Zioła na płodność

Zioła na płodność

Zioła na płodność

Jak naturalnie wspomóc Płodność? Jaki wpływ mają Zioła na Ciebie i Twojego partnera

Zioła wspomagające Płodność

Starania o upragnione potomstwo nie zawsze kończą się natychmiastowym sukcesem, często bywa tak, pomimo regularnego współżycia w płodnym okresie kobiety nie dochodzi do zapłodnienia. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, podobnie jak sposobów na zwiększenie płodności i szans na zajście w ciążę. Do naturalnych metod wspomagających płodność zarówno kobiet jak i mężczyzn zioła i herbatki ziołowe.

Na liście ziół wspomagających kobiece problemy związane z płodnością znajdują się:

Wiesiołek lub olej z wiesiołka dostępny na rynku w formie kapsułek, wpływa on na  ilość i jakość śluzu płodnego niezbędnego do zapłodnienia. Olej z wiesiołka należy spożywać w okresie od początku cyklu do owulacji i nie dłużej gdyż w późniejszej fazie wiesiołek powoduje mikroskurcze macicy które mogą działać niekorzystnie w przypadku zagnieżdżenia się zarodka.

Niepokalanek mnisi a raczej wyciąg z tego zioła pomaga w regulacji cyklu miesiączkowego w sytuacji gdy kobieta ma trudności z wyznaczeniem swoich dni płodnych i niepłodnych.

Pluskwica groniasta, jej zadaniem jest mobilizacja jajników do produkcji hormonów płciowych (estrogenów).

Sida Cordifolia, wspomaga udrożnianie jajowodów oraz leczy niepłodność.

Napar z liści maliny, pokrzywy i czerwonej koniczyny wzmacnia organizm i dostarczą sporą ilość witamin i minerałów.

Alchemilla, stymuluje owulację, wzmacnia macicę, poprawia produkcję progesteronu i gestagenu oraz działa przeciwskurczowo.

Rozmaryn, dobrze wpływa na owulację i ukrwienie gruczołów płciowych.

Tribulus terrestris, wpływa na potencję i libido oraz jakość męskiego nasienia.

Jeśli zaś chodzi o mężczyzn i ich problemy z płodnością to głównym ich powodem jest zły styl życia. Mężczyźni często zapominają o podstawowych zasadach których należy przestrzegać w okresie starania się o dziecko. Przede wszystkim nie należy przegrzewać narządów płciowych, brać gorących kąpieli ani nosić bardzo obcisłych spodni. Co więcej należy przestać palić papierosy i ograniczyć spożywanie alkoholu. Jeśli jednak oprócz stosowania się do powyższych zaleceń, nadal chcielibyście poprawić płodność to najskuteczniejsze będą preparaty witaminowe zawierające cynk, selen, witaminę E oraz żelazo.

Należy jednak pamiętać że zarówno z ziołami jak i z preparatami witaminowymi  trzeba uważać. Nadmiar witamin, minerałów i naturalnych wspomagaczy może być tak samo szkodliwy jak ich niedobór. Dlatego zanim zaczniecie stosować ziołowe herbatki i suplementy diety zapoznajcie się z właściwościami i możliwymi skutkami ubocznymi jakie niesie za sobą ich stosowanie.

Przeczytaj także:

Leave a Reply

Translate »