Czy wielorazowe produkty menstruacyjne są zdrowe?

Czy wielorazowe produkty menstruacyjne są zdrowe?

Czy wielorazowe produkty menstruacyjne są zdrowe?

Chcemy przyczyniać się do ochrony środowiska. A widok stosów zużytych produktów menstruacyjnych każdego miesiąca może sprawić, że poczujesz się winna z powodu śmiecenia. Z tego powodu wiele osób decyduje się na ich wielorazowe odpowiedniki – ale czy są one zdrowe?

Czym są wielorazowe produkty menstruacyjne?

Obecnie istnieje wiele produktów menstruacyjnych wielokrotnego użytku do wyboru, co jest świetne, ponieważ każda z nas pragnie i potrzebuje czegoś innego, jeśli chodzi o okres. Poniżej znajduje się kilka informacji na temat niektórych opcji, jednakże jest to tylko niewielka liczba ze stale rosnącego rynku, więc miej oczy szeroko otwarte na inne opcje, jeśli poniższe nie są dla Ciebie atrakcyjne.

Kubeczek menstruacyjny to mała, elastyczna miseczka, najczęściej wykonana z silikonu, którą następnie składa się i umieszcza pod szyjką macicy. Jeśli jesteś przyzwyczajona do wkładania tamponów, może to być dla Ciebie łatwa zmiana. Kubeczków menstruacyjnych można bezpiecznie używać aż do 8 godzin, jednak charakter miesiączki może oznaczać ich częstsze opróżnianie. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do kubka. Wskazówki dotyczące wkładania i czyszczenia powinny być dołączone do opakowania.

Podpaski wielokrotnego użytku są prawie takie same jak jednorazowe, różnią się rozmiarem i stopniem chłonności, z tą różnicą, że są wykonane z materiału flanelowego, który może być wygodniejszy w codziennym noszeniu niż te w jednorazowych. Często są wykonane własnoręcznie, więc możesz sama spróbować taką uszyć.

Wiele podpasek ma zatrzaski lub małe zakładki na rzepy, które umożliwiają ich zapięcie pod spodem bielizny. Zazwyczaj wzorzysta strona podkładki będzie skierowana w dół, a strona z polarem będzie skierowana do góry. Jeśli jesteś poza domem, możesz zabrać ze sobą wodoodporną torbę, w której będziesz mógł przechowywać zużyte podkładki do czasu powrotu do domu.

Jakie są potencjalne zagrożenia dla zdrowia?

Badania nie wykazały niebezpieczeństwa związanego z produktami wielokrotnego użytku. Trzeba jednak pamiętać, że wymagają one odpowiedniej konserwacji. Jeśli nie zostaną odpowiednio wyczyszczone, mogą zwiększyć podatność na infekcję pochwy, sprzyjając rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów w okolicach intymnych.

Nie trzeba dodawać, że nie wszystkie kobiety mają serce, aby własnoręcznie dokładnie zmyć krew miesiączkową. W rzeczywistości dla osób, które mają obfite miesiączki, mycie i czyszczenie ze względu na częste zmiany mogą być szczególnie trudne.

Co więcej, kobiety cierpiące na zakażenia przenoszone przez krew, takie jak wirusowe zapalenie wątroby typu C czy wirus HIV, muszą zachować szczególną ostrożność podczas czyszczenia i przechowywania takich produktów.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

Kubeczek menstruacyjny – charakterystyka, jak założyć i wyjąć, zalety i wady.

 

Translate »