Skrzywienie penisa w jedną stronę w czasie wzwodu – przyczyny

Skrzywienie penisa w jedną stronę w czasie wzwodu - przyczyny

Skrzywienie penisa w jedną stronę w czasie wzwodu – przyczyny

Skrzywienie penisa w jedną stronę podczas wzwodu to zjawisko, które może budzić niepokój u niektórych mężczyzn. Jeżeli dolegliwość jest niemal niedostrzegalna i nie przysparza problemów, nie należy się nią przejmować, bowiem to zupełnie normalne, że prącie może być odrobinę zagięte w górę, w dół czy nawet w bok. Jakie są przyczyny skrzywienia penisa? Jak wygląda ich leczenie?

Przyczyny skrzywienia penisa w jedną stronę w czasie wzwodu

Jedną z głównych przyczyn zakrzywienia penisa w trakcie wzwodu jest choroba Peyroniego. Jest to schorzenie, w którym tworzą się blizny na błonie pokrywającej ciałka jamiste w prąciu, co prowadzi do skrzywienia i bólu podczas erekcji.

Czynniki wrodzone, które mogą przyczynić się do skrzywienia penisa, obejmują różnorodne cechy genetyczne i rozwojowe, które wpływają na strukturę anatomiczną prącia. Wśród nich wymieniamy dystrofie tkanki łącznej, zaburzenia hormonalne, zaburzenia układu krążenia, zaburzenia rozwoju embrionalnego oraz mutacje genów odpowiedzialnych za rozwój narządów płciowych, a także wrodzone wady układu moczowo-płciowego.

Niektóre procedury chirurgiczne, zwłaszcza te związane z operacjami prącia lub miednicy, mogą prowadzić do deformacji i skrzywienia penisa. Podobnie urazy mechaniczne, takie jak uderzenia lub wypadki, mogą powodować uszkodzenia wewnętrznych struktur prącia i prowadzić do rozwoju tej dolegliwości.

Do przyczyn zakrzywienia penisa w trakcie wzwodu zaliczamy również infekcje, stany zapalne oraz nierównomierny wzrost tkanki elastycznej.

Jak wygląda leczenie skrzywienia penisa?

Jak widać skrzywienie penisa w czasie wzwodu może mieć różne przyczyny, a skuteczne leczenie zależy od diagnozy lekarza. Warto skonsultować się z urologiem w przypadku wystąpienia niepokojących objawów. W wielu przypadkach istnieją skuteczne metody leczenia, które pomagają poprawić funkcję penisa i minimalizować dyskomfort związany ze skrzywieniem.

W niektórych sytuacjach lekarze zalecają po prostu obserwację, zwłaszcza jeśli skrzywienie nie powoduje dyskomfortu ani bólu.

W przypadku poważniejszego stanu chorobowego będącego przyczyną skrzywienia penisa lekarz może zalecić rozpoczęcie terapii farmakologicznej w postaci zastrzyków lub leków doustnych. Przykładowo przy chorobie Peyroniego często w celu złagodzenia objawów stosuje się leki, takie jak tamoksyfen czy witamina E.

W cięższych sytuacjach, szczególnie gdy skrzywienie jest znaczne i powoduje ból, lekarz może zasugerować zabiegi chirurgiczne. Jednym z nich jest korekcja chirurgiczna poprzez usunięcie blizn, co pomaga przywrócić normalną funkcję penisa.

W niektórych przypadkach stosuje się również iniekcje substancji takich jak kolagen w celu równomiernego wypełnienia penisa.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

Kubeczek menstruacyjny – charakterystyka, jak założyć i wyjąć, zalety i wady.

Translate »