas nie może zajść w ciążę, mimo iż ona i jej partner są zupełnie zdrowi – powodem jest współżycie w nieodpowiednim czasie i nie ma nic związanego z niepłodnością. Pomocne w obserwacji własnego organizmu są nowoczesne komputery cyklu oraz testery owulacyjne ze śliny.

Przyczyny niepłodności

Przyczyn niepłodności może być wiele i niestety często bywa tak, że nie da ich się konkretnie ustalić. Gdy znamy źródło problemu, wiemy jakie kroki podjąć, aby go zniwelować. Kiedy jednak nie ma informacji na temat co dolega partnerowi/partnerom – lekarze rozkładają ręce, a takich przypadków jest  niestety sporo. Do chorób, które mogą być bezpośrednią przyczyną problemów z zajściem w ciążę należą:

– zaburzenia hormonalne

Powodują zakłócenia w cyklu miesiączkowym i brak owulacji

– zespół policystycznych jajników

Z powodu nadmiernej produkcji męskich hormonów dochodzi do obumierania pęcherzyka oraz pojawianiu się cyst na jajnikach

– zaburzenia tarczycy

– wysokie stężenie prolaktyny

– endometrioza

– mięśniaki macicy

– nowotwory

Są to najczęstsze przypadłości, które rzutują na problemy z zapłodnieniem. Dodatkowe czynniki mające negatywny wpływ na płodność to: stres, używki, nadwaga, zbyt późny wiek i dotyczy to zarówno partnera jak i partnerki, gdyż wymienione elementy mają również związek z jakością nasienia.

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej ilości par. Ważne jest, by się nie załamywać i nie poddawać. Należy dać sobie czas na to, by swobodnie starać się o dziecko. Dopiero po tym okresie powinno się szukać specjalistycznej pomocy. Poznanie własnego ciała, obserwacja cyklu, zdrowy tryb życia i przede wszystkim seks w trakcie dni płodnych to podstawowe czynności, o których trzeba pamiętać starając się o dziecko.

Przy diagnostyce niepłodności pojawia się coraz popularniejsze dziś pojęcie naprotechnologii, która w naturalny sposób bada przyczyny problemów z zapłodnieniem, a potem próbuje je zniwelować. Warto zapoznać się z jej procesem, w momencie gdy mija rok starań o dziecko, ponieważ dzisiejsze statystyki mówią o wysokiej skuteczności naprotechnologii w ustalaniu przyczyn niepłodności, leczeniu ich i w efekcie doprowadzeniu do zajścia w ciążę.

 

0 komentarzy

Leave a Reply

, Klinika plemnika. Co to takiego?, Naturalna Płodność
, Klinika plemnika. Co to takiego?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Klinika plemnika. Co to takiego?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »