Jakie są konsekwencje rezygnacji z seksu?

Jakie są konsekwencje rezygnacji z seksu?

Jakie są konsekwencje rezygnacji z seksu?

To, jak często dana osoba uprawia seks, naturalnie zmienia się od czasu do czasu, w zależności od wieku, wahań popędu seksualnego i statusu związku. Wiele osób cieszy się pełnym i satysfakcjonującym życiem bez seksu. Jednak jakie są tego skutki?

Jakie są konsekwencje rezygnacji z seksu?

Wiele osób decyduje się nie uprawiać seksu z różnych powodów. Niektórzy ludzie nie lubią aktywności seksualnych lub nie są nimi zainteresowani. Inni uważają, że odwraca to uwagę od rzeczy, na których naprawdę im zależy.

Regularny seks poprawia układ odpornościowy i przygotowuje organizm do walki z chorobami poprzez uwalnianie endorfin. Oznacza to, że rzadsze uprawianie seksu może skutkować częstszymi chorobami, takimi jak przeziębienie lub grypa.

Jeśli nie uprawiasz seksu regularnie, masz większe ryzyko rozwoju choroby sercowo-naczyniowej. Oprócz tego, że jest źródłem ćwiczeń, stosunek seksualny pomaga utrzymać równowagę poziomu estrogenu i progesteronu, co może obniżyć ryzyko chorób serca.

Niektórzy uważają, że seks jest doskonałym lekarstwem na skurcze menstruacyjne. Wzrost endorfin spowodowany seksem, a także skurcze macicy, które występują podczas orgazmu, mogą pomóc złagodzić skurcze. Nie musisz uprawiać seksu, aby czerpać te korzyści — masturbacja może mieć ten sam efekt.

Podczas współżycia do organizmu są uwalniane endorfiny i oksytocyna. Te hormony mogą pomóc w radzeniu sobie ze skutkami lęku lub stresu. Co więcej, oksytocyna ma dodatkową zaletę, pomagając Ci zasnąć. Dlatego przy rezygnacji z seksu mogą pojawić się wahania nastrojów, a także poczucie przygnębienia, problemy ze snem i negatywne konsekwencje stresu.

Po zakończonym stosunku z układu nagrody w mózgu uwalniane jest dopamina, która wpływa na to, że dążymy do powtórzenia przyjemnej czynności. Jednak ten układ jest plastyczny i co zaskakujące, długi czas bez seksu może spowodować, że całkowicie stracisz zainteresowanie współżyciem.

Dla wielu par regularne stosunki seksualne są ważnym sposobem na utrzymanie więzi. Często prowadzi to również do lepszej komunikacji, budowania przywiązania emocjonalnego i intymności. Dlatego warto przedyskutować ze swoim partnerem lub swoją partnerką obszary, które są istotne w związku i wspólnie podejmować decyzje.

Choć seks ma wiele zalet, nie trzeba go uprawiać. Decyzja o współżyciu jest naszym indywidualnym wyborem. Każda osoba ma inne pragnienia i potrzeby, jeśli chodzi o seks. Dlatego warto zachować w życiu równowagę i dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

 

Translate »