Jak często należy współżyć planując dziecko?

Jak często należy współżyć planując dziecko?

Jak często należy współżyć planując dziecko?

Jak często uprawiać seks, starając się o dziecko? Na to pytanie poszukuje odpowiedzi wiele par planujących zostać rodzicami i często otrzymują bardzo rozbieżne informacje.

Najgorsze jest jednak to, że planując ciążę można szybko popaść w błędne koło mechanicznego i rutynowego seksu, który sprowadza się jednie do celów prokreacyjnych. Gdy do tego dojdą niepotrzebne frustracje i presja związana  z bezowocnymi próbami od dłuższego czasu – mogą pojawić się blokady psychiczne, stany depresyjne i różnego rodzaju napięcia, a przecież ma być to jeden z piękniejszych etapów w życiu przyszłych rodziców. Dlatego też najrozsądniejszą radą, za którą może iść para starająca się o dziecko, to  uprawianie seksu tak często, jak tylko ma się na to ochotę. Nie powinno podporządkowywać się całego życia seksualnego jedynie pod kątem poczęcia. Seks musi sprawiać przyjemność, ponieważ wtedy organizm rozluźnia się, odpręża i staje otwarty na wszelkie bodźce. Dodatkowo wywołuje on endorfiny, które bardzo pozytywnie wpływają na obojga partnerów. 

W przypadku poczęcia większe znaczenie ma również to, kiedy będzie się uprawiało seks, a nie jak często, ponieważ największe prawdopodobieństwo zapłodnienia występuje w okresie okołoowulacyjnym, czyli w trakcie dni płodnych i owulacji. Jest to nadrzędna zasada, którą muszą kierować się przyszli rodzice, ponieważ nic nie da uprawianie seksu przez 25 dni w miesiącu, jeśli będą to akurat te niepłodne dni.

Natura kobiety ma taką cechę, że jest ona przez większą część miesiąca niepłodna i ma jedynie ok. 5-6 dni w okresie płodnym, w których może dojść do zapłodnienia komórki jajowej i zajścia w ciążę. Dlatego tak istotnie jest obserwowanie swojego organizmu i ustalenie, kiedy występuje faza płodna. Nie należy to do łatwych czynności, ponieważ owulacja uzależniona jest od wielu czynników zewnętrznych i może ulegać licznym przesunięciom. Dzisiaj na rynku są dostępne różnego rodzaju rozwiązania, które pomagają kobiecie w ustaleniu, na jakim etapie cyklu miesiączkowego się obecnie znajduje. Są to m.in. testery owulacyjne, czy nowoczesne komputery cyklu.

 

TAGI: jak zajść w ciążę, planowanie ciąży, planowanie dziecka, komputery cyklu, test owulacyjny ze śliny, tester owulacyjny ze śliny,

0 komentarzy

, Jak często należy współżyć planując dziecko?, Naturalna Płodność
, Jak często należy współżyć planując dziecko?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Jak często należy współżyć planując dziecko?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »