Misja bikini czyli jak zadbać o siebie by latem zachwycić zdrową i piękną sylwetką

, Misja bikini czyli jak zadbać o siebie by latem zachwycić zdrową i piękną sylwetką, Naturalna PłodnośćMisja bikini czyli jak zadbać o siebie by latem zachwycić zdrową i pięknąsylwetką. Odcinek 1 – cellulit
 

Gdy za oknami robi się co raz cieplej, grube kurtki i kozaki leżą już dawno na dnie szafy, większość kobiet nachodzirefleksja połączona z lekkim przerażeniem, że przecież zaraz lato! Trzeba by o siebie zadbać zwłaszcza, że po zimiemogła nam zostać kilka zbędnych kilogramów, cellulit, lekko przesuszona skóra i popękane naczynka…Jak przygotowaćsię do lata by podobać się sobie a przy okazji zachwycić innych? Zacznijmy od początku, krok pierwszy likwidacja cellulitu.
 
Cellulit zwany również skórką pomarańczową to nic innego jak zdeformowana tkanka tłuszczowa, która objawia się wpostaci grudek, wybrzuszeń. Strefy ciała, które atakuje cellulit to w głównej mierze te miejsca gdzie organizm magazynujetłuszcz czyli brzuch, uda i pośladki.
 
A czemu zawdzięczamy te wątpliwą przyjemność? Głównymi winowajcami hormony z grupy estrogenów, których zbytduża ilość w organizmie niszczy prawidłową budowę komórek tłuszczowych. Cellulitowi sprzyja również siedzący trybżycia, zła dieta, nadmierne opalanie, spożywanie alkoholu, palenie papierosów oraz częste gorące kąpiele.
 
Jak się go pozbyć? Droga do sukcesy, którym jest gładka skóra bez efektu pomarańczy jest długa i żmudna. Niewystarczy stosowanie preparatów doustnych czy balsamów antycellulitowych, tu trzeba działać kompleksowo!
 
Ruchkażda forma ruchu jest wskazana jeśli chcemy pozbyć się skórki pomarańczowej. Fitness, bieganie, spinning, aqua aerobik sprawią, że spalana będzie tkanka tłuszczowa a układ limfatyczny zacznie pozbywać się z organizmu toksyn,odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu.
 
Zdrowa dieta zdrowa dieta wcale nie oznacza głodówek i jedzenia samych warzyw. Dieta, która pomoże nam pozbyćsię cellulitu powinna być bogata w błonnik, produkty pełnoziarniste a także warzywa i owoce. Dlaczego akurat warzywa iowoce? A dlatego, że pomagają one usuwać z organizmu toksyny, które odpowiadają za grudkowatą strukturę skóry.Pozbywaniu się cellulitu sprzyjają cytrusy tj. grejpfrut czy cytryna a także tłuste ryby (tak, właśnie tłuste) i  brokuły czyszparagi.
 
Picie dużej ilości wody – zaburzona gospodarka wymiany płynów, skutkuje magazynowaniem wody i powstawaniem skórki pomarańczowej. Odpowiednie nawodnienie organizmu sprawia, że tkanka tłuszczowa wydalane jest z organizmu a skóra staje się gładsza i jędrniejsza.
 
Masaż, drenaż – stymulują krążenie krwi i płynów, co prowadzi do rozbicia tkanek tłuszczowych. Świetnym sposobem jest peeling kawowy czyli zaparzone fusy z dodatkiem żelu pod prysznic, sam peeling jest prosty w wykonaniu a kofeina ma działanie przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. 
 
Jak widać recepta na pozbycie się znienawidzonej skórki pomarańczowej jest dość prosta. Do tego dołóżmy pozytywne myślenie i świadomość, że nie my jedne zmagamy się z tym problemem gdyż cellulit dotyczy aż 85% z nas! 

Leave a Reply

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: