Czego nie powinniśmy jeść przed seksem

Czego nie powinniśmy jeść przed seksem

Czego nie powinniśmy jeść przed seksem


Wiele produktów spożywczych, które zwykle pomagają zachować zgrabną sylwetkę, w tym piękny wygląd nago, może wpływać na wystąpienie wzdęć lub zaburzyć równowagę hormonalną, powodując poważny spadek popędu seksualnego. Dlatego istnieje kilka produktów, których nie powinniśmy jeść przed seksem.

Warzywa strączkowe i warzywa krzyżowe

Choć zdrowe i pełne wartościowych substancji odżywczych ani warzywa strączkowe, ani krzyżowe nie są zalecane do jedzenia tuż przed uprawianiem seksu. Produkty jak fasola, ciecierzyca, brokuły, kapusta, kalafior czy jarmuż posiadają właściwości wydymające. A wszystko za sprawą zawartych w nich substancji jak rafinoza (niestrawne cząsteczki cukru, których organizm nie jest w stanie w pełni rozłożyć) oraz siarczany, które najczęściej powodują skurcze brzucha i nadmierne gazy. Więc kiedy te warzywa dostają się do jelita, są fermentowane przez bakterie i wytwarzają metan, dwutlenek węgla i wodór, co prowadzi do wzdęć i gazów. Z tego powodu przed nie zaleca się spożywania warzyw strączkowych ani krzyżowych na około 4-5 godzin przed seksem.

Na uwagę zasługują napoje oraz pokarmy na bazie soi. Soja to produkt roślinny stanowiący podstawę diety osób niejedzących mięsa. Niestety ta roślina strączkowa jest bogata w fitoestrogeny, które w dużych ilościach wpływają na zaburzenie równowagi hormonalnej organizmu, co może skutkować obniżeniem libido.

Nowe, wcześniej niespożywane produkty

Przed uprawianiem seksu nie zaleca się również spożywania nowych, często egzotycznych produktów, ponieważ nie wiemy, jak nasz organizm na nie zareaguje. Mogą one obejmować np. owoce morza, które są uważane za afrodyzjaki. Jednak jeśli wcześniej nie spożywało się tych produktów, lepiej nie eksperymentować przed randką, ponieważ można dostać rozstroju żołądka.

Ostre przyprawy i produkty z allicyną

Ostre przyprawy pobudzają pracę układu trawiennego. Z tego powodu lepiej unikać ich przed zbliżeniem, ponieważ mogą skutkować problemami trawiennymi np. biegunką. Wpływają również na bardziej ostry zapach oraz smak potu i innych wydzielin. Podobnie jest w przypadku pokarmów zawierających allicynę jak czosnek, cebula czy por.

Wyroby cukiernicze

W Twoich ulubionych cukiernianych słodkościach są wspaniali sabotażyści: węglowodany proste, tłuszcze trans i cukier. Tłuszcze zatykają tętnice, a także odkładają się w organizmie w postaci nadprogramowej tkanki tłuszczowej, która może być przyczyną kompleksów, a także przyczyniać się do zaburzeń erekcji i cyklu menstruacyjnego. Węglowodany proste szybko się rozkładają, dlatego nie są dobrym, długotrwałym źródłem energii. Cukier powoduje wzrost poziomu insuliny we krwi, co może powodować ospałość i również przyczyniać się do rozwoju nadwagi czy otyłości.

Nabiał

Poza tym, że wiele produktów mlecznych jest pełnych zaburzających hormony antybiotyków, około 65 procent populacji nie toleruje laktozy. Wówczas spożywanie nabiału może powodować niestrawność, a także poczucie ciężkości, gromadzenie się gazów oraz wzdęcia.

Intensywne spożywanie alkoholu

Jeden drink czy kieliszek wina może pomóc Ci się zrelaksować. Ale wypicie większej ilości alkoholu może wywierać wpływ na Twoje życie seksualne. To dlatego, że alkohol obniża poziom testosteronu i tłumi układ nerwowy, co wpływa na krążenie i wrażliwość nerwów. Z tego powodu może utrudniać osiągniecie erekcji i utrzymanie wzwodu, a także powodować problemy z osiągnięciem orgazmu. Nadmierne picie może również spowodować odwodnienie, co może skutkować zmęczeniem, bólem głowy i suchością pochwy. Co więcej, po alkoholu wzrasta skłonność do ryzykownych zachowań w tym seksualnych, dlatego warto w trosce o swoje zdrowie pamiętać o umiarze i zachować zdrowy rozsądek.

Pokarmy bogate w tłuszcze nasycone

Produkty, w których znajduje się duża ilość tłuszczów nasyconych, takie jak tłusta wołowina i masło, mogą z czasem zaszkodzić krążeniu. Może to spowolnić przepływ krwi do narządów płciowych i skutkować problemami z erekcją czy z osiągnięciem orgazmu. Poza tym tłuste dania mogą powodować poczucie ciężkości i dyskomfort podczas aktywności seksualnej.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

 

Translate »