Czekolada – przyjemność nie tylko dla podniebienia…

, Czekolada – przyjemność nie tylko dla podniebienia…, Naturalna PłodnośćCzekolada – przyjemność nie tylko dla podniebienia…

DZIAŁANIE ZABIEGÓW CZEKOLADOWYCH
 
Pobudzają spalanie tłuszczu, zmniejszają obrzęki, nawilżają, ujędrniają, skóra po nich jest odżywiona. Dzięki jejdziałaniom zostają spowolnione procesy starzenia, poprawia się koloryt skóry. Po takim zabiegu każda kobieta poczuje siępiękna, zadowolona i gotowa do podejmowania nowych wyzwań.
 
CZEKOLADOWE WŁAŚCIWOŚCI:
 
ujędrnianie zawarta w ziarnach kakaowca kofeina oczyszcza skórę z toksyn, działa wyszczuplająco i antycellulitowo. Zawiera również wiele żelaza, cynku, magnezu i wapnia, które przyspieszają krążenie krwi w organizmie. Czekolada zmniejsza też dzięki temu wszelkie obrzęki na skórze.

nawilżanie – właściwości kakaowca są silnie nawilżające i regenerujące.

odmładzanie –kakaowiec zawiera także flawonoidy, które opóźniają procesy starzenia i neutralizują działanie wolnych rodników.
 
energia – intensywny zapach ziaren kakaowca sprawia, że wzrasta nam poziom serotoniny, która potocznie nazywana jest hormonem szczęścia. Wystarczy że tylko otworzy się słoik z czekoladowym koktajlem do kąpieli, a nasz nastrój od razu będzie lepszy!!!
 
Ziarno kakaowca – Theobroma cacao – z którego powstaje czekolada zawiera wiele cennych dla skóry substancji, posiada zdolność zmiękczania skóry. Poza tymwykazuje działanie odmładzające i odświeża skórę, skutecznie likwiduje jej suchości. Antyoksydanty, czyli składniki spowalniające proces starzenia się skóry, znajdujące się w czekoladzie, zapobiegają rozwojowi wolnych rodników, które wpływają na utratę przez skórę kolagenu, elastyny i innych protein. Inne bogactwa czekolady to: witaminy A, B1, B2, B3, E, PP, teobromina, kofeina, fenyloetyloaminę, węglowodany, białko, błonnik, flawonoidy, alkaloidy oraz mikroelementy jak np. magnez,  i żelazo.

Leave a Reply

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: