Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie

Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność10 Wskazówek Jak Zajść w Ciążę

1. Odpowiednie wyczucie czasu
2. Najlepsza pozycja do zajścia w ciążę
3. Odpręż się
4. Twoja wagaznajdź złoty środek
5. Dieta sprzyjająca zajściu w ciążę
6. Złe odżywianie i nietolerancja pokarmowa
7. Jeśli planujesz dzieckobądź w formie
8. Naturalne wspomagacze płodności
9. Ukryte i widoczne toksyny
10. Do zabawy trzeba dwojga; sprawdź płodność swojego partnera
11. Podsumowanie

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność

Zajście w ciążę jest jednym z największych marzeń dla wielu par, jednak czasami zajmuje to bardzo dużo czasu, w związku czym pojawiają się pytanie: co mogę zrobić by zajść w ciążę najszybciej jak to możliwe? Ten poradnik odpowie na Twoje pytania i udzieli pomocnych informacji. 

Stworzyliśmy przyjazny 10 punktowy poradnik, który pomoże spełnić marzenie o dziecku najszybciej jak to możliwe.

Możliwe jest poprawienie lub zwiększenie płodności, korzystając z kilku prostych sztuczek, które przybliżą Was do upragnionej ciąży. Bardzo niewiele kobiet posiada wiedzę które ma za zadanie poprawić i zwiększyć płodność. Jednym z sekretów który często jest

bagatelizowany jest wybór odpowiedniego momentu. W cyklu kobiety jest tylko kilka dni w których kobieta może zajść w ciążę, określenie dni płodnych i niepłodnych jest kluczowe by staracie się o dziecko.

Zdrowa, zbilansowana dieta także poprawia płodność. Połączenie odpowiednich składników pokarmowych z minerałami i witaminami, jest dobre nie tylko dla Twojego organizmu ale i płodności.

Sport i wypoczynek także mogą przyczynić się do wzrostu płodności. Zamierzona relaksacja poprzez uprawianie jogi lub medytację w połączeniu ze sportem

wytrzymałościowym nie tylko wspomaga organizm ale przygotowuje go na ciążę. Jednakże jeśli chcesz zajść w ciążę, nie powinnaś podejmować prób wspinania się

na Mont Everest czy przebiec maratonu. Sport wymagający nadmiernej wytrzymałości i wysiłku może negatywnie wpłynąć na poziom płodności i powinno się go unikać.

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna PłodnośćStarając się o dziecko, powinnaś także unikać szalonych imprez i alkoholu. Brak snu także niekorzystnie wpływa na płodność. Pomyśl o tym jak o fazie treningowej, która ma przygotować Ciebie i Twój organizm na dziecko.

Nie zapominaj także o mężczyźnie. Na męska płodność również wpływa szereg czynników. Dlatego też Twój partner także powinien sprawdzić swoją płodność aby upewnić się że śmiało możecie rozpocząć starania o dziecko.

1. Wybór odpowiedniego momentu.

Wybór odpowiedniego momentu jest kluczowe przy staraniu się o dziecko. Kobieta może zajść w ciążę tylko przez kilka dni w cyklu. Dokładne określenie momentu owulacji zwiększa szanse na poczęcie. Istnieje kilka metod aby dowiedzieć się w którym momencie cyklu  owulacja mam miejsce np. pomiar bazowej temperatury ciała zaraz po przebudzeniu. Bazowa temperatura ciała to temperatura ciała w spoczynku, która różni się w zależności od dnia cyklu. Zaraz po owulacji bazowa temperatura ciała wzrasta, możliwym jest określenie dnia owulacji na podstawie pomiarów dokonanych w poprzednim i bieżącym cyklu. Znając swoje ciało przybliżasz się do upragnionej ciąży.

Niektóre kobiety używają najprostszych termometrów, nanoszą pomiary na wykres i analizują zmiany temperatury według wytycznych zawartych w opisie metody termicznej. Problem najczęściej związanym z dokonywaniem codziennych pomiarów jest fakt że na temperaturę ciała wpływ ma wiele czynników: stres, nieprzespana noc itd. Metoda ta wymaga tez niezwykłej skrupulatności i dyscypliny, przez co wiele kobiet nie decyduje się na zastosowanie jej. Wyznaczanie owulacji za pomocą komputera cyklu może w znacznym stopniu ułatwić dokonywanie pomiarów ciała.

Pomiar temperatury z pomocą monitora płodności

Monitor płodności taki jak Cyclotest Baby także dokonuje pomiaru bazowej temperatury ciała, po dokonanym pomiarze Cyclotest wskazuje fazę płodności w jakiej znajdujesz się aktualnie, czy jest to Twój dzień płodny czy niepłodny i prognozuje status płodności na następne dni analizując wcześniej dokonane pomiary.  Komputer cyklu automatycznie zapisuje pomiary, dokonane za pomocą niezwykle wrażliwego czujnika. Wszystkie dana można przenieść z pamięci komputera cyklu na komputer stacjonarny za pomocą kable USB. Kolejną zaletą monitora płodności jest możliwość wprowadzeni dodatkowego wskaźnika płodności (metoda podwójnego sprawdzania) aby jeszcze precyzyjniej określić dzień owulacji. Wskaźniki płodności to skok hormonu luteinizującego LH  i obserwacja śluzu szyjkowego, poprzez wprowadzenie dodatkowych danych prognoza płodności może być jeszcze dokładniejsza. Co więcej, Cyclotest Baby jest jedynym tego typu urządzeniem na rynku, który oferuje możliwość wprowadzenia danych i dodatkowym wskaźniku płodności.

Co dzieje się z moim ciałem w trakcie owulacji?

Owulacja zachodzi w połowie cyklu i świadczy że kobieta znajduje się w najbardziej płodnej fazie cyklu i szanse na poczęcie są największe. Dzień owulacji u każdej kobiety występuje w innym terminie ze względu na fakt, że cykle kobiet różnią się od siebie. Organizm kobiety nie działa jak zegarek i na długość cykli wpływa szereg czynników zewnętrznych, ważnym jest by przy określaniu dnia owulacji podchodzić do każdej kobiety indywidualnie. W czasie owulacji, dojrzałe jajeczko przechodzi z jajników do jajowodów. Szyjka macicy otwiera się co umożliwia spermie przedostanie się do jajeczka w celu zapłodnienia go.

Ból owulacyjny – mit czy wskaźnik płodności?
, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność
Niektóre kobiety odczuwają ból owulacyjny w okolicach dnia owulacji, jednak taki ból może również świadczyć o fazie płodnej. Co prawda ból owulacyjny jest raczej kontrowersyjnym wskaźnikiem płodności i w niewielkim stopniu służy do określania dnia owulacji dlatego że u większości kobiet ból owulacyjny występuje po owulacji, kiedy faza płodna minęła.

2.  Planowany seks

Dla wielu par, planowanie seksu wydaje się z początku dziwne i brzmi mało romantycznie. Niemniej jednak w rzeczywistości jest to niezwykle istotne by uprawiać seks w czasie fazy płodnej i w czasie owulacji. Upewnijcie się że macie wystarczająco dużo czasu w okresie fazy płodnej by spędzić go jako para. Jeśli uda Wam się stworzyć miłą i relaksująca

 atmosferę bez niepotrzebnego stresu to również wspomożesz swoją płodność i zwiększysz szanse na poczęcie.

Najlepsza pozycja do poczęcia dziecka.

To całkiem proste: aby zajść w ciążę musisz uprawiać seks. Jednak niewiele par zna kilka prostych sztuczek, które zwiększają szanse na zajście w ciążę. Dobra wiadomość jest taka że seks powinien sprawiać Wam radość, niekoniecznie musi to być seksualny maraton. Najlepszy seks to taki który nie stwarza napięcia i sprawia przyjemność. Dlatego cieszcie się sobą! Jakoś seksu jest dużo ważniejsza niż częstotliwość, to jak często uprawiacie seks nie jest sprawą kluczową. Seks który daje przyjemność  pozytywnie wpływa na płodność. Uczucie podniecenia zmienia ilość i teksturę śluzu szyjkowego co sprzyja przemieszczaniu się spermy. Co więcej gdy kobieta ma orgazm, szyjka macicy dosłownie zanurza się w nasieniu w wyniku skurczów mięśni macicy, to również zwiększa szanse spermy na dotarcie do jajeczka i zwiększa szanse na zapłodnienie.

Pozycja

Odpowiednia pozycja w czasie seksu także może okazać się pomocna, generalna zasada mówi że każda pozycja w której penetracja jest głęboka a dystans pomiędzy męski żołędziem a szyjką macicy kobiety powinien być jak najmniejszy aby zwiększyć szanse na poczęcie. Grawitacja także może okazać się okolicznością sprzyjającą: pozycja w kutej nasienie wpływa do pochwy także jest zalecana. Mimo to klasyczna pozycja misjonarska jest także odpowiednia dla poczęcia, jeśli zaś seks w tej jednej pozycji staję się nudny, wypróbowanie innych pozycji jest wskazane.  Inną pozycją odpowiednią dla poczęcia jest tzw. Pozycja świecy: jest to odmiana pozycji misjonarskiej. W tej pozycji kobieta także leży na plecach, mężczyzna klęka przed nią a kobieta opiera nogi na ramionach partnera i unosi miednicę w momencie penetracji. Pozycja ta zapewnia głęboką penetrację dlatego jest odpowiednia dla par starających się o dziecko. Tzw. Pozycje „od tyłu” są również zalecane ze względu na możliwość głębokiej penetracji, zaś pozycje w których kobieta jest „na górze” nie są , Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodnośćnajlepszymi do poczęcia gdyż utrudnia spermie szybkie przemieszczanie się do macicy.

Płodność – pomoce

Jak wspomniano już wcześniej, podniecenie kobiety jest istotnym czynnikiem wpływającym na jakość stosunku i prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Wydłużona gra wstępna, w której możecie skorzystać z seks zabawek, może spotęgować podniecenie. Jednak powinniście unikać takich pomocy jak lubrykanty jako że większość z nich zawiera środek plemnikobójczy, który pogarsza mobilność spermy.

Odpocznij po stosunku

Po odbytym stosunku pozostań w łóżku jeszcze przez jakiś czas. Odpoczynek po seksie jest pomocny gdyż sperma ma szansę by zapłodnić jajeczko. W ten sposób nie tylko wzmacniać więź pomiędzy Wami ale i zwiększacie szanse na poczęcie.

3. Odpręż się

Jest wiele czynników które wpływają na chęć posiadania dziecka. Stres psychiczny jest jednym z czynników który nie powinien być  lekceważony w kwestii starania się o dziecko. Napięcie i stres zwłaszcza w czasie starań o dziecko są zbędne i tylko utrudniają sytuację. To z kolei może mieć bezpośrednie przełożenie na cykl menstruacyjny kobiety i męska płodność, ponieważ stres ma wpływ na produkcję spermy. Zamiast stresować się wzajemnie, powinniście znaleźć czas dla siebie i spróbować się rozluźnić pomimo trudów dnia codziennego. Jeśli dobrze czujecie się ze sobą i swoim partnerem, korzysta na tym również Wasza płodność.

Wyśpij się!

W celu zwiększenia płodności powinnaś się upewnić że dostarczasz organizmowi dostateczną ilość snu, ideałem jest 7 godzin tak by organizm miał szansę na regenerację. Indywidualne wymagania dotyczące snu różnią się w zależności od osoby ale nie powinno się spać krócej niż 5 godzin. Odpoczynek jest bardzo ważny w staraniach o dziecko. Herbatki ułatwiające zasypianie mogą być idealnym rozwiązaniem, jeśli cierpisz na problemy ze snem.

Medytacja

Medytacja także  wspomaga wyciszenie i odprężenie się. Oddychanie i spokój umysłu redukują nie tylko mentalny alei fizyczny stres. Medytacja redukuje napięcie i niepokój a poświęcenie 15 minut dziennie nie wymaga zbytniego wysiłku.

Dni wellness

Zabiegi pielęgnacyjne są bardzo dobra metodą na rozluźnienie. Zafunduj sobie pobyt w spa lub relaksujący masaż, pływanie także pozytywnie wpłynie na kondycję. Na wizytę w spa zabierz raczej swoją przyjaciółkę niż partnera gdyż gorące kąpiele i wizyty w saunie nie sprzyjają męskiej płodności.

Aromaterapia

Aromaterapia pomaga się zrelaksować przed snem, Grdenia, jaśmin czy ylang-ylang to zapachy które pozytywnie wpływają na samopoczucie. W ten sposób unikniesz bezsenności i zregenerujesz siły wspomagając płodność.

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność

4. Waga: znajdź złoty środek

Twoja waga to także czynnik wpływający na wynik starań o dziecko. Kobiety które mają niedowagę często cierpią z powodu nieregularnych cykli i skąpych krwawień, podczas gdy kobiety z nadwagą mogą się borykać z wahaniami hormonów które negatywnie wpływają na płodność. W każdym przypadku ważna jest zbilansowana dieta i ruch aby osiągnąć i utrzymać prawidłową wagę i figurę. Indeks masy ciała (BMI) który opisuje formuła masa ciała ÷ (wzrost w cm)2, wskazuje czy aktualnie masz niedowagę czy nadwagę. Figura która odpowiada optymalnej wadze mieści się w przedziale 20-25.

Niedowaga

BMI poniżej 19 uznawane jest za wagę poniżej normy. Niedowaga może skutecznie utrudniać zajście w ciążę poprzez spowolnienie lub zmniejszenie niektórych funkcji organizmu tj. płodność. Jeśli ciało wystawione jest na ciągły brak pożywienia i głód, jego funkcje redukują się do tych niezbędnych do przetrwania a płodność nie jest jedną z nich. Owulacja i menstruacja u kobiet z niedowagą mogą pojawiać się nieregularnie albo zupełnie zaniknąć. Jeśli organizm nie produkuje komórek jajowych, zapłodnienie nie może mieć miejsca. Pewna ilość tłuszczu jest również niezbędna w celu produkcji żeńskiego hormonu płciowego – estrogenu. Najlepiej jest utrzymywać optymalną wagę ciała, stosować zbilansowaną dietę i zażywać suplementy diety takie jak kwas foliowy. Próby zwiększenia wagi poprzez jedzenie słodyczy i fast food`ów są nie do przyjęcia a dieta powinna być skonsultowana z lekarzem.

Nadwaga

BMI 28 i wyższe oznacza nadwagę, BMI powyżej 30 oznacza otyłość. Nadwaga może skutecznie utrudniać zajście w ciążę, planowanie ciąży to doskonały moment i pretekst by przeorganizować swoje życie, zmienić nawyki żywieniowe i zacząć ćwiczyć. Kobiety z nadwagą mogę zwiększyć swoje szanse na zostanie mamami poprzez systematyczną utratę wagi. Nadmiar ciała to spore obciążenie dla organizmu, jeśli tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze, produkcja męskich hormonów – androgenów spada. Inną problemem związanym z płodnością i otyłością jest zespół policystycznych jajników, schorzenie w którym występuje nadprodukcja jajeczek które nie mogą dojrzeć ze względu na skok męskich hormonów.

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność

Reguluj swoją wagę poprzez zdrową dietę i lekkie ćwiczenia

Ekstrema mają negatywny wpływa na Twoją płodność, dobrym sposobem na utratę wagi jest zdrowa dieta i lekkie ćwiczenia. Kobiety z niedowagą powinny przygotować plan diety wraz z lekarzem w celu osiągnięcia optymalnej wagi. W ten sposób stworzysz idealne warunki do aktywnego planowania rodziny. Im zdrowsza jesteś tym bliżej sukcesu jesteś

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność

5. Dieta sprzyjająca zajściu w ciążę

Odpowiednia i zbilansowana dieta jest niezwykle istotna w staraniach o dziecko. Nawet nasi dziadkowi znali zasadę: jesteś tym co jesz, szczególnie jeśli starasz się o dziecko. Wtedy Twój organizm potrzebuje wystarczających ilości środków pokarmowych, niektóre z witamin mogą zwiększać płodność. Ogólnie rzecz ujmując, Twoja dieta powinna obfitować w owoce, warzywa i produkty wielozbożowe i pełnoziarniste. Korzystając ze świeżych produktów pamiętaj o produktach sezonowych, które bogate są w składniki odżywcze i lepiej smakują. Powinnaś natomiast unikać złych tłuszczów i cukrów, również kofeina niekorzystnie wpływa na płodność dlatego staraj się nie pić jej.

Kwas foliowy (Witamina B9)

Prawie wszystkie ciężarne kobiety zażywają kwas foliowy w celu zmniejszenia ryzyka oddzielenia łożyska, ale niewiele z nich zdaje sobie sprawę że zażywanie kwasy foliowego jest również zalecane w przypadku samego starania się o dziecko. We wczesnym stadium ciąży płód potrzebuje znacznych ilości kwasu foliowego. Bardzo trudno jest dostarczyć duże ilości kwasy foliowego i witaminy B9 w codziennej diecie. Kwas foliowy można znaleźć w świeżych owocach tj. pomarańcze, w zielonych warzywach tj. szpinak czy brokuły a także w pełnoziarnistych produktach. Kwas foliowy powinny zażywać nie tylko kobiety ale i mężczyźni.

Witamina C

Witamina C jest bardzo istotna w czasie starania się o dziecko, w procesie zapłodnienia ważna jest flora pochwy. Witamina C poprawia teksturę śluzu szyjkowego który pomaga dostać się spermie w głąb organizmu kobiety. Upewnij się także że w ciągu spożywasz wystarczającą ilość płynów co najmniej 2 litry wody dziennie.

Witamina E

Witamina E jest jedną z najważniejszych witamin która nie jest produkowana przez organizm a więc bardzo łatwo jest sprawić by w organizmie znajdowały jej Oliwa i olej dobrej jakości a także orzechy są szczególnie bogate w witaminę E dlatego staraj się spożywać je jak najczęściej np. w sałatce. Pamiętaj jednak aby spożycie tłuszczów roślinnych było optymalne.

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność

Witamina D 

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna PłodnośćWitamina D zwana też witaminą słońca odpowiada ze dobre samopoczucie zwłaszcza gdy starasz się o dziecko już od jakiegoś czasu a napięcie z tym związane rośnie. Znajdziesz ją w maśle, dlatego staraj się używać masła zamiast margaryny. Istnieje bezpośredni związek pomiędzy witaminą D a słońcem, ponieważ słońce niezbędne jest do prawidłowego wchłaniania witaminy D do organizmu.

 


6. Złe odżywianie i nietolerancja pokarmowa

Złe odżywianie, alergie i nietolerancja pokarmowa mogą znacząco wpływać na płodność dlatego też już na początku powinnaś wykluczyć możliwe występowanie

powyższych czynników. W czasie starania się o dziecko i w czasie ciąży ważnym jest aby zbilansować  takie niedobory. Jeśli powyższe składniki pokarmowe nie mogą być dostarczana do organizmu

z powodu nietolerancji pokarmowej, istotnym jest by zapewnić je organizmowi w inny sposób i zapewnić sobie zdrową i zbilansowaną dietę.

Złe przyswajanie fruktozy, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność

Kobiety które cierpią na nietolerancję fruktozy często mają problemy z dostarczeniem organizmowi niezbędnych witamin gdyż większość owoców zawiera fruktozę. W takim przypadku szczególnie ważne jest zażywanie suplementów diety, które uzupełnią ewentualne niedobory.

Nietolerancja laktozy

W zachodniej części świata nietolerancja laktozy jest coraz bardziej powszechna. Kobiety które chcą mieć dziecko powinny dostarczyć organizmowi proteiny i wapń które wspomagają zajście w ciążę za pomocą suplementów.

Brak minerałów wpływa na płodność

Kobiety są znacznie bardziej podatne na niedobory podstawowych minerałów takich jak żelazo czy magnez. Odpowiednia kompozycje witamin i minerałów jest niezbędna do stworzenia warunków i środowiska sprzyjającego płodności i szybkiemu zajściu w ciążę. Nie powinno się lekceważyć wszelkich oznak niedoboru podstawowych minerałów w organizmie. Zlekceważenie takich ubytków może prowadzić do zmniejszenia pozytywnego oddziaływania innych składników pokarmowych na organizm. Z tego powodu powinnaś przeprowadzić badania w celu wykrycia możliwych niedoborów i uzupełnienia ich braku w organizmie.

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność

Niedobór żelaza
Generalnie, kobiety są bardziej podatne na niedobory żelaza przez co powinny zwracać szczególną uwagę na objawy. Niedobór żelaza prowadzi do uczucia ciągłego zmęczenia i znużenia a także do utraty witalności. Według badan niedobory żelaza wpływają na obniżenie płodności u kobiet , dlatego ważnym jest by dostarczać żelazo do organizmu czy to w formie suplementów czy warzyw lub owoców. Najwięcej żelaza znajduje się w jagodach i czarnej porzeczce.

Niedobór magnezu

Nasz organizm wymaga dość dużej dawki magnezu, ludzie ciało zawiera ok 20-30 gramów  i niezwykle trudno jest utrzymać jego ilość na takim poziomie przy stosowaniu codziennej diety. Udowodnione że niedobór magnezu może prowadzić do depresji i wyczerpania a także negatywnie wpłynąć na kobiecą płodność. Naturalnymi źródłami magnezu są suszone morele i orzechy. Planując dziecko upewnij się że niedobór tego minerału Ciebie nie dotyczy gdyż może być on przyczyną niepłodności.

7. Jeśli planujesz dziecko bądź w formie!

Zdrowy układ sercowo-naczyniowy również ma pozytywny wpływ na Twoją płodność. Uprawianie sportu poprawia krążenie krwi i poprawia nastrój, szczególnie nieforsowny sport tj. nordic walking, pływania czy jazda na rowerze są idealne jeśli starasz się o dziecko. Wspierają dietę kiedy starasz się zrzucić zbędne kilogramy, w takiej sytuacji ruch jest zalecany 2-3 razy w tygodniu. Spróbuj zachęcić swojego partnera do wspólnego uprawiania sportu, sporty wytrzymałościowe na odpowiednim poziomie pozytywnie wpływają na męską płodność i produkcję spermy., Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność

Wybierz odpowiednią dla Ciebie dyscyplinę sportu

Spróbuj uprawiać sport na świeżym powietrzu, jednak unikaj dyscyplin które mogłyby negatywnie wpłynąć na Twój organizm. Tzw. Sporty wysokiego ryzyka jak kajakarstwo górskie, wspinaczki górskie to raczej kiepski wybór. Sporty wytrzymałościowe, uprawiane na odpowiednim poziomie, są idealne; w ten sposób redukujesz stres i rozluźniasz organizm.

Uprawianie sportu pozytywnie wpływa na Twoje samopoczucie

Staranie się o dziecko może być emocjonalnie wyczerpujące, jeśli nie udaje Wam się zajść w ciąże od razu, zniecierpliwienie i napięcie dotyka każde z Was i osłabia łączącą Was więź. Uprawianie sportu może być dobrym sposobem na rozładowanie napięcia i stresu zwłaszcza gdy nie wszystko układa się po Waszej myśli. Sport na świeżym powietrzu pomoże znaleźć wewnętrzną równowagę i zrelaksować się, oderwać od , Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodnośćmyśli o nieudanych próbach poczęcia.

Nie przemęczaj się

Ambicja przy staraniu się o dziecko jest zalecana ale nie należy z nią przesadzać. Sporty wysiłkowe mogą prowadzić do wyczerpania i przemęczenia co negatywnie wpływa na płodność. Kobiety uprawiające sport profesjonalnie często cierpią na nieregularne cykle i skąpe miesiączki. Kiedy uprawiasz sport rób to z głową, jeśli idziesz pobiegać rób to w odpowiednim, niezbyt forsownym tempie.

Podczas ćwiczeń pij dużo wody

Jeśli starasz się o dziecko a uprawiasz sport, musisz mieć pewność że dostarczasz organizmowi wystarczające ilości płynów. Pamiętaj że w czasie ćwiczeń pocisz się a przez to tracisz niezbędne dla organizmu minerały.  Odpowiedni poziom płynów ma również przełożenie na rozwój endometrium. Ubytki minerałów powinny być uzupełniane zaraz po ćwiczeniach by zapewnić organizmowi równowagę hormonalną, uzupełnij braki pijąc wysoko  mineralizowaną wodę i soki owocowe zmieszane z wodą.

8. Naturalne wspomagacze płodności.

Zioła są naturalnymi wspomagaczami płodności. Wiele ziół ma lecznicze właściwości, wspierają i wzmacniają kobiecą płodność w sposób nieinwazyjny. Skuteczność leków ziołowych została potwierdzona przez szereg badań i naukowców. Co prawda po dziś dzień nie wiemy jak i dokładnie wpływ mają działają hormony roślinne jednak interakcje pomiędzy hormonami roślinnymi a hormonami endogenicznymi mogą wpływać i zwiększać płodność.

Niepokalanek pospolity (vitex agnus castus)

Niepokalanek pospolity to naturalne lekarstwo szczególnie przyjazne jeśli starasz się o dziecko. Hormony roślinne niepokalanka pospolitego są posobne do hormonu progestagenu mającego za zadanie ustabilizowanie cyklu menstruacyjnego kobiety. Stosowany regularnie niepokalanek pospolity podnosi poziom pregestagenu i wspiera implantację jajeczka. Zażywanie niepokalanka pospolitego powinno iść w parze z równowagą hormonalną, jest on szczególnie ważny w drugiej fazie cyklu (faza lutealna). Suplement diety zawierający niepokalanek pospolity można dostać w aptece bez recepty.

Przywrotnik

Przywrotnik to zioło które pomaga regulować cykl miesiączkowy kobiety, nie zawiera on żadnych substancji pochodzenia hormonalnego ale ma działanie bilansujące poziom hormonów żeńskich w organizmie kobiety. Dlatego właśnie powinnaś pic napar z przywrotnika regularnie w każdej fazie cyklu, w pierwszej fazie przywrotnik stymuluje owulację, w drugiej zaś wspomaga produkcję progesteronu. Co więcej, przywrotnik łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego .

Bodziszek cuchnący

Liście tego sławnego dzikiego kwiatu mają działanie zwiększające płodność, ma on bowiem właściwości antywirusowe. Powszechnie bodziszek cuchnący wspomaga poczęcie, zaobserwowano to na przykładzie zwierząt którym do pokarmu dodawano liście bodziszka co powodowało zwiększony rozród. Wino z bodziszka ma działanie tonizujące: dodaj ok. 200g świeżo zebranego bodziszka do litra białego wina i gotuj przez 2-3 minuty, możesz dodać łyżeczkę miodu aby poprawić smak. Przelej miksturę do pojemnika ze szczelnym zamknięciem i pij szklaneczkę dziennie każdego wieczoru. W ten sposób naturalnie poprawiasz swoją płodność.

9. Ukryte i widoczne toksyny

Używki – każdego typu- to mordercy płodności zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Nie tylko marihuana i inne narkotyki ale także alkohol, papierosy, tabaka powinny zniknąć z Waszego życie jeśli staracie się o dziecko. Dym papierosowy i nikotyna znacząco upośledzają mobilność spermy, podobne działanie ma alkohol. Powinniście wykorzystać czas starania się o dziecko do całkowitej zmiany dotychczasowego stylu życia. Kawę można zastąpić zieloną herbatą gdyż stymuluje organizm i nie ingeruje zbytnio w organizm przyczyniając się tym samym do oczyszczania ciała z toksyn.

Toksyny „salonowe” i zanieczyszczona woda pitna

Toksyny które znajdują się w powietrzu są często lekceważone, czasami objawiają się nieprzyjemnym zapachem w domu i bolami głowy. Niestety w powietrzu w domu znajduje się szereg toksyn negatywnie wpływających na męsko i kobiecą płodność. Nie bez powody toksyny „salonowe” są sklasyfikowane jako toksyny środowiskowe. Ukryte są w każdym przedmiocie codziennego użytku, często mają za zadanie zwiększać wytrzymałość przedmiotów. Syntetyki są nieco mniej szkodliwe natomiast plastyfikatory mogą znacząco wpływać na organizm. Niestety nawet drewniane meble nie są całkowicie bezpieczne dla nas ponieważ zawierają substancje takie jak kleje, farby i lakiery które utleniają się i trafiają do organizmu przed drogi oddechowe.

Zazwyczaj poziom zanieczyszczenia jest bardzo niski ale połączenie rożnych toksyn oraz długość zanieczyszczenia są czynnikami decydującymi. Plastyfikatory gromadzą się w tkance tłuszczowej, są także „podejrzane” o działanie podobne do hormonów. Rozpuszczalniki, dioksyny i furany mogą zmniejszać płodność kobiet.

Toksyny zmniejszające płodność mogą znajdować się w wodzie pitnej, szczególnie metale ciężkie takie jak ołów, kadm, czy rtęć, które przedostają się do wody poprzez stare rury. Jednak najczęściej występujące w wodzie toksyny to insektycydy dlatego starając się o dziecko postarajcie się pić wodę przegotowaną lub przefiltrowaną w specjalnym dzbanku.

Toksyny środowiskowe w ochronie sanitarnej

Wkładki higieniczne, podpaski i tampony to elementy codziennej higieny wielu kobiet, niestety niewiele z nich zdaje sobie sprawę że chemiczne komponenty i szkodliwe substancje zawarte w produktach sanitarnych mają negatywny wpływ na kobiecą płodność. Produkty te są zrobione głównie z celulozy, która jest pochodną bawełny. Jednak bawełna z której wyrabiane są podpaski, wkładki i tampony nie jest bawełną organiczną tylko sztucznie pędzoną i chemicznie wybielaną. To właśnie te chemiczne komponenty i pestycydy mają negatywny i szkodliwy wpływ na równowagę hormonalną. Wraz z perfumami, które większość producentów dodaje do produktów tworzą one mieszankę potencjalnie szkodliwych substancji np. mogą one mieć szkodliwy wpływ na okolice intymne. Ale nie martw się, nie musisz całkowicie rezygnować z używanie tego typu produktów. Tampony z organicznej bawełny, ekologicznych materiałów czy też praktyczny kubeczek menstruacyjny są dobrymi alternatywami dla produktów higienicznych jeśli starasz się o dziecko.

10. Do zabawy trzeba dwojga: sprawdź płodność swojego mężczyzny.

Jeżeli Wasze plany poczęcia dziecka nie kończą się natychmiastowym sukcesem, odruchowo doszukujecie się przyczyny. Bardzo często  kobiety obwiniają siebie, badają się, stosują diety i podejmują wszelkie kroki by zoptymalizować swoją płodność. Jednak w połowie przypadków trudności związanych z poczęciem problem leży po stronie mężczyzny. Męska płodność jest również podatna na szereg czynników, lecz mężczyznom się wydaje że jeśli posiadają zdolność do wytrysku to z ich płodnością wszystko jest w porządku, niestety nawet jeśli nie problem z wytryskiem i erekcją nie jest widoczny, nie oznacza to że mężczyzna jest płodny.

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna Płodność

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna PłodnośćJakość spermy

Światowa Organizacja Zdrowia ustaliła kryteria determinujące męską płodność poprzez jakość spermy. Męska płodność w gruncie rzeczy zależy od ilości, mobilności i żywotności spermy. Na wszystkie w powyższych cech, wpływ maja czynniki zewnętrzne, z tego powodu mężczyzna starający się wraz z partnerką o dziecko powinien przebadać swoją spermę by dowiedzieć się czy mieści się ona we wszystkich normach. W dzisiejszych czasach możliwe jest przeprowadzenie badania spermy w domu,. Jednak nie jest to badanie tak dokładne jak spermiogram, które przeprowadzane jest w laboratorium.

Codzienne zagrożenia dla męskiej płodności

Męska płodność narażona jest na szereg czynników: ciepło np. wpływa na produkcję spermy. Jeśli jądra wystawione są na nadmierne ciepło np. podgrzewane siedzenia w aucie, sauna czy gorące kąpiele, za ciasne spodnie prowadzi to do zmniejszenia produkcji spermy . Starając się o dziecko, mężczyzna powinien unikać sytuacji w których wywierany jest nacisk na genitalia w sytuacjach tj. jazda na rowerze, jazda konna.

, Wskazówki Jak Zajść w Ciążę Skutecznie, Naturalna PłodnośćPoprawa jakości spermy

Jakoś męskiej spermy zależna jest od odpowiedniej diety i zdrowego stylu życia. Alkohol, papierosy mają znaczący wpływa na spermę i mogą przyczyniać się do niepłodności. Mężczyźni powinni unikać alkoholu i nikotyny jeśli chcą zakończyć sukcesem starania o dziecko. Zdrowa dieta bogata w witaminy i minerały w krótkim czasie potrafi poprawić jakiś nasienia. Mężczyźni powinni także zażywać kwas foliowy, witaminę E i cynk, ponieważ są one odpowiedzialne za równowagę hormonalną a w konsekwencji zdrową spermę. Uprawianie sportu i ćwiczenia także korzystnie wpływają na produkcję spermy.

Co robić a czego należy unikac jeśli chce się szybko zajść w ciążę

DziałanieZalecaneOdradzane
Wyczucie czasuWyznacz dokładną datę owulacji i dni płodnych w cyklu, sama wybierz czas w którym chcecie z partnerem zbliżyć się do siebie.Nie stresujcie się, nie zmuszajcie do seksu, tworzy to tylko niepotrzebne ciśnienie.
Seks
Wybierzcie pozycje w których odległość pomiędzy żołądź partnera a szyjką macicy jak najkrótsza.
Nie korzystajcie  z lubrykantów, często są one niezgodne z pH pochwy i zawierają środki plemnikobójcze
RelaksSpróbujcie medytacji, aromaterapii aby się odprężyćNie „spinajcie” się, najgorsze co może być to presja aby szybko zajść w ciążę.
WagaKobiety z nadwaga powinny schudnąć ale z głową. Kobiety z niedowagą powinny przybrać na wadze poprzez stosowanie zbilansowanej diety.Żadnych gwałtownych diet czy to w przypadku chęci zrzucenia czy przybrania na wadze, najlepiej skonsultuj się z lekarzem bądź dietetykiem.
DietaWprowadź do diety więcej świeżych warzyw i owoców a także ryb i chudego mięsa.Ogranicz do minimum  fast food`y, słodycze, kawę i alkohol.
Niedobór witaminUdaj się do lekarza i wykonaj badanie krwi, jedz produkty bogate w kwas foliowy.Nie zażywaj preparatów witaminowych garściami, one też szkodzą w nadmiarze.
ZiołaNiepokalanek pospolity, przywrotek czy bodziszek cuchnący wspomagają płodnośćZachowaj umiar, pamiętaj że wszystko w nadmiarze szkodzi
Używki

Unikaj wszelkich używek tj, alkohol, papierosy, tabaka czy narkotyki

 
Odrzuć wszelkiego typu używki, wpływają one negatywnie na płodność
BadaniaZrób badania krwi, mężczyźni: analizę spermyNie obwiniaj się i nie szukaj na siłę przyczyn Waszych niepowodzeń

11. Podsumowanie

Podążając za powyższymi wskazówkami możecie zwiększyć swoje szanse na szybkie zajście w ciążę. Wasze marzenie o potomstwie może ziścić się szybciej jeśli będziecie prowadzić zdrowy tryb życia i uprawiać sport. Na płodność wpływ ma wiele wewnętrznych i zewnętrznych czynników, na szczęście wprowadzając nawet małe zmiany w życiu można skutecznie ją poprawić.

Translate »