Contragel – żel plemnikobójczy

Żel plemnikobójczy - żel antykoncepcyjny

Żel plemnikobójczy – żel antykoncepcyjny

Żel plemnikobójczy Contragel green przeznaczony jest do stosowania razem z kapturkiem antykoncepcyjnym FemCap lub diafragmą antykoncepcyjną Caya.

Z powodzeniem stosowany przez miliony par na całym świcie od 1972 roku.

Działanie żelu plemnikobójczego Contragel

Żel plemnikobójczy Contragel tworzy barierę dodatkowo zabezpieczającą przed plemnikami, jak również obniża pH pochwy, co powoduje dezaktywację plemnikówŻel powinien  być stosowany wewnątrz otworu diafragmy lub kapturka antykoncepcyjnego FemCap zanim zostanie on umieszczony w pochwie.

Używanie żelu plemnikobójczego zwiększa skuteczność środków antykoncepcyjnych działających na zasadzie bariery (diafragma Caya, kapturek antykoncepcyjny FemCap).

Aplikacja żelu plemnikobójczego Contragel

Przed włożeniem diafragmy lub kapturka antykoncepcyjnego FemCap do pochwy, niewielka jego ilość (około 3ml) powinna zostać zaaplikowana do ich wewnętrznego otworu. Gdy diafragma lub kapturek antykoncepcyjny znajdują się już w pochwie, upewnij się że szyjka macicy jest zanużona w żelu a membrana zakrywa ją całą. Dzięki temu szyjka macicy chroniona jest podwójnie: przez silikonową membranę i Contragel. Te dwie bariery stanowią fizyczne przeszkody i zapobiegają  przedostaniu się spermy przez silikonową barierę a przez to dostania się do szyjki macicy i macicy.

Contragel jest wyprodukowany na bazie wody i może być używany z prezerwatywami wykonanymi z naturalnego latexu.

Przeczytaj także:

Monitor płodności na smartfon do wyznaczania dni płodnych i niepłodnych za pomocą kropli śliny

Tampony Beppy – tampony do seksu podczas okresu

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: