DivaCup – kubeczek menstruacyjny

DivaCup Logo 2011Wielokrotnego użytkuekologicznyekonomiczny.
Diva Cup to kubeczek menstruacyjny wielokrotnego użytku, w kształcie kielichaktórego używa się  dopochwowo i który bardziej zbiera niż absorbuje krew menstruacyjnąKubeczki menstruacyjne funkcjonują od lat 30-tych XX wiekugdy kobiety poszukiwały alternatywy dla dostępnych w tamtych czasie materiałów higienicznychKubeczek jest idealny do uprawiania wszelkiego rodzaju
aktywności ruchowej zarówno na powietrzu jak i na wodzie, jest łatwy w użytkowaniu  i zachowaniu czystości. Diva Cup możesz nosić  do 12 godzin bez obaw o przeciekanie.
 Rozmiary DivaCup:

Rozmiar kubeczka menstruacyjnego DivaCup dobiera się na podstawie dna miednicy, nie na podstawie obfitości krwawienia miesięcznego. Dno miedncy różni sie w zależności od wieku i historii położniczej kobiety oraz uprawianych przez nią sportów.

DivaCup dostępny jest w dwóch rozmiarach:

  • Model 1: rekomendowany jest dla kobiet poniżej 30 roku życia, które nigdy nie rodziły naturalnie lub przez cesarskie cięcie.

, DivaCup – kubeczek menstruacyjny, Naturalna Płodność

  • Model 2: rekomendowany dla kobiet powyżej 30 roku życia i/lub dla kobiet, które rodziły naturalnie lub przez cesarskie cięcie.

, DivaCup – kubeczek menstruacyjny, Naturalna Płodność

Zalety DivaCup:

  • Kubeczek menstruacyjny DivaCup jest:
  • Gwarantowana 12-godzinna ochrona przed przeciekaniem
  • Wykonany z najwyższej jakości silikonu medycznego aby zapewnić komfort  i trwałość
  • Nie zawiera żadnego z podanych składników: lateks, plastik, PCV, akryl, akrylan, bisfenol A, ftalan, elastomeru, polietylenu, barwników czy farb
  • Wielokrotnego użytku, ekologiczny – bez śmieci i chemikaliów
  • Dodatkowe krawędzie dla łatwiejszego wyjmowania kubeczka
  • Zatwierdzony przez FDA (Food and Drug Administation) i australijskie stowarzyszenie TGA (Therapeutic  Goods Administration), jako jedyny kubeczek menstruacyjny dopuszczony do obrotu na rynku kanadyjskim.
  • Jako jedyny posiada certyfikat wysokiej jakości ISO 13485:2003

 

A. Jak włożyć kubeczek menstruacyjny Diva Cup?

UWAGA: nie wkładaj kubeczka menstruacyjnego przed zapoznaniem się z ulotką. Kubeczka nie zakłada się jak zwykłego tamponu lub innych, podobnych kubeczków menstruacyjnych lub diafragm. ULOTKĘ ZACHOWAJ NA PRZYSZŁOŚĆ. Instrukcja użytkowania ma charakter informacyjny i nie należy jej traktować jak porady medycznej ani substytutu konsultacji lekarskiej. Jeśli masz jakieś wątpliwości natury ginekologiczno-medycznej, skonsultuj się ze swoim lekarzem przez pierwszym użyciem kubeczka.
Krok 1 Zwijanie kubeczka
Przed przystąpieniem do zakładania, umyj dokładnie ręce i kubeczek przez 15-20 sekund w cieplej wodzie z dodatkiem bezzapachowego mydła.  Trzymaj kubeczek trzonkiem do dołu.
Opcja zwijania nr 1: Naciśnij boki kubeczka razem, a następnie złóż go na pół ponownie tworząc kształt ciasnego ” U”, DivaCup – kubeczek menstruacyjny, Naturalna Płodność
Opcja zwijania nr 2: Umieść palec na górnej krawędzi kubeczka i wciśnij go do środka, do
wewnątrz podstawy tak by utworzył się trójkąt, sprawi to, że górna krawędź będzie znacznie mniejsza, co ułatwi włożenie, DivaCup – kubeczek menstruacyjny, Naturalna Płodność
Krok 2 Przytrzymanie kubeczka
Jedną ręką przytrzymaj mocno zagięte boki kubeczka, nieco poniżej górnej jego krawędzi używając z jednej strony kciuka a z drugiej czterech palców.
Krok 3 Wkładanie
Przyjmij wygodną pozycję: stojącą, siedzącą lub w kucki. Rozluźnij mięśnie pochwy. Delikatnie rozdziel wargi sromowe wolną ręką. Włóż DivaCup do pochwy, poziomo w kierunku kości ogonowej (znajduje się u podstawy kręgosłupa ). DivaCup otworzy zanim zostanie całkowicie włożona, kubeczek należy wkładać do momentu, w którym ani kubeczek ani trzpień nie wystają z pochwy. NIE wkładać trzpienia kubeczka nagłębokość większą niż 1,27 cm. Zbyt głębokie wsunięcie kubeczka może spowodować nieszczelność , a także trudności z jego usunięciem.
 User guide pics-FINAL-Aug08
Krok 4 Obracanie kubeczka
Chwyć podstawę kubeczka (nie trzpień) i skręć w kubeczek o jeden pełny obrót (360 stopni) w obu kierunkach lub wsuń kubeczek do połowy, obrócić kubeczek o jeden pełny obrót, a następnie wsuń pozostała część kubeczka do pochwy. Kubeczek musi się obracać swobodnie, tylko wtedy masz pewność, że jest całkowicie otwarty i umieszczony poziomo w kierunku kości ogonowej. Możesz także upewnić się, że kubek jest całkowicie otwarty przez włożenie palca do pochwy i łagodne naciśniecie jednej ze ścian pochwy w celu utworzenia przestrzeni dla kubeczka by mógł się całkowicie otworzyć. Jeśli trzon kubeczka podrażnia wejście pochwy a kubeczek został umieszczony prawidłowo, możesz go usunąć i przyciąć lekko trzpień, ale na długość nie krótszą niż 0,6 cm. Całkowite ucięcia trzpienia sprawi, że usunięcie kubeczka z pochwy stanie się trudne.
B. Jak usunąć kubeczek menstruacyjny Diva Cup?
Dokładnie umyć ręce, zgodnie z zaleceniami. Przyjmując wygodną dla Ciebie pozycję: stojącą, siedzącą  lub w kucki z pośladkami spoczywającymi na piętach, wykonaj serię delikatnych ruchów partych mięśniami dna macicy (podobnie jak w przypadku wypróżnienia). Jako że pochwa ma głębokość około 8-10 cm, włóż do niej kciuk i palec wskazujący do momentu, w którym poczujesz trzpień kubeczka.  Delikatnie wyciągnij trzpień poziomo do momentu aż będziesz mogła można mocno ścisnąć podstawę kubeczka. Delikatnie ściśnij kielich, tak aby zwolnić uszczelkę.  Kubeczek wyjmuj z pochwy, przesuwając  go pod katem z boku na bok. Po usunięciu trzymaj kubeczek do góry tak, by zawartość pozostała na swoim miejscu. Zawartość kubeczka należy wyrzucić do toalety, kubeczek dokładnie umyć i włożyć ponownie.
UWAGA: Jeśli będziesz miała trudności z dosięgnięciem kubeczka lub trzpienia NIE panikuj. Jako, że kubeczek może pozostać w pochwie do 12 godzin, nie musisz się bać o ryzyko infekcji czy podrażnień. Jeśli kubeczek nie został założony poprawnie, użyj podpasek. W miarę upływu czasu, jak kubeczek będzie się napełniał, grawitacja sprawi, że sam obniży się pochwie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji. W przypadku niemożności samodzielnego wyjęcia kubeczka po upływie dozwolonych 12 godzin, zgłoś się do lekarza.
Zachowując spokój i postępując zgodnie ze wskazówkami, założenia i wyjęcie kubeczka menstruacyjnego Diva Cup powinno zająć tylko kilka sekund.
C. Jak często należy opróżniać kubeczek menstruacyjny Diva Cup?
DivaCup spokojnie pomieści objętość płynu równą 30 ml. Cały, średni miesięczny przepływ krwi menstruacyjnej  wynosi około 30-40 ml. DivaCup mogą być noszone przez maksymalnie 10 – 12 kolejnych godziny np. w nocy.  Poprzez obserwację,  szybko dowiesz się, jak często go musisz go opróżnić w. Opróżnianie, mycie i płukanie kubeczka jest zalecane co najmniej 2-3 razy dziennie. Jeśli masz dość regularny cykl, można włożyć DivaCup w przewidywany dzień miesiączki by zapobiec ewentualnym plamieniom.
Wyczyść kubek z The DivaWash, który został specjalnie sformułowany, aby delikatnie oczyścić DivaCup lub użyj delikatnego mydła bezzapachowego i ciepłej wody. Nie stosować octu, olejku z drzewa herbacianego, pachnącego mydła, mydła na bazie oleju, alkoholu, antybakteryjnego mydła, środków do dezynfekcji rąk, nasączonych chusteczek,  nadtlenku wodoru, wybielaczy lub agresywnych środków chemicznych, ponieważ mogą one uszkodzić silikon i spowodować podrażnienie okolic intymnych.
DivaCup może się w sposób naturalny, lekko odbarwienie na pewien czas. Nie wpływa to na jego funkcjonalność. W razie potrzeby można go włożyć na 5-10 minut do naczynia z dużą ilością wrzącej wody.
Maleńkie otwory znajdujące się poniżej obręczy muszą być utrzymane w czystości aby mieć pewność, że każdy otwór jest czysty lekko rozciągnij każdy z nich i umyj pod ciepłą bieżącą wodą, w celu usunięcia zanieczyszczeń. Pod koniec cyklu, dokładnie umyj i osuszysz kubeczek DivaCup. Kubeczek należy przechowywać w woreczku z bawełny, nie w plastikowej torbie lub szczelnym pojemniku. Nie jest konieczne, aby usunąć DivaCup przed oddawaniem moczu lub wypróżnieniem. Upewnij się, że pęcherz opróżniany jest całkowicie za każdym razem gdy oddajesz mocz.
Jeśli nie jesteś w stanie umyć DivaCup po wyjęciu (na przykład podczas korzystania z publicznej toalety), opróżnij jego zawartość w toalecie i po prostu używaj suchej lub wilgotnej chusteczki do czyszczenia kubka. Przy najbliższej nadarzającej się okazji, wyczyść kubeczek w sposób opisany w instrukcji. W trakcie podróży, umyj kubeczek za pomocą wody pitnej (butelkowanej).
D. Co zrobić w sytuacji gdy kubeczek przecieka, przemieszcza się, trudno go założyć lub wyciągnąć lub sprawia dyskomfort.
Proszę zapoznać się z instrukcją. Aby prawidłowo włożyć kubeczek upewnij się, że jest on umieszczony pionowo i łatwo się obraca. Jako, że każda kobieta jest inna a jej ciało zmienia się zwłaszcza po porodzie, trudne jest dobrać jeden uniwersalny rozmiar kubeczka, który pasowałby każdej kobiecie. Po wypróbowaniu Modelu 1, niektóre z kobiet dochodzą do wniosku, że lepszy byłby Model 2 nawet jeśli są przed 30-tym roku życia i nigdy nie rodziły. Jeśli Model 2 przecieka, przesuwa się w górę lub w dół, koniecznym jest wzmocnienia mięśni pochwy poprzez wykonywanie ćwiczeń Kegla.
E. Jak często wymieniać kubeczek menstruacyjny?
Silikon, z którego wykonany jest kubeczek jest bardzo trwały, lecz z uwagi na czynniki zależne od organizmu każdej kobiety, żywotność kubeczka może się różnić. Regularnie sprawdzaj kubeczek w poszukiwaniu oznak zużycia tj. klejący lub matowy nalot, intensywne przebarwienia, brzydki zapach lub uczucie pieczenia w okolicach intymnych. Z uwagi na fakt, iż kubeczek to produkt higieny intymnej, zaleca się wymianę kubeczka co roku. Ostatecznie decyzja o wymianie należy do kobiety.
Ostrzeżenia:
• Używać zgodnie z instrukcją i tylko w czasie menstruacji,
• Przed stosunkiem seksualnym, należy wyjąć kubeczek. Diva Cup nie ma zastosowania antykoncepcyjnego i nie chroni przed zajściem w ciążę,
• W przypadku posiadania wkładki wewnątrzmacicznej należy skonsultować z lekarzem stosowanie kubeczka menstruacyjnego,
• Kubeczek należy wyrzucić do śmieci, nie spuszczać w toalecie,
• Kubeczek DivaCup należy trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt,
• Jeśli w trakcie użytkowania pojawią się jakieś efekty uboczne należy zaprzestać stosowania kubeczka i skonsultować się z lekarzem
Obsługa klienta:
Przed użyciem dokładnie zapoznaj się z instrukcją. W razie trudności skontaktuj się z naszym doradcą pod numerem infolinii 883 94 94 94.
UWAGA: Z uwagi na fakt, iż kubeczek menstruacyjny DivaCup to produkt do higieny intymnej, nie można go zwrócić lub wymienić.

Leave a Reply

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: