Łechtaczka – dlaczego jest ważna? Jakie pełni funkcje?

Łechtaczka - dlaczego jest ważna? Jakie pełni funkcje?

Łechtaczka – dlaczego jest ważna? Jakie pełni funkcje?

Łechtaczka to wrażliwy obszar znajdujący się w górnej części sromu. Jej dotykanie może wywołać podniecenie seksualne i doprowadzić do orgazmu. Na zewnątrz wygląda jak mały guzik. Ale łechtaczka to w rzeczywistości znacznie większa sieć tkanek i nerwów wewnątrz i na zewnątrz ciała.

Łechtaczka – charakterystyka

Jedynym celem łechtaczki jest zapewnienie przyjemności seksualnej. Podczas gdy cały srom może być stymulowany seksualnie, łechtaczka daje najintensywniejsze doznania. Łechtaczkę można stymulować na wiele sposobów. Każda osoba może preferować inny rodzaj dotyku. Penetracja pochwy penisem, palcami lub zabawką erotyczną może również stymulować łechtaczkę przez ścianę pochwy. Możesz odkrywać, co lubisz, a czego nie, samodzielnie lub ze swoim partnerem. Pomoże Ci to nauczyć się i zrozumieć, co sprawia Ci przyjemność podczas seksu.

Anatomia łechtaczki

Łechtaczka jest okryta kapturkiem utworzonym z górnej części warg sromowych. U każdej osoby może to wyglądać inaczej. Zwykle jednak pod kapturem widać niewielki obszar ciała, znajdujący się pomiędzy dwoma płatami skóry. Na zewnątrz ciała niewielka część łechtaczki rozciąga się na szczycie sromu. Poniżej znajduje się otwór cewki moczowej. Pod nim znajduje się wejście pochwy. Dwa płatki skóry wokół łechtaczki i otworu pochwy nazywane są wargami sromowymi mniejszymi i wargami sromowymi większymi.

Żołądź łechtaczki jest pełna zakończeń nerwowych, które czynią ją wyjątkowo wrażliwą. Zaledwie kilka centymetrów od wejścia pochwy znajduje się obszar zwany punktem G lub punktem Grafenberga. Wielu ekspertów uważa, że jest to przedłużenie łechtaczki. Może to tłumaczyć dlaczego, jego odpowiednia stymulacja może również sprawiać przyjemność.

Jak dbać o łechtaczkę?

Możesz zachować zdrową łechtaczkę, utrzymując okolice narządów płciowych w czystości ciepłą wodą i łagodnym mydłem. Trzymaj się z daleka od perfumowanych kosmetyków. Pamiętaj o regularnym badaniu miednicy. Te badania kontrolne pomogą lekarzowi znaleźć wszelkie schorzenia, które mogą mieć wpływ na zdrowie Twojej łechtaczki. Im wcześniej zostaną wykryte jakiekolwiek problemy, tym łatwiej będzie je wyleczyć. Podczas stosunku używaj prezerwatyw, aby chronić się przed infekcjami. Co więcej, pamiętaj o wykonaniu badań na choroby przenoszone drogą płciową, jeśli istniało ryzyko zarażenia.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny. T

ampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

Translate »