Jak wyznaczyć owulację lub termin miesiączki?

Jak wyznaczyć owulację lub termin miesiączki?

Jak wyznaczyć owulację lub termin miesiączki?

Poniżej znajdziesz najłatwiejsze sposoby obliczenia terminu następnej miesiączki. Możesz to zrobić, samodzielnie lub korzystając z aplikacji, która wykona pracę za Ciebie.

Zrób to samodzielnie – samodzielnie wyznacz owulację lub termin miesiączki

Możesz dowiedzieć się, kiedy nadejdzie następny okres lub kiedy masz owulację, wykonując podstawowe obliczenia matematyczne.

Pierwszy dzień cyklu menstruacyjnego to pierwszy dzień miesiączki, a ostatni dzień cyklu to dzień przed rozpoczęciem krwawienia. Średni czas między tymi dwoma wydarzeniami to 28 dni, ale każda kobieta jest inna i ten okres może być krótszy lub dłuższy. U większości kobiet wynosi on od 21 do 35 dni.

W przypadku wielu kobiet rzeczywista długość okresu może się różnić. Większość z nich doświadcza krwawienia przez średnio pięć dni, chociaż często zdarza się, że krwawienie trwa od trzech do siedmiu dni.

Warto również zauważyć, że Twój cykl menstruacyjny prawdopodobnie nie będzie miał dokładnie tej samej długości w każdym miesiącu – niektóre cykle mogą być dłuższe lub krótsze niż inne, i jest to bardzo normalne.

Śledź swój cykl przez trzy miesiące, aby znaleźć jego średnią długość. Każdego miesiąca zapisuj, kiedy zaczęła się Twoja miesiączka, a następnie policz liczbę dni między tym a następnym okresem. Po trzech miesiącach będziesz mieć trzy liczby. Dodaj je razem i podziel przez trzy, aby uzyskać średnią.

Użyj aplikacji do wyznaczenia owulacji lub terminu miesiączki

Jest to być szczególnie przydatne, ponieważ możesz sprawdzić przybliżony termin spodziewanej miesiączki z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. To pozwoli Ci zaplanować istotne wydarzenia.

Każda aplikacja jest inna i ma wiele funkcji, niektóre mogą Ci się przydać. Wiele z nich umożliwia również śledzenie owulacji (chociaż trzeba pamiętać, że nie jest to metoda antykoncepcji), a także Twój okres, a niektóre pozwalają śledzić pewne objawy, dzięki czemu aplikacja może „uczyć się” więcej o Tobie.

Te aplikacje początkowo śledzą Twój okres, traktując go, jakby trwał 28 dni. Jednak im dłużej wprowadzasz dane i im więcej informacji o Tobie uzyskują aplikacje, tym dokładniejsze i bardziej spersonalizowane będą pomiary.

Czy Twój cykl menstruacyjny może się zmienić?

Na długość cyklu miesiączkowego może mieć wpływ wiele czynników zewnętrznych, dlatego może on nie zawsze pojawiać się dokładnie o tej samej porze każdego miesiąca. Chociaż może to być frustrujące, zwłaszcza gdy próbujesz śledzić swój okres, a miesiączka pojawia się, gdy się tego nie spodziewasz, jest to całkowicie normalne.

Czynniki, które mogą zmienić datę lub czas cyklu miesiączkowego, obejmują stres, zespół policystycznych jajników (PCOS), endometriozę, wagę (niedowagę lub nadwagę), nadmierne ćwiczenia, okres okołomenopauzalny i karmienie piersią.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów warto zgłosić się na konsultację do specjalisty.

Przeczytaj także:

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Tester owulacyjny ze śliny do wyznaczania dni płodnych. Skuteczność działania 98% potwierdzona badaniami klinicznymi.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

 

Translate »