Jak rozszerzać pochwę?

Jak rozszerzyć pochwę?

Jak rozszerzyć pochwę?

Jeśli doświadczasz bólu podczas stosunków płciowych czy aplikacji przedmiotów do pochwy (w tym tamponów), ginekolog może zalecić leczenie w celu rozszerzenia tkanek narządu. Najczęściej stosuje się rozszerzacze (dilatory), a ich prawidłowe stosowanie jest bardzo skuteczne przy rozciąganiu małej pochwy i poprawie życia seksualnego. Jak rozszerzać pochwę?

Co to jest rozszerzacz pochwy?

Rozszerzacze pochwy to urządzenia przeznaczone do poszerzania pochwy, dostępne w różnych rozmiarach. Wykonuje się je z różnych materiałów (zwykle z plastiku bądź silikonu). Kobiety w każdym wieku, od nastolatków po kobiety przechodzące menopauzę, mogą uznać rozszerzenie pochwy za korzystne. Istotne jest jednak, żeby stosować je zgodnie z zaleceniami specjalistów i producentów danego produktu.

Ogólnie rzecz biorąc, rozszerzacze pochwy mogą pomóc w rozwiązaniu między innymi następujących problemów:

  • wrodzona niepełnosprawność, na przykład gdy pochwa nie uformuje się w pełni w macicy;
  • atrofia pochwy spowodowana menopauzą;
  • chirurgicznie stworzona lub zmieniona pochwa;
  • powstała blizna lub uszkodzona tkanka pochwy między innymi w wyniku porodu czy urazu.

Należy również zauważyć, że pasma białka kolagenowego tworzą sieć włókien, aby wypełnić uszkodzone obszary, a powstała tkanka ma bardziej szorstką, a mniej elastyczną teksturę. Rozszerzacze pochwy mogłyby przynajmniej częściowo przywrócić pierwotny kształt, giętkość i integralność tej tkanki.

Dodatkowo rozszerzacze pochwy mogą pomóc we wzmocnieniu mięśni dna miednicy i zmniejszeniu nadwrażliwości sromu i pochwy. Mięśnie miednicy zapewniają wsparcie dla pęcherza moczowego, macicy i okrężnicy u kobiet. Ćwiczenia ukierunkowane na ten obszar są zalecane po ciąży i w miarę starzenia się kobiet w celu zwiększenia siły, kontroli i elastyczności. Przy rutynowym stosowaniu rozszerzacze pochwy są nie tylko skuteczne w rozciąganiu pochwy, ale także doskonale nadaje się do rozluźnienia i pełnego zaangażowania mięśni miednicy. Zwalczają również wysiłkowe nietrzymanie moczu (na przykład podczas kichania, kaszlu lub śmiechu), zwiększają podniecenie seksualne i umożliwiają bezbolesną penetrację pochwy.

Przeczytaj także:

Rozszerzacze pochwy Vagiwell

Rozszerzacze pochwy z uchwytem FEMILA

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

 

Translate »