Preparaty i środki wspomagające orgazm u kobiety

Orgazm kobiety

Orgazm kobiety

Każda kobieta pragnie jak najmocniej przeżywać swój orgazm. Jest to rozkosz fizyczna, którą trudno porównać z czymkolwiek innym, przyjemność, która obniża napięcie seksualne i wprawia w stan zaspokojenia i relaksu. Niestety nie zawsze osiągnięcie orgazmu jest łatwe, a czasem wręcz zdaje się niemożliwe. Wpływa na to wiele czynników –  takich jak duży poziom stresu, faza cyklu miesiączkowego, zmęczenie,  czy ogólne złe samopoczucie zarówno swoje jak i partnera seksualnego.

Niektóre kobiety nie potrafią jasno wyrazić swoich uczuć i oczekiwań intymnych, co dodatkowo je blokuje i uniemożliwia odczuwanie przyjemności np. podczas seksu. Duże znaczenie w relacji intymnej odgrywa poczucie bezpieczeństwa – jeśli jest ono zaburzone to i możliwość czerpania przyjemności z seksu może być obniżona. Jeśli jednak nic nie zaburza naszego komfortu psychicznego, a zależy nam na zwiększeniu przyjemnych odczuć warto sięgnąć po środki, które pozwalają na wzmocnienie odczuć płynących z orgazmu.

Co to jest orgazm?

Orgazm to moment największego podniecenia seksualnego osiągany w trakcie pieszczot lub stosunku płciowego, któremu towarzyszy zazwyczaj duży poziom doznań i przyjemności. Trwa najczęściej kilka do kilkunastu sekund w zależności od jego natężenia. Możemy rozróżnić wiele rodzajów orgazmu. U kobiet rozróżniamy ich więcej niż u mężczyzn – tzn. orgazm pochwowy, analny, łechtaczkowy oraz sutkowy.

Jak wspomóc orgazm u kobiety?

Na rynku istnieje wiele dostępnych wspomagaczy w postaci tabletek, żeli i olejków i mieszanek ziołowych mających polepszać życie seksualne kobiety. Jednym z naturalnych, delikatnych środków pobudzających jest ekstrakt z kory Muira Puama. Wyciąg ten skutecznie wzmacnia libido poprzez zwiększenie ukrwienia miejsc intymnych, co powoduje wzrost ich wrażliwości, przy czym nie odnotowano dotychczas działań niepożądanych.

Bardzo podobny efekt otrzymuje się podczas suplementacji zielem damiany, które dodatkowo odpręża poprzez działanie olejków eterycznych na zmysł węchu. To flawonoidy zawarte w tej roślinie odpowiedzialne są za wspomaganie pożądania seksualnego.

Jednym z powszechnie znanych afrodyzjaków jest również lubczyk ogrodowy. Jego korzeń jest częstym składnikiem suplementów w celu zwiększenia libido oraz ogólnych doznań seksualnych. Podejrzewa się, że pozytywny wpływ wywiera min. jego działanie rozkurczające, które pozwala łatwiej się zrelaksować. Naturalnym środkiem wspomagającym pożądanie jest także żeń-szeń.

Jeśli mowa o olejkach wzmacniających orgazm możemy odnaleźć w ich składzie np. olej z wiesiołka lub nasion ogórecznika, ekstrakt z dzięgla, pokrzywy indyjskiej czy teobrominę. Olejki te naniesione na wargi sromowe i łechtaczkę zaczynają działać po około 5 minutach i potęgują erotyczne doznania i pozwalają na skuteczniejszą stymulację okolic intymnych.

Jednak najpopularniejszymi stosowanymi środkami są żele intymne. Są powszechnie dostępne i umożliwiają odpowiednie nawilżenie stref intymnych i tym samym intensywniejsze odczuwanie bodźców seksualnych. Zawierają składniki takie jak np. żeń-szeń, guarana czy chmiel. Powodują one mrowienie i naprzemiennie rozgrzewanie i ochładzanie łechtaczki oraz jej okolic, co samo w sobie wywołuje rozkosz.

Często stosowanymi stymulatorami są też pierścienie wibracyjne oraz wibratory. Generują one wibracje o ustalonej częstotliwości, które zwiększają ukrwienie zarówno łechtaczki jak i sromu. Mogą także urozmaicać odczucia partnera. Nakładki wibracyjne założone na penis mężczyzny podczas współżycia, umożliwiają dodatkową stymulację kobiecych sfer w czasie seksu przez co łatwiej jest osiągnąć intensywny orgazm.

Dodatkowo w celu zwiększenia przyjemności w czasie orgazmu pochwowego, a nawet umożliwienia przeżycia go niektórym kobietom po raz pierwszy, można wprowadzić w codzienną rutynę specjalne ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśnia guziczno-łonowego- tzw. mięśnia kegla co może dać wspaniałe długotrwałe efekty w sferze seksualnej.

Przeczytaj także:

Diafragma dopochwowa – antykoncepcja mechaniczna to skuteczna alternatywa dla antykoncepcji hormonalnej

Wyznaczanie Dni Płodnych i Niepłodnych. Wynik JUŻ po 5 minutach ! Tester Afrodyta na Ślinę -rewolucja czy niezbędny gadżet w damskiej torebce?

Ból podczas stosunku po porodzie. Przyczyny i Rozwiązania.

 

Leave a Reply

Translate »