, Metoda objawowo-termiczna w planowaniu ciąży, Naturalna PłodnośćMetoda objawowo-termiczna w planowaniu ciąży

Metoda objawowo-termiczna zaliczana jest do naturalnych metod antykoncepcji, które można wykorzystywać również w planowaniu dziecka.  W porównaniu z innymi metodami naturalnymi jest dość precyzyjna, gdyż łączy obserwację temperatury ciała z obserwacją śluzu szyjkowego, czyli jest połączeniem metody objawowej i termicznej.

Z metody termicznej czerpie codzienny pomiar temperatury ciała zaraz po przebudzeniu. Ważny jest jej regularny pomiar podczas jak największej ilości cykli miesiączkowych, co daje bardziej wiarygodne wyniki. Na początku cyklu temperatura ciała jest trochę niższa niż po owulacji. W trakcie jajeczkowania można zaobserwować wzrost temperatury (min. o 0,4 – 0,8°C), który utrzymuje się do ok. trzech dni i oznacza dni płodne. Pomiaru temperatury dokonuje się zawsze o tej samej porze, codziennie, najlepiej rano. Ważne jest też odpowiednie wysypianie się. Temperaturę mierzy się w jamie ustnej, pochwie lub odbycie. W metodzie objawowo-termicznej obserwuje się także śluz szyjkowy, który przed owulacją jest kleisty i mętny, a w trakcie owulacji staje się przezroczysty i rozciągliwy.

Na bazie metody objawowo-termicznej opierają się dzisiaj nowoczesne formy antykoncepcji naturalnej, dzięki którym skuteczność ich stosowania rośnie nawet do 97-99%. Będą to przede wszystkim tzw. komputery cyklu oraz testery owulacyjne pomagające kobiecie w ustaleniu dni płodnych bez żadnej ingerencji w jej zdrowie i naturalne funkcjonowanie cyklu menstruacyjnego. Dzięki temu są całkowicie bezpieczne, odwracalne i nie pozostawiają skutków ubocznych, w przeciwieństwie do hormonalnej antykoncepcji.  Komputer cyklu znacznie ułatwia i pomaga w określaniu dni płodnych i niepłodnych, ponieważ staje się osobistym monitorem kobiecej owulacji biorącym pod uwagę wiele różnych wskaźników biologicznych procesów ciała. Można z nich korzystać planując ciążę, a także jako naturalną metodę antykoncepcyjną.

Podobnie jest z testerem owulacyjnym, np. Testerem Owulacyjnym na Ślinę Afrodyta, który na podstawie poziomu hormonów wskazuje, czy kobieta jest obecnie w fazie owulacji. Korzystanie z tego typu przyrządów znacznie ułatwia i zwiększa skuteczność w samodzielnym ustalaniu dni płodnych, dzięki czemu naturalne metody planowania dziecka czy antykoncepcji stają się coraz bardziej popularne i chętniej wybierane przez kobiety.

TAGI: planowanie dziecka, planowanie ciąży, komputery cyklu, monitory cyklu, test owulacyjny, tester owulacyjny, mini mikroskop owulacyjny

 

0 komentarzy

Leave a Reply

, Metoda objawowo-termiczna w planowaniu ciąży, Naturalna Płodność
, Metoda objawowo-termiczna w planowaniu ciąży, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Metoda objawowo-termiczna w planowaniu ciąży, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »