Czy kobieta ma wytrysk w czasie orgazmu?

Czy kobieta ma wytrysk w czasie orgazmu?

Czy kobieta ma wytrysk w czasie orgazmu?

Wiele osób się zastanawia, czy istnieje coś takiego jak kobiecy wytrysk. W rzeczywistości u niektórych pań przy orgazmie pojawia się tryskająca wydzielina z cewki moczowej. Jak do tego dochodzi? Czy kobieta ma wytrysk w czasie orgazmu?

Co to jest kobiecy wytrysk?

Naukowcy odkryli, że kobiecy wytrysk (ang. squirting) to wydzielanie gęstego białego mlecznego płynu z gruczołów przycewkowych, narządu znajdującego się po obu stronach cewki moczowej. Gruczoły przycewkowe są również znane jako gruczoły Skene lub „kobieca prostata”.

Uwalnianie lub tryskanie od dziesiątek do setek mililitrów klarownego płynu z cewki moczowej, zwykle następuje podczas orgazmu lub mocnego podniecenia.

Niektóre osoby, które mają formy nietrzymania moczu, mogą doświadczać wycieku moczu podczas penetracji pochwy lub orgazmu. To różni się od squirtingu. Dla tych osób korzystna może być wizyta u lekarza w celu omówienia leków lub terapii dna miednicy.

Czy kobiecy wytrysk jest w rzeczywistości moczem?

Odpowiedź jest trudna. Stwierdzono, że duża objętość klarownego płynu uwalnianego podczas wytrysku zawiera mocznik, kreatyninę i kwas moczowy, co potwierdza, że jest on wytwarzany w nerkach i gromadzony w pęcherzu.

Czy to tylko mocz? Cóż, wśród naukowców nie ma zgody co do tego, czy skład biochemiczny tryskającego płynu jest identyczny z moczem, czy też faktycznie jest jego rozcieńczoną formą. Może to zależeć od ilości moczu już obecnego w pęcherzu na początku podniecenia seksualnego. Potrzebne są dalsze badania dotyczące kobiecej fizjologii seksualnej. Wytrysk płynu może również zawierać niewielką ilość PSA, glukozy i fruktozy.

Jak osiągnąć kobiecy wytrysk?

Chociaż nie ma niezawodnego sposobu na tryskanie, relaks i stymulacja punktu G to dwie najlepsze metody.

Gdy punkt G zostanie pobudzony i zaczniesz czuć się bardziej podniecona, tkanka wypełni się krwią, a punkt G i wargi sromowe powiększą się. Pamiętaj, że miejsca w punkcie G mogą być wrażliwe, więc staraj się je delikatnie stymulować.

Bądź świadoma różnych odczuć w swoim ciele i odpowiednio zmieniaj rytm. Pamiętaj, że powinno to być przyjemne. Spróbuj rozluźnić mięśnie dna miednicy w miarę narastania podniecenia. Pomocne może być wzięcie głębokich oddechów lub lekkie napięcie mięśni dna miednicy. U wielu wytrysk nastąpi dopiero po powiększeniu sromu i punktu G, który wypełni się krwią.

Ponieważ wytrysk pochodzi z cewki moczowej, uczucie, że musisz się wysiusać, jest ruchem we właściwym kierunku. Wówczas staraj się nie napinać, ale pozwól temu odczuciu narastać. Zamiast wiązać to z oddawaniem moczu, spróbuj zauważyć konkretne odczucia.

Niektóre osoby tryskają tylko wtedy, gdy punkt G jest stymulowany, dla innych jest odwrotnie i ma to miejsce, gdy pochwa nie jest penetrowana, więc może być konieczne wypróbowanie kilku różnych rzeczy, aby znaleźć, co działa dla ciebie.

Pamiętaj, że wywieranie presji na siebie lub partnera, aby doszło do squirtingu, może wywołać niepokój, zmniejszyć przyjemność z seksu, a także szanse na osiągnięcie kobiecego wytrysku.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

 

 

 

Translate »