Jak wspomóc erekcję w naturalny sposób?

Jak wspomóc erekcję w naturalny sposób?

Jak wspomóc erekcję w naturalny sposób?

Według statystyk nawet 3 miliony Polaków mają problemy z potencją. Mogą one dotyczyć każdego i to niezależnie od stanu zdrowia czy wieku. Niestety nadal niewielu z mężczyzn zgłasza się na leczenie do specjalisty. A tymczasem za zaburzeniem może stać poważniejsza dolegliwość. Co robić przy problemach z erekcją?

Czym są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to niezdolność do uzyskania oraz utrzymania wzwodu w trakcie stosunki seksualnego. Erekcję można osiągnąć jedynie przy odpowiedniej stymulacji oraz reakcji na nią organizmu. Wówczas dochodzi do poszerzenia się ciał jamistych i przepływu krwi do prącia. To skutkuje powiększaniem się i twardnieniem penisa, co umożliwia odbycie stosunku płciowego.

Zaburzeniom erekcji często towarzyszą inne schorzenia np. zaburzenia wytrysku. Może również skutkować pojawieniem się komplikacji na innych polach np. psychologicznym (jak pogorszenie jakości związku, utrata pewności siebie, spadek nastroju).

Przyczyny problemów z erekcją

Zaburzenia związane z osiąganiem erekcji są powszechną dolegliwością. To jedno z najczęściej pojawiających się zaburzeń seksualnych mężczyzn. Na szczęście rośnie świadomość wśród pacjentów i coraz więcej z nich decyduje się zgłosić po pomoc do specjalisty i zadbać o swoje zdrowie oraz dobrostan. Jednak często przed odbyciem wizyty u specjalisty niektórzy preferują wypróbować domowe, naturalne sposoby na poradzenie sobie z zaburzeniami erekcji.

Przede wszystkim zaburzenia erekcji mogą być spowodowane występowaniem oraz rozwojem chorób jak cukrzyca, choroby tarczycy, nadciśnienie, miażdżyca, hiperlipidemia (nadmiar cholesterolu we krwi), hipogonadyzm (niedobór testosteronu), choroba Peyroniego (włókniste stwardnienie prącia), przerost gruczołu krokowego, zespół metaboliczny, złamanie prącia, stwardnienie rozsiane czy przebyty udar mózgu. Do przyczyn występowania zaburzeń osiągania i utrzymania wzwodu zalicza się również przebyte urazy – szczególnie miednicy czy rdzenia kręgowego, a także przeszłe zabiegi jak radykalna prostatektomia. Kolejnym podłożem problemów z erekcją jest dysfunkcja układu nerwowego.

Co więcej, podłoża problemów z erekcją można doszukiwać się również w czynniku psychologicznym. Przykładowo zaburzenia seksualne mogą skutkować utratą albo obniżeniem libido czy występowaniem przedwczesnego wytrysku. Kolejną przyczyną zaburzeń erekcji są przebyte traumy seksualne, a także depresja czy zaburzenia lekowe np. dotyczące obawy przed zakażeniem się chorobą przenoszoną drogą płciową, możliwością posiadania dzieci czy niezdolnością do odbycia stosunku seksualnego. Na problemy ze wzwodem mogą również wpływać czynniki związane z relacjami międzyludzkimi jak konflikt między partnerami, problemy komunikacyjne w relacji, zanik atrakcyjności partnera czy partnerki. Istotnymi czynnikami powodującymi zaburzenia erekcji są również kompleksy, brak doświadczenia we współżyciu, niepewność tożsamościowa, a także brak prywatności w trakcie odbywania stosunku.

Bywa, że zaburzenia erekcji występują sporadycznie. W tym przypadku nie powinny być sygnałem o występowaniu czy rozwoju poważnego zaburzenia. Najczęściej przyczyn można doszukiwać się w prowadzonym przez jednostkę stylu życia np. przez przemęczenie organizmu, odczuwany stres, obawę przed niespełnieniem wymagań dotyczących współżycia, siedzący tryb życia, otyłość, niskie poczucie własnej wartości, spożywane używki (jak alkohol, wyroby tytoniowe) czy leki (np. przeciwdepresyjne, hormonalne). Zaburzenia erekcji są również charakterystyczne dla mężczyzn po ukończeniu 40. roku życia, ponieważ wówczas w organizmie zachodzą liczne naturalne zmiany, które mogą wywoływać problemy ze wzwodem.

Jak wspomóc erekcję w naturalny sposób?

Warto zaznaczyć, że nie każdy problem można rozwiązać samodzielnie. Dobrze zgłosić się do specjalisty, który dzięki zebraniu danych o stanie zdrowia pacjenta, może dotrzeć do przyczyny zaburzenia i pomoże dobrać odpowiednie leczenie.

Erekcję można wspomóc w naturalny sposób. Pomocna będzie w tym dieta. Powinna być ona dobrze zbilansowana, a także bogata w cenne substancje jak arginina, selen, cynk, witaminy z grupy B czy witamina E. Arginina to aminokwas endogenny. Jej funkcją jest produkowanie tlenku azotu, który wpływa na zdolność do rozszerzania się naczyń krwionośnych i poprawy ich elastyczności, dzięki temu umożliwiony jest przepływ krwi przez prącie i uzyskanie wzwodu. Argininę można znaleźć w m.in. tłustych rybach, krewetkach, nabiale, soczewicy, szpinaku, produktach pełnoziarnistych, orzechach, pestkach słonecznika. W diecie niezbędny jest również cynk, który bierze udział w syntezie testosteronu oraz odpowiada za produkowanie plemników. Z tego powodu warto wprowadzić do swojego jadłospisu m.in. owoce morza, otręby, orzechy, a także produkty pełnoziarniste. Z kolei selen poprawia jakość nasienia, a także odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego, co skutkuje poprawą sprawności seksualnej. Można go spotkać m.in. w rybach, chudym mięsie, pestkach dyni oraz brązowym ryżu. Witaminy z grupy B i witamina E pomagają wzmocnić naczynia krwionośne, rozszerzać je, poprawiać ich stan, dzięki czemu wpływają korzystnie na ukrwienie ciała. Przydatne może być również zrezygnowanie z używek.

W celu poprawy erekcji można również sięgnąć po zioła, przede wszystkim korzeń żeń-szenia (poprawa sztywności prącia, wydłużenie czasu erekcji, zwiększenie libido), korzeń maki (źródło argininy; wpływa na ułatwienie osiągnięcia erekcji i zwiększenie popędu płciowego), ziele i owoc buzdyganka ziemnego (zaobserwowano pozytywny wpływ na proces spermatogenezy oraz poziom testosteronu w organizmie). Trzeba jednak pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do przyjmowania niektórych ziół, np. żeń-szeń nie jest zalecany dla osób z nadciśnieniem. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek środka warto zgłosić się na konsultację do specjalisty.

Naturalnym sposobem na poprawę erekcji jest również aktywność fizyczna. Przede wszystkim zaburzenia wzwodu mogą być obecne u mężczyzn z nadwagą czy otyłością, dlatego warto dbać o swoją masę ciała. Ćwiczenia są idealnym sposobem na walkę z kilogramami. Co więcej, ruch pozwala dotlenić organizm, pomaga zwiększyć przepływ krwi, a także poprawia funkcjonowanie śródbłonka naczyniowego, który odpowiada za produkcję tlenku azotu. Warto wybierać przyjemną i niezbyt obciążającą organizm aktywność fizyczną, co zwiększy szanse na regularne ćwiczenia i nie będzie prowadziło do produkcji hormonów stresu – kortyzolu i adrenaliny. Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na poprawę samopoczucia, ale i zwiększa poziom zadowolenia z siebie i pozwala poprawić samoocenę.

Warto również zadbać o relaksację. W przypadku przeżywania nadmiernego stresu, powodującego zaburzenia erekcji niezbędny będzie odpoczynek. Co więcej, warto poświęcić czas na odpowiednią ilość snu i zadbać o jego higienę.

Jeśli zaburzenia erekcji występują na podłożu relacji międzyludzkich, warto zadbać o odpowiednią atmosferę w związku. Przede wszystkim trzeba postawić na szczerość i efektywną komunikację, a także pozwolić sobie na cierpliwość i wyrozumiałość.

W przypadku ciężkich dolegliwości, które wywołują zaburzenia erekcji, należy zgłosić się do lekarza, który wdroży odpowiednie działanie.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet. Skuteczna antykoncepcja mechaniczna, którą stosujesz tylko, kiedy potrzebujesz.

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

Innowacyjny kubeczek menstruacyjny BEPPY CUP, który nie przecieka, możesz go stosować do sauny, na fitness lub basen, a także możesz uprawiać seks w czasie okresu.

 

Translate »