Standardowy Test Owulacyjny a Tester ze Śliny. Jakie są różnice?

tool-317111_640Standardowy Test Owulacyjny CZY Tester ze Śliny. Jakie są różnice?

Dla par starających się o dziecko, jak również osób  odkładającym tą decyzję na przyszłość, kluczowym momentem jest precyzyjne wyznaczenie dni płodnych. Tylko w tym okresie kobieta ma możliwość zajścia w ciążę.

Nie jest to taka łatwa sprawa, ponieważ na skutek wielu czynników zewnętrznych może dochodzić do przesunięć w cyklu miesiączkowym, które powodują wystąpienie owulacji i dni płodnych nie w tym czasie, w którym to teoretycznie obliczyliśmy. Dzisiaj jednak praktyczną pomoc kobiecie w takich sytuacjach niosą, np. różnego rodzaju testy owulacyjne. Te standardowe zbierają informację na podstawie analizy stężenia hormonu LH w moczu, który znacznie wzrasta przed owulacją. Nowocześniejsze typy testów owulacyjnych, np. AFRODYTA Tester Owulacyjny  opierają swój wynik na analizie śliny, co jest dużo prostsze, szybsze i wygodniejsze. Można z nich skorzystać w każdej chwili, ponieważ ślina jest najbardziej dostępnym płynem ustrojowym, do którego mamy dostęp bez ograniczeń i w każdej chwili. Są to jedne z zalet, którymi zwykle testery nie mogą się już pochwalić.

13Tester owulacyjny ze śliny powiększa próbkę, tak by można było porównać ją do podanego wzoru przez producenta, na którym widnieje oznaczenie  okresu niepłodnego, przejściowego i płodnego. Na tej podstawie można bez problemu samemu stwierdzić w jakiej jest się obecnie fazie cyklu. W przeciwieństwie do standardowych testów owulacyjnych nie zostawia brudnych śladów po moczu, jest więc również bardzo higieniczny. Nie wymaga również dłuższych obserwacji jak inne testy. Ponadto  jest odpowiedni dla kobiet mających nieregularne cykle – w przeciwieństwie do innych testów, które odczytują wysoki i niski poziom hormonu LH (zwykły test potrzebuje wyraźnego skoku hormonu luteinizujacego LH). Test owulacyjny ze śliny pozwala kobietom z nieregularnymi cyklami zaobserwować swoje wahania estrogenu. Jest również  bardzo wygodny i dyskretny, ponieważ można  go używać  wszędzie, o każdej porze i każdy pomyśli, że patrzy się na opakowanie od szminki.  Ważną kwestią jest również jego przystępna cena w porównaniu ze zwykłymi testami owulacyjnymi, ponieważ testery owulacyjne ze śliny są wielokrotnego użytku w przeciwieństwie do standardowych testów na mocz. Więcej informacji na www.TesterAfrodyta.pl

 

Translate »