Czy można zaplanować płeć dziecka?

dziecCzy można zaplanować płeć dziecka?

Kiedy zapytamy przyszłych rodziców, czy bardziej chcieliby mieć chłopca, czy dziewczynkę –  zazwyczaj odpowiedzą, że najważniejsze dla nich jest to, by dziecko było zdrowe. Po cichu jednak wiele z par liczy na konkretną płeć. Czy możliwe jest jej dokładne zaplanowanie? Nie da się zagwarantować w 100%, że urodzi się na pewno chłopiec, czy dziewczynka, ale można w znacznym stopniu zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia dziecka o wymarzonej płci. W jaki sposób na to wpłynąć?

Moment poczęcia

Jeśli chce się zaplanować płeć dziecka ważne jest, by dokładnie obserwować cykl owulacyjny, ponieważ odpowiedni moment poczęcia rzutuje, w jakie ubranka przyszli rodzice będą się zaopatrywali – różowe czy niebieskie. Największe prawdopodobieństwo poczęcia chłopca ma miejsce w momencie jak najbliższym owulacji, ponieważ plemniki o chromosomie męskim są bardzo ruchliwe, ale krótko żyją. Mają wtedy możliwość dotarcia jako pierwsze do komórki jajowej. Natomiast, jeśli planuje się poczęcie dziewczynki, najlepiej współżyć przed jajeczkowaniem (ok. 2-3 dni przed), ponieważ plemniki o żeńskim chromosomie są mniej ruchliwe, ale za to żyją dłużej.

Odpowiednia dieta

Aby mogła przynieść pożądane efekty, należy odpowiednio ją zbilansować, najlepiej na ok. 3-4 miesiące przed planowanym staraniem się o dziecko. Jeśli chce się mieć dziewczynkę, przyszła mama powinna jeść produkty bogate w magnez i wapń, czyli: przetwory mleczne, sery, produkty pełnoziarniste, migdały, ryby, fasolę itd. Natomiast jeśli planuje się chłopca, w diecie muszą pojawić się składniki, w których jest wiele potasu i sodu. Przyszła mama w takim wypadku powinna spożywać spore ilości, np. pomidorów, cytrusów, bananów, czy bardzo zdrowej pietruszki.

Metoda Selnas

Jest to nowa metoda naturalnego planowania płci dziecka, tzw. metoda polaryzacji opierająca się na teorii, że komórka jajowa kobiety może być naładowana dodatnio lub ujemnie, podobnie jak plemniki i w związku z tym przyciąga je do siebie w różny sposób. Kiedy komórka naładowana jest ujemnie – przyciąga plemniki męskie i tym samym rodzice doczekają się chłopca, jeśli zaś dodatnio – oddziałuje na żeńskie plemniki i w efekcie urodzi się dziewczynka. Korzystając z tej metody należy prowadzić kalendarzyk cyklów polaryzacji, w którym zapisywane są wyniki różnych badań laboratoryjnych matki, stąd też metoda ta nie jest tania i w Polsce jeszcze mało popularna.

 

 

Leave a Reply

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: