Jaka jest zasada działania żeli wspomagających zajście w ciążę

Jaka jest zasada działania żeli wspomagających zajście w ciążę

Jaka jest zasada działania żeli wspomagających zajście w ciążę

Problem z poczęciem staje się coraz bardziej powszechny. Szacuje się, że ok. jedna piąta par zmaga się z niepłodnością. Przyczyny nie zawsze są znane. Mniej więcej połowa przypadków wynika z niskiej jakości nasienia. Prowadzony przez parę tryb życia również ma wpływ na płodność. Nieustanny stres, zanieczyszczone powietrze, niepoprawne nawyki żywieniowe czy niska aktywność fizyczna przyczyniają się do niepłodności.

Jak wspomóc płodność?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, kiedy występują dni płodnych kobiety. W przypadku, gdy pomimo regularnego współżycia po roku nadal nie doszło do zapłodnienia, polecana jest wizyta u specjalisty. Lekarz powinien zlecić badania, które pomogą wnioskować o przyczynach problemu. Czasami konieczne jest wdrożenie leczenia, a także zastosowanie inwazyjnych metod.

Na szczęście współczesna medycyna proponuje wachlarz rozwiązań problemów z płodnością. Należy pamiętać, że istnieje szereg nieinwazyjnych metod, które wspomagają poczęcie. Jedną z możliwości jest korzystanie z żeli intymnych pomagających zajść w ciążę.

Jaka jest zasada działania żeli wspomagających poczęcie?

Wiele par sięga po zwykłe lubrykanty, które negatywnie wpływają na proces poczęcia. Ich składniki osłabiają i spowalniają plemniki, a także tworzą barierę uniemożliwiającą im dotarcie do komórki jajowej.

Z pomocą przychodzą żele wspomagające zajście w ciążę. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie przyjaznego plemnikom środowiska. Warto wybierać żele, które posiadają pH zgodne ze śluzem szyjkowym. Jego wartość powinna wynosić między 7.0 a 7.4. Niektóre preparaty zawierają substancje wspomagające żywotność i aktywność plemników. Co więcej, zmniejszają barierę osmotyczną wydzieliny pochwy, co umożliwia szybszą podróż do szyjki macicy.

Preparaty imitują naturalny śluz płodny kobiety. Dzięki działaniu nawilżającym żele niwelują problemy z suchością pochwy, zmniejszając możliwość wystąpienia mikro urazów. Ponadto zwiększają komfort i pozwalają odczuwać większą przyjemność podczas stosunku.

O czym należy pamiętać przy korzystaniu z żeli wspomagających zajście w ciążę?

By zmaksymalizować działanie żeli, warto wykorzystywać je w czasie owulacji. Środki stosuje się dopochwowo. Należy wprowadzić preparat do pochwy tuż przed stosunkiem płciowym.

Środki pomagające w poczęciu są bezpieczne w użyciu. Żele zawierają składniki, które nie powinny uczulać. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów reakcji alergicznej należy zaprzestać stosowania preparatów.

Proces powiększania rodziny powinien dostarczać wiele radości. Warto zadbać o wyeliminowanie wszelkich stresogennych czynników. Należy zadbać o odpowiednią, zdrową dietę oraz dostarczenie wartościowych minerałów, co wzmocni organizmy przyszłych rodziców. Dobrym nawykiem jest również zaprzestanie korzystania z używek oraz alkoholu, a także zwiększenie dziennej aktywności fizycznej.

Przeczytaj także:

PreFert Vaginal Gel – skuteczny żel dopochwowy wspomagający poczęcie, wyrób medyczny.

10 Wskazówek Jak Zajść w Ciążę

Translate »