Czy istnieje punkt G u mężczyzny? Jak znaleźć punkt G u kobiety?

Czy istnieje punkt G u mężczyzny? Jak znaleźć punkt G u kobiety?

Czy istnieje punkt G u mężczyzny? Jak znaleźć punkt G u kobiety?

Koncepcja punktu G istnieje od wieków. Termin został nazwany na cześć Ernsta Gräfenberga, badacza, który jako pierwszy zidentyfikował strefę erogenną na wewnętrznej ścianie pochwy w pobliżu cewki moczowej. Czym jest punkt G? Czy istnieje również u mężczyzn? Jak go znaleźć?

Punkt G — co to jest?

Zamiast być oddzielnym punktem w pochwie, punkt G jest częścią sieci łechtaczki. Oznacza to, że kiedy stymulujesz punkt G, w rzeczywistości stymulujesz część łechtaczki, która jest znacznie większa niż nam się wydaje. Okazuje się, że guzek wielkości grochu, w którym spotykają się wewnętrzne wargi sromowe, jest w rzeczywistości tylko czubkiem łechtaczki i dzieli się na dwa „korzenie”. Ponadto ten obszar może się różnić w zależności od kobiety, co wyjaśnia, dlaczego często trudno go zlokalizować.

Punkt G znajduje się w przedniej ścianie pochwy. To niewielkie około 1-1,5 centymetrowe szorstkie zgrubienie. Stymulacja tej wrażliwej struktury pomaga wielu kobietom osiągnąć orgazm, a nawet umożliwia wytrysk.

Czy istnieje punkt G u mężczyzny?

Technicznie rzecz biorąc, mężczyźni mają na prostacie (małym gruczole wielkości orzecha włoskiego)  punkt G, który znajduje się między odbytnicą a podstawą penisa. Uważa się, że punkt G składa się z gęstej wiązki zakończeń nerwowych, a stymulowanie tych nerwów podobnie jak u kobiet może powodować intensywną przyjemność seksualną.

Jak znaleźć punkt G u kobiety?

Znalezienie punktu G może być trudne, co nie oznacza, że jest niemożliwe. Zamiast szukać go podczas partnerskiej aktywności seksualnej, łatwiej jest zlokalizować punkt G poprzez samodzielną eksplorację.

Jeśli chcesz znaleźć swój punkt G, zrelaksuj się. Kiedy zaczniesz badać swoje ciało, rób to, co Ci odpowiada. Gdy będziesz gotowa, wsuń czysty palec do pochwy i wykonaj ruch „podejdź tu”, zaginając palec. Pamiętaj, że w tym przypadku nie sprawdzi się wsuwanie i wysuwanie palca z pochwy.

Stymulacja punktu G może wywoływać poczucie parcia na pęcherz. Jest to zupełnie naturalne odczucie. Co więcej, przy orgazmie może dojść do wytrysku. Dlatego przed rozpoczęciem stymulacji warto opróżnić pęcherz i na wszelki wypadek mieć pod ręką ręcznik.

Podobnie jak inne strefy erogenne, preferencje mogą się różnić w zależności od osoby. Nie wszystkie kobiety odnajdą satysfakcję dzięki stymulacji punktu G i to też jest w porządku. Pamiętaj, że masturbacja jest całkowicie normalna i może być zdrową częścią każdego związku. Poświęcając czas na zbadanie własnych preferencji, możesz wykorzystać te informacje, aby poinstruować swojego partnera o tym, co najbardziej lubisz podczas seksu.

Jak znaleźć punkt G u mężczyzn?

Masowanie prostaty może wywołać wrażenie konieczności wypróżnienia. Wcześniejsze pójście do toalety może zapewnić, że nie będzie wypadków.

Kiedy nadchodzi czas na stymulację, wolniej jest lepiej. Niezależnie od tego, czy używasz palca, czy zabawki, nie spiesz się i rozluźnij. Prostata będzie przypominać zaokrągloną bryłę tkanki. Gdy już ją znajdziesz, dobrym sposobem jest pocieranie jej ruchem okrężnym lub w górę i w dół. Wypróbuj różne ruchy i prędkości, aby znaleźć taki, który najlepiej Ci pasuje.

Prostata znajduje się w odbytnicy. Pamiętaj, żeby umyć ręce przed dotknięciem innych części ciała swojego lub partnera (np. pochwy, penisa czy ust), aby uniknąć infekcji.

Uniwersalne zasady stymulacji punktu G

Stymulacja punktu G nie jest dla wszystkich. Może się okazać, że nie spodoba się Tobie albo Twojemu partnerowi czy Twojej partnerce, dlatego kluczem jest komunikacja. Trzeba również uzyskać zgodę drugiej osoby na określony rodzaj aktywności seksualnej.

Stymulacji punktu G można dokonywać palcami, językiem, penisem czy gadżetami erotycznymi. Warto zadbać o odpowiednie nawilżenie zarówno pochwy, jak i odbytu np. lubrykantem na bazie wody. Istotne jest również zachowanie higieny, dlatego zaleca się umycie dłoni przed i po seksie. Warto przyciąć i spiłować paznokcie, co może pomóc chronić wrażliwe części przed skaleczeniami, otarciami lub infekcjami.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

 

 

Translate »