Pink TEST – płytkowy test ciążowy do samodzielnego użytku, 99,9% skuteczności!

, Pink TEST – płytkowy test ciążowy do samodzielnego użytku, 99,9% skuteczności!, Naturalna PłodnośćDziałanie testu ciążowego PinkTest oparte jest na reakcji hormonu hCG znajdujacego się w moczu kobiety ciężarnej z monoklonalnymi
przeciewciałami anty-hCGktóre zostały naniesione na test.

PinkTest wykonuje się bardzo prostowystarczy nanieść 3 krople moczu na okienko znajdujące się na płytce testowej a po około 2-5 minutach pojawi się wynik w postaci kolorowych prążków.

Opakowanie zawiera;

 • 1 aluminiową, szczelnie zamkniętą kopertę w której znajduje się 1 płytka testowa, 1 pipetka, i 1 środekpochłaniający wilgoć,
 • 1 instrukcję wykonania testu

Wyposażenie wystracza na wykonanie jednego badania.

Przed wykonaniem testu ciążowego należy pamiętać o zachowaniu poniższych środków ostrożności:

 • test służy wyłącznie do użytku zewnętrznego
 • test należy przechowywać w temperaturze 15-30°, nie zamrażać,
 • nie używać testu po dacie ważności,
 • nie używać w przypadku gdy aluminiowa kopertka w której znajduje się test jest uszkodzona,
 • zużyty test traktować jak odpad domowy,
 • test przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci

Wykonanie badania:

Badanie wykonuje się że świeżo pobranego moczu, najlepiej nadaje się mocz poranny ponieważ zawiera najwięcej hormonu hCG.
Badany mocz należy pobrac do czystego i suchego naczynia.

 • tuż przed wykonaniem testu, otwórz foliową koperte przez jej rozdracie
 • z koperty wyjmij płytkę testową, pipetkę a środek pochłaniający wilgoć wyrzuć do kosza
 • płytkę testową umieść na płaskiej powierzchni

, Pink TEST – płytkowy test ciążowy do samodzielnego użytku, 99,9% skuteczności!, Naturalna Płodność

 1. Końcówke pipetki zamocz w badanym moczu. Ściskając górną część pipetki napełni ją moczem.
 2. Odmierz 3 pełne krople moczu do owalnego okienka „S” na płytce. Aby mieć pewność że test zostanie wykonany poprawnie, trzymaj pipetkę pionowo, ok.1 cm nad powierzchnią płytki testowej, tak aby tworzyły się duże, swobodnie spadajace krople, bez pęcherzyków powietrza.
 3. Obserwuj przemieszczanie się badanej próbki moczu w bibule przez strefę testową T i kontrolną strefę C. Odczekaj aż w okienku wynikowym pojawią się barwne prążki. Wynik testu odczytaj po 2-5 minutach od czasu wprowadzenie próbki moczu do okienka „S” na płytce testowej. Jeśli nie pojawi się żadna barwna linia, poczekaj jeszcze 1 minutę. Nie bierz pod uwagę wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 10 minut.

Interpretacja wyników testu Pink TEST:

, Pink TEST – płytkowy test ciążowy do samodzielnego użytku, 99,9% skuteczności!, Naturalna Płodność

Wynik pozytywny               Wynik negatywny                   Wynik nieważny
Wynik pozytywny: pojawiają się dwa wyraźne prążki w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barwy prążka T jest taka sama lub słabsza niż intensywność barwy prążka C. Taki wynik wskazuje, że prawdopodobne jesteś w ciąży

Wynik negatywny: pojawia się prążek kontrolny C, prążek testowy T nie pojawia się. Taki wynik wskazuje na to że nie jesteś w ciąży.

Wynik nieważny: w przypadku gdy nie pojawia się żaden prążek lub pojawia się tylko prążek testowy T, wynik testu jest nieważny i należy powtórzyć badanie za pomocą nowego testu ciążowego, ściśle przestrzegając instrukcji obsługi.

Najczęściej zadawane pytania:

Na czym polega działanie testu ciążowego?

Test ciążowy wykrywa w moczu hormon hCG (gonadotropinę kosmówkową). Organizm kobiety zaczyna wytwarzać ten hormon jeśli kobieta jest w ciąży. W miarę rozwoju ciąży ilośc hormonu hCG wzrasta.

Kiedy powinnam wykonac badanie testem ciążowym jeśli spodziewam się że jestem w ciąży?

Badanie testem ciążowym Pink Test możesz wykonać już po 6 dniach od momentu spodziewanego zapłodnienia. Jednak najlepiej jest wykonać je pierwszego dnia po dniu spodziewanej miesiączki.

Czy muszę wykonywać badanie z moczu porannego?

Badanie testem ciążowym Pink Test możesz wykonać o każdej porze dnia, zaleca sie jednak używanie moczu porannego gdyż zawiera on najwięcej hormonu hCG.

Jak dokładny jest test ciążowy Pink Test?

Z przeprowadzonych badań klinicznych wynika że dokładność testu ciążowego Pink Test wynosi 99,9%.

Jak czuły jest test ciążowy Pink Test?

Pink Test wykrywa hormon hCG o stężeniu wyższym bądź równym 25mIU/ml. Pink Test został wystandaryzowany wobec WHO International Standard. Przebadano jak obecność innych hormonów w moczu wpływa na wynik testu ciążowego. Okazało się że na wynik testu Pink Test nie ma wpływu LH (do ilości 300mUI/ml), FSH (do ilości 1000mUI/ml) i TSH (do ilości 1000mUI/ml).

Skąd wiem czy test działa prawidłowo?

Pojwienie sie barwnego prążka w strefie kontrolnej C świadczy o tym, że test który stosowałaś działał prawidłowo. Obecnośc kontrolnego prążka w strefie C, również świadczy o tym, że badanie zostało wykonane poprawnie.

Jakie czynniki moga wpływać na wynik testu ciążowego?

Przyjmowanie lekarstw zawierających hormon hCG (takich jak Pregnyl, Profasi, Pregonal, APL) może prowadzić do otrzymywanie wyników fałszywie dodatnich. Alkohol, doustne środki antykoncepcyjne, środki przeciwbólowe, antybiotyki lub lekarstwa hormonalne zawierające hCG nie powinny wpływać na wynik. Poza tym w przypadku niektórych schorzeń np. torbieli jajnika, ciąży pozamacicznej mogą wystepować podwyższone poziomy hCG, co może prowadzić do otrzymania wyniku fałszywie pozytywnego.

Co powinnam zrobić jeśli wynik testu ciążowego wskazuje na to że nie jestem w ciąży?

Jeśli uzykasz wynik ujemny, oznacza to że w Twoim moczu nie występuje hormon hCG i prawdopodobnie nie jesteś w ciąży. Jeśli w ciągu tygodnia miesiączka nie pojawi się, wykonaj badanie nowym testem ciążowym. Jeśli ponownie uzyskasz negatywny wynik a miesiączka nadal się nie pojawi, udaj się do lekarza po poradę.

Co powinnam zrobić jeśli wynik testu wskazuje na to że jestem w ciąży?

Dodatni wynik testu ciążowego świadczy o tym że w Twoim moczu występuje hormon hCG i prawdopodobnie jestes w ciąży. Powinnaś udać się do lekarza w celu potwierdzenia  ciąży i dalszego postępowania.

Leave a Reply

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: